Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, ha az apám oldalán lévő...

Ciki, ha az apám oldalán lévő rokonságot nem hívjuk meg az esküvőnkre?

Figyelt kérdés

Anyukámmal és a párjával, az itteni családtagokkal jóban van nagyon a párom, szeretik és ez kölcsönös. Velük rendszeresen találkozunk is.


Az apám részéről viszont a rokonság borzalmas.

Nagyon egyszerűek sajnos... Ritkán is megyek hozzájuk, akkor is max. egy kávé erejéig.

Mert olyanok, hogy csak panaszkodni tudnak, minden is rossz, de ha megemlíted, hogy ők maguk tehetnek a sorsukért, le vagy kiabálva. Mindenre ez a megoldás, annak van náluk igaza, aki hangosabban ordít.

Voltam velük már esküvőn, papámon színes öltöny a '80-as évekből, apán és a sógorán rövid ujjú ing, valami gyereknyakkendővel, ami hosszra sem volt jó, és a hátulja gumis volt.


6 éve, a gimis ballagáson voltak ott utoljára családilag, ott is ment a drámázás, mert mindenhová fél óra késéssel érkeznek, eltévesztették az épületet is, mi már vonultunk, ment a zene és annyit hallott mindenki, hogy nagyim és nagynéném a kerítés másik oldalán üvöltöznek egymással, unokatesóm meg sír közöttük. Utána már leültünk, kezdődött a ballagás, mire mamám és unokatesóm mindenkin átmászva odahozták nekem a virágcsokrot, amivel hirtelen nem is tudtam mit csinálni...


Idén a diplomaosztómra már nem hívtam el őket, mondván, ne utazzanak fel a melegben emiatt Pestre, de az igazság az volt, hogy semmi kedvem nem volt ahhoz, hogy ott is menjen a műsor.


Szóval én nem szeretném őket az esküvőn sem, mert hiába a családom, nagyon nem érzem őket hozzám tartozónak.

Ez így nagyon ciki lenne?

Az a baj, hogy 100+ fős lesz fixen a vendéglista, nem mondhatom, hogy szűk kör...


2023. szept. 24. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
78%
Akkor most mi lesz? Maradnak otthon?
2023. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
68%
igen, teljesen hihető, hogy ének és zene mellett aztt hallottátok, hogy a nyilván több tíz méterre levő utcán kiabálnak a ballagáson.
2023. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
17%
Azért vagy ilyen, mert te orvos lettél? 🤔
2023. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
55%

Ezt hívja a szakirodalom menyasszonyszindrómának szerintem. Mindenkinél okosabb, mindenkinél feljebbvaló, de konfrontálódni már másnak kellene helyette, ellenben a külső önigazolási forrásokat betegesen kutatja, keresi. Ugyanaz mint a kifogásolt családtagok, csak most úgy érzi, hogy feljebbvaló náluk, mert egy napig ünneplik, hogy elég szélesre tudta tárni a lábait. A páciens általában rossz helyen, ismeretlenek előtt saját tévképzetének dicsfényében tetszelegve várna önigazolást, amikor ezt nem kapja meg, az ismeretleneket is a kifogásolt rokonok szintjére degradálja.

Lásd még a szócikknél: Elvált házsártos vénasszony

2023. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
80%

"És igen, rengeteget elmond valakiről, hogy mit vesz fel 1-1 eseményre, alkalomra, hogyan is jelenik meg."


Ugyan mit mondd el rola? A semmin kivul? Anyai nagymamám minden egyes alkalomra fehér blúz, sötétkék hosszú szoknya, fukszia színű bársony blézer komótosan vett fel. Sosem sminkelte magát, csak alkalomra, akkor pedig csak és kizárólag a blézer színével megegyező rúzst tett fel. Mindig, mindenhol jól látható volt, azonnal tudtam, hogy ott van. Sajnos az esküvőmön nem tudott jelen lenni és ma már nincs is köztünk, de soha életében semmi mást nem gondoltam az oltozekerol, mint azt, hogy neki ez tetszik, én meg gyorsan észre veszem.

2023. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 A kérdező kommentje:

Ja, hogy itt most az a gond, hogy menyasszony vagyok! Értem, tehát ha egy sima családi ebédről lenne szó, akkor nem kezdenétek provokálni?

Leírtam, hogy már korábban is volt gond velük, a diplomaosztómra sem hívtam meg őket, pont azért, mert ennyire egyszerűek és primitívek.

2023. szept. 24. 12:07
 37/89 anonim ***** válasza:
59%
És vajon miért érezted úgy, hogy a diploma akkora dolog, amivel el kell dicsekedni nekik direktben is, a házasság meg nem?
2023. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
47%
Nagyképűűűű!
2023. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:
74%
Nade akkor mi a problémád konkrétan? Nem hívod meg őket. Ennyi
2023. szept. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 A kérdező kommentje:

Nem érzem, hogy bármivel is "dicsekedni" kell. (Főleg, hogy le is írtam, hogy a diplomaosztómra sem hívtam meg őket, dehát a sz_r itt pár ember agyát már elöntötte, úgy látszik.)


De ezek események, nem véletlenül. Illik őket megünnepelni.

2023. szept. 24. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!