Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bajban tényleg csak magára...

Bajban tényleg csak magára számíthat az ember? Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Az ovis gyerekem rosszul volt. Hívtam a volt férjem, hogy jöjjön el és vigyük el a sürgősségire. Természetesen kitalált mindent. Hogy sok a munkája, amúgy sincs műszaki a kocsin, holott minden nap azzal jár dolgozni. Nem is tudom mit vártam tőle, soha nem törődött a gyerekekkel. Gyerektartást sem fizet, holott tudja, hogy a kisebbik gyerek nagyon beteges és havi szinten sokba kerül a gyógyszer. Végül mentő vitt be minket. Azóta sem érdeklődött, hogy mi van a gyerekkel.

A másik pedig a testvérem. Hívtam másnap, hogy kórházban vagyunk, ő abban a városban lakik. Mondta, hogy délután bejön. Nem jött. Pár nap múlva hívtam, hogy kiengedtek minket, a telefont sem vette fel, több mint 24 óra múlva sem hívott vissza. Én hívtam ismét, hogy már itthon vagyunk. Akkor is a felesége vette fel, ő a háttérben beszélt. Hozzáteszem én sokat segítettem nekik anno, és mindig olyan örömmel jönnek hozzánk, én azt hittem jóban vagyunk.

A volt férjemet sem hagytam soha cserben, ő is évekkel ezelőtt kórházban volt, végig mellette voltam. 1 éve ugyanez volt, akkor sem érdekelte a gyere, hogy kórházban van.

Tesómra számítottam volna. Így 40 km utaztam a gyerekkel vonattal, majd 1 órát várni kellett a buszra.

Úgy érzem mindenki cserben hagyott.


2023. jan. 1. 21:25
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Ezek után a testvéremhez is hogyan viszonyulnak.
2023. jan. 1. 22:18
 22/43 A kérdező kommentje:
Viszonyuljak
2023. jan. 1. 22:19
 23/43 anonim ***** válasza:
91%

"Egy idegen férfi felajánlotta, hogy segít vinni a táskát, de akkor már csak pár méter volt a buszmegállóig. Szóval ezért is nem értem, hogy miért a rokonokban kell ekkorát csalódni..."


Üdv a klubban!


Én is sokkal több jó érzést kaptam idegenektől, mint a saját rokonaimtól.


Szerintem ignoráld a testvéredet, mert az nem kapcsolat, hogy te ugrasz, ha baja van, de te meg úgyis egyedül maradsz a bajoddal.


Van, hogy te hiába adsz, a másik hálátlan és ezért nem te vagy a hibás !!

2023. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
88%

Figyi! Ők erre képesek és ennél nem többre.


Te örülj, hogy jobb vagy náluk!

2023. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
40%
"Kettes, szerinted mi az a túl sok, amit a kérdező elvár?" Konkrétan hol írtam hogy túl sokat várt el? De nyilván tudta hogy olyanokat hív akik szarni fognak rá.
2023. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
A testvéremről nem gondoltam. A volt férjem meg gondoltam, hogy van benne emberi érzés. Pár éve hasonló szituáció volt, akkor bevitte a gyereket, viszont haza nem hozta. Gondoltam, reméltem, hogy változik jó irányba, mégiscsak a gyereke. Most már tudom, hogy az ember jelleme nem változik.
2023. jan. 1. 22:38
 27/43 anonim ***** válasza:
91%
Vagyis átlagcsávó az exed, kilencven százalékuk ilyen: szart se ér. Ha meg nem válsz, akkor is jó eséllyel csak koloncnak van a nyakadon, mint egy nevelhetetlen kölyök.
2023. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
12%
Eleve annak szülünk gyereket, akinek a jellemét már kiismertuk meg a gyerek születése előtt. De biztos én vagyok a hülye.
2023. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
28-as örülök, hogy te ilyen bölcs vagy.
2023. jan. 1. 22:54
 30/43 anonim ***** válasza:
94%

28:


egy gyerek sok embert ki tud ám fordítani önmagából és jellemzően akkor lépnek le a pasik, amikor megjött az utód és a vele járó problémák...


Úgy is írhatnám, hogy egy férfi jelleme igazán csak a gyerekvállalás után mutatkozik meg, hiszen kipihenten, jól lakottan mindenki könnyebben tud előnyös oldaláról mutatkozni, mint akkor, amikor megjön a gyerek és vele együtt a hónapokig tartó kialvatlanság, meg a többi nyalánkság! :)

2023. jan. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!