Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, ha az apám oldalán lévő...

Ciki, ha az apám oldalán lévő rokonságot nem hívjuk meg az esküvőnkre?

Figyelt kérdés

Anyukámmal és a párjával, az itteni családtagokkal jóban van nagyon a párom, szeretik és ez kölcsönös. Velük rendszeresen találkozunk is.


Az apám részéről viszont a rokonság borzalmas.

Nagyon egyszerűek sajnos... Ritkán is megyek hozzájuk, akkor is max. egy kávé erejéig.

Mert olyanok, hogy csak panaszkodni tudnak, minden is rossz, de ha megemlíted, hogy ők maguk tehetnek a sorsukért, le vagy kiabálva. Mindenre ez a megoldás, annak van náluk igaza, aki hangosabban ordít.

Voltam velük már esküvőn, papámon színes öltöny a '80-as évekből, apán és a sógorán rövid ujjú ing, valami gyereknyakkendővel, ami hosszra sem volt jó, és a hátulja gumis volt.


6 éve, a gimis ballagáson voltak ott utoljára családilag, ott is ment a drámázás, mert mindenhová fél óra késéssel érkeznek, eltévesztették az épületet is, mi már vonultunk, ment a zene és annyit hallott mindenki, hogy nagyim és nagynéném a kerítés másik oldalán üvöltöznek egymással, unokatesóm meg sír közöttük. Utána már leültünk, kezdődött a ballagás, mire mamám és unokatesóm mindenkin átmászva odahozták nekem a virágcsokrot, amivel hirtelen nem is tudtam mit csinálni...


Idén a diplomaosztómra már nem hívtam el őket, mondván, ne utazzanak fel a melegben emiatt Pestre, de az igazság az volt, hogy semmi kedvem nem volt ahhoz, hogy ott is menjen a műsor.


Szóval én nem szeretném őket az esküvőn sem, mert hiába a családom, nagyon nem érzem őket hozzám tartozónak.

Ez így nagyon ciki lenne?

Az a baj, hogy 100+ fős lesz fixen a vendéglista, nem mondhatom, hogy szűk kör...


2023. szept. 24. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
70%
Aki ennyire rossz természet, annak csak azért nem lesz harmadik is, mert addigra már tényleg nem lesz olyan, aki ne menekülne el házasság előtt. De ennyire okos vagy, ennyire tudod mit akarsz, akkor is itt agonizálsz rajta. Ezért mondtam, hogy úgyis ott lesznek, mert nem mered nem meghívni őket, mert parázol a hisztin. Vagy valójában tényleg nem fogod meghívni őket, és ezt igazából már a kérdés kiírása előtt eldöntötted, akkor pedig visszjutottunk az első oldalra kb. de minimum számtalan válasszal korábbra, hogy egy olyan nagyképű végtelenül rosszindulatú ember vagy, hogy még ők járnak jól, ha távolmaradsz tőlük.
2023. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 A kérdező kommentje:

Leírtam már többször, hogy nem hívom meg őket, nem azért lett a kérdés kiírva, hogy na majd eldöntjük, mi legyen. Ez kész tény, hogy nem lesznek meghívva.


Nem vagyok rossz természet, de a hozzád hasonló primitív, kötözködő emberekkel nem lehet beszélni, mert nem értitek a szép szót.

2023. szept. 24. 13:41
 63/89 anonim ***** válasza:
70%
ÉRdekes, hogy mindenki egy véleményen volt, csak te nem, akkor mindenki más hülye?
2023. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 A kérdező kommentje:
Megfigyelhető az oldaon a birka magatartás.
2023. szept. 24. 14:01
 65/89 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ha már eldöntötted, hogy nem hívod meg őket, akkor miért érdekel, hogy lesz-e ebből sértődés?

Ha azt el tudod dönteni, hogy nem lesznek ott az esküvőn, akkor lépj túl azon is, hogy ciki vagy sem, vagy hogy ki mit szól majd hozzá.

2023. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
76%

Amiket leírtál a családodról, nem annyira vészes. Ha kéthavonta találkozgattok, akkor nem annyira rossz a kapcsolat, hogy teljesen ki kellett volna iktatni őket az életedből. Viszont a kérdésben sok időt szenteltél az öltözékük leírására, mintha az számítana a leginkább. Valószínűleg még olyan korszakban vagy, amikor a külső nagyon fontos, és úgy érzed, hogy téged fognak lenézni, ha gumis gyereknyakkendőben jelenik meg apukád meg a sógora az esküvődön. Ezek jelentéktelen dolgok igazából. Egy esküvő vidám esemény ráadásul, elvileg jó páran lesztek, szerintem senkinek nem tűnne fel. Te meg a párod biztosan nagyon jól fogtok kinézni, mindenki azt fogja nézni.


De igazából már eldöntötted, hogy nem hívod meg őket, csak kellemetlenül érzed magad emiatt és kerested a bátorítást itt, hogy jól teszed-e, de azt nem kaptad meg. Inkább azon kellene most dolgoznod, hogy hogyan küzdd le ezt a kellemetlen érzést a döntés miatt.


Csattanó: lehet, hogy ők se akarnának menni az esküvődre. Ha megkapnák a meghívót, anyázva keresnék a gumis gyereknyakkendőt.

2023. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
74%
Te egyszerűen csak szégyelld apádat, hogy nem olyan kifinomult stílusú, ami illik a te puccos eskuvodre.
2023. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
46%

Igazság szerint ez a Te döntésed hogy kiket akarsz meghívni és kiket nem.


Persze számíts arra hogy lesz majd sértődés meg te leszel az utolsó szemét.


Megértem hogy nem tetszik a rokonaid stílusa hogy ilyenek, de vannak ennél sokkal rosszabbak, tudom mert nekem a rokonaim ennél is rosszabbak, de nem is tartjuk a kapcsolatot már évek óta.


De igazából ez a te döntésed, illetve a párodé, tehát ez nem ciki hanem kellemetlen lesz ha megtudják hogy nem lettek meghíva és majd téged fognak számonkérni hogy hát mégis miért?

Én a helyedben elmondanám nekik őszintén hogy miért, amit ide leírtál dolgot, meg amit még eltudtak művelni. Persze úgy is megsértődnek majd ezen de ha picit is értelmesek akkor majd megfogják érteni, de elismerni nem fogják az is biztos.

2023. szept. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
28%

A lényeg, amit senki sem értett:

Hogyan lehet konfliktus nélkül elérni, hogy ne kelljen az apai rokonságot meghívni az esküvőre? Erre próbáljátok válaszolni! Én sajnos nem tudok.


Kedves kérdező!

Az apai rokonságod tud már az esküvőről? Ha igen, akkor ott rontottad el. Ha nem, akkor egyszerűen ne szólj nekik róla.

2023. szept. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
77%
Miért fontos más tapasztalata? Mindenkinek más utat kell járnia, más az élete, más vérmérsékletű emberekkel él, teljesen mindegy, ki hogyan járt, miután nem hívta meg a rokonságát.
2023. szept. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!