Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bajban tényleg csak magára...

Bajban tényleg csak magára számíthat az ember? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Az ovis gyerekem rosszul volt. Hívtam a volt férjem, hogy jöjjön el és vigyük el a sürgősségire. Természetesen kitalált mindent. Hogy sok a munkája, amúgy sincs műszaki a kocsin, holott minden nap azzal jár dolgozni. Nem is tudom mit vártam tőle, soha nem törődött a gyerekekkel. Gyerektartást sem fizet, holott tudja, hogy a kisebbik gyerek nagyon beteges és havi szinten sokba kerül a gyógyszer. Végül mentő vitt be minket. Azóta sem érdeklődött, hogy mi van a gyerekkel.

A másik pedig a testvérem. Hívtam másnap, hogy kórházban vagyunk, ő abban a városban lakik. Mondta, hogy délután bejön. Nem jött. Pár nap múlva hívtam, hogy kiengedtek minket, a telefont sem vette fel, több mint 24 óra múlva sem hívott vissza. Én hívtam ismét, hogy már itthon vagyunk. Akkor is a felesége vette fel, ő a háttérben beszélt. Hozzáteszem én sokat segítettem nekik anno, és mindig olyan örömmel jönnek hozzánk, én azt hittem jóban vagyunk.

A volt férjemet sem hagytam soha cserben, ő is évekkel ezelőtt kórházban volt, végig mellette voltam. 1 éve ugyanez volt, akkor sem érdekelte a gyere, hogy kórházban van.

Tesómra számítottam volna. Így 40 km utaztam a gyerekkel vonattal, majd 1 órát várni kellett a buszra.

Úgy érzem mindenki cserben hagyott.


2023. jan. 1. 21:25
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt, valóban rosszul eshet, amikor egy ilyen vészhelyzetben nem segítenek. Nem mondom hogy elfogadható, főleg a gyerekek apjától (legalábbis ha ő a volt férjed, én így értelmeztem).

Ugyanakkor itt a gyk-n ebben a kategóriában kis túlzással minden második kérdésnél olvashatunk olyat, hogy hogyan kihasználják és kvázi ingyen szociális segítőnek gondolják a rokonokat. Lehet hogy te pont nem ilyen vagy, ebben az esetben ne vedd magadra, de sokaknál csak az első lépés, hogy menj be a korházba. Után egyre több és több segítséget várnak el. Szóval valamilyen szinten azt is meg tudom érteni, aki nem segít, lehet hogy már volt olyan tapasztalatuk hogy a kezüket nyújtották és karjuk kellett neki.

2023. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
91%

41

Én tényleg az vagyok, aki előbb döglik bele, mint hogy segítséget kérjen, szóval nem ezért írom.

De: Ha belép a kisujjamat nyújtom, de a fél karom kellene című dolog, akkor még mindig le lehet állítani, szerintem. Mondjuk második segítés után, ha nagyon rád száll.

2023. jan. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
83%
"kvázi ingyen szociális segítőnek gondolják a rokonokat." az apuka tényleg nem ingyen szociális segítő. Ő a gyerekek apja. Ő csinálta őket, így konkrétan kimondva. Illene, hogy felelőséggel tartozzon értük, ha nincs is jelen a hétköznapokban (az sem lenne ördögtől való dolog), de legalább vészhelyzet esetén.
2023. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!