Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, ha az apám oldalán lévő...

Ciki, ha az apám oldalán lévő rokonságot nem hívjuk meg az esküvőnkre?

Figyelt kérdés

Anyukámmal és a párjával, az itteni családtagokkal jóban van nagyon a párom, szeretik és ez kölcsönös. Velük rendszeresen találkozunk is.


Az apám részéről viszont a rokonság borzalmas.

Nagyon egyszerűek sajnos... Ritkán is megyek hozzájuk, akkor is max. egy kávé erejéig.

Mert olyanok, hogy csak panaszkodni tudnak, minden is rossz, de ha megemlíted, hogy ők maguk tehetnek a sorsukért, le vagy kiabálva. Mindenre ez a megoldás, annak van náluk igaza, aki hangosabban ordít.

Voltam velük már esküvőn, papámon színes öltöny a '80-as évekből, apán és a sógorán rövid ujjú ing, valami gyereknyakkendővel, ami hosszra sem volt jó, és a hátulja gumis volt.


6 éve, a gimis ballagáson voltak ott utoljára családilag, ott is ment a drámázás, mert mindenhová fél óra késéssel érkeznek, eltévesztették az épületet is, mi már vonultunk, ment a zene és annyit hallott mindenki, hogy nagyim és nagynéném a kerítés másik oldalán üvöltöznek egymással, unokatesóm meg sír közöttük. Utána már leültünk, kezdődött a ballagás, mire mamám és unokatesóm mindenkin átmászva odahozták nekem a virágcsokrot, amivel hirtelen nem is tudtam mit csinálni...


Idén a diplomaosztómra már nem hívtam el őket, mondván, ne utazzanak fel a melegben emiatt Pestre, de az igazság az volt, hogy semmi kedvem nem volt ahhoz, hogy ott is menjen a műsor.


Szóval én nem szeretném őket az esküvőn sem, mert hiába a családom, nagyon nem érzem őket hozzám tartozónak.

Ez így nagyon ciki lenne?

Az a baj, hogy 100+ fős lesz fixen a vendéglista, nem mondhatom, hogy szűk kör...


2023. szept. 24. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
23%
Akkor viszont, ha illik, akkor meg kell hívni őket, mosolyogni a viselkedésükhöz, és elnézést kérni, amiért a korábbi eseményekre nem hívtad őket. Esetleg engesztelésként te ajándékozd meg őket, és mondj le a menyasszonypénzről
2023. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:
86%

De most őszintén, kérdező! Szerintem egy ekkora lagzin ki a fene fogja nézegetni milyen ruha van rajtuk? Elarulom neked hogy senki. Még te sem mert rohadtul nem lesz rá időd. Osszeulteted őket egy asztalhoz és okoskodjanak egymásnak. 90 százalékában úgyis szól a zene, senki nem hallja.


Milyen választ vársz igazából? Hogy szóljunk nekik helyetted hogy ne jöjjenek?

2023. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 A kérdező kommentje:

Gondoltam, aki volt hasonló helyzetben, leírja, náluk milyen volt a fogadtatás, volt-e sértődés stb.


Nem az érdekelt, hogy LÁTATLANBAN közölje valaki, inkább fogyjak bele a ruhámba, meg hogy én csak a diplomám miatt tartom többre magam. Ezeket a válaszokat kik írják, értelmi fogyatékosok?

2023. szept. 24. 12:31
 44/89 anonim ***** válasza:
80%
Inkább írják normálisak, mint fogyatékosok... Egyébként tök mindegy máshol hogy fogadják a különböző társadalmi rétegekhez tartozó rokonok egymást. Minden proli kompánia máshogy dolgozza fel a többi prolit. Lehet, hogy it a cérnametélt felszívása között sziszegtek majd anyáddal, hogy "nézd már a Józsit, leette a búcsúslila zakóját" másik proli meg csak elcsámcsog magában.
2023. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 A kérdező kommentje:
Nem, mi nem igazán az a réteg vagyunk.
2023. szept. 24. 12:39
 46/89 anonim ***** válasza:
88%

#43 tehát akkor nem kérdés hogy meghivd e őket vagy nem hanem már eldontotted hogy nem fogod?

Mégis honnan tudjuk mekkora lesz a sértődés? A te rokonaid, te ismered őket. Döbbenet de az emberek nem egyforman szoktak reagálni. Valószínűleg még családon belül sem egyformán fognak, mivel a nagynéni, nagybácsi inkább sértődött lesz, a nagyszülők meg csalódottak. De hát ha eldőlt akkor vallald be azzal amivel jár.

2023. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:
85%
Ha már el van döntve akkor mi a kérdés?
2023. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt a te esküvőd, a rokonságodból azt hívsz meg rá akit akarsz.


Másrészt végigolvasva azt látom, hogy igencsak magas lovon ülsz, hajlamos vagy magadat másoknál különbnek nézni. Az egész olyan színezetű, hogy azért nem akarod őket meghívni, mert méltóságon alulinak érzed őket a te tündöklő nagyságodhoz képest.

2023. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:
68%
#45: Nem ám, te még az arcod/neved sem mernéd adni ehhez szűk körben sem. Úgyis az lesz a vége, hogy az egész pereputty ott lesz, sőt még kényszeredettten parádézni is fogsz velük, majd éveken át utálni fogod az összes esküvői videódat, már eskülvőkön fogod kitölteni ezt a dühödet, a második házasságodat pedig már tényleg szűk körben, csak polgári szertatással fogod tartani egy unalmas szombat délutánon
2023. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
68%
Mindjárt belenézek a kristálygömbömbe, várj egy kicsit...... Hmm....lesz nagy sértődés. Még átkot is szórnak rád. Erre számítottál?
2023. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!