Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, ha az apám oldalán lévő...

Ciki, ha az apám oldalán lévő rokonságot nem hívjuk meg az esküvőnkre?

Figyelt kérdés

Anyukámmal és a párjával, az itteni családtagokkal jóban van nagyon a párom, szeretik és ez kölcsönös. Velük rendszeresen találkozunk is.


Az apám részéről viszont a rokonság borzalmas.

Nagyon egyszerűek sajnos... Ritkán is megyek hozzájuk, akkor is max. egy kávé erejéig.

Mert olyanok, hogy csak panaszkodni tudnak, minden is rossz, de ha megemlíted, hogy ők maguk tehetnek a sorsukért, le vagy kiabálva. Mindenre ez a megoldás, annak van náluk igaza, aki hangosabban ordít.

Voltam velük már esküvőn, papámon színes öltöny a '80-as évekből, apán és a sógorán rövid ujjú ing, valami gyereknyakkendővel, ami hosszra sem volt jó, és a hátulja gumis volt.


6 éve, a gimis ballagáson voltak ott utoljára családilag, ott is ment a drámázás, mert mindenhová fél óra késéssel érkeznek, eltévesztették az épületet is, mi már vonultunk, ment a zene és annyit hallott mindenki, hogy nagyim és nagynéném a kerítés másik oldalán üvöltöznek egymással, unokatesóm meg sír közöttük. Utána már leültünk, kezdődött a ballagás, mire mamám és unokatesóm mindenkin átmászva odahozták nekem a virágcsokrot, amivel hirtelen nem is tudtam mit csinálni...


Idén a diplomaosztómra már nem hívtam el őket, mondván, ne utazzanak fel a melegben emiatt Pestre, de az igazság az volt, hogy semmi kedvem nem volt ahhoz, hogy ott is menjen a műsor.


Szóval én nem szeretném őket az esküvőn sem, mert hiába a családom, nagyon nem érzem őket hozzám tartozónak.

Ez így nagyon ciki lenne?

Az a baj, hogy 100+ fős lesz fixen a vendéglista, nem mondhatom, hogy szűk kör...


2023. szept. 24. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 A kérdező kommentje:

Értékelem, hogy már a második válaszodat írod erről, de nincs cigány egyik oldalon sem a családban. Apám oldala szimplán egyszerűbb, tanulatlan.


"Ha kéthavonta találkozgattok, akkor nem annyira rossz a kapcsolat, hogy teljesen ki kellett volna iktatni őket az életedből."

De, ez nálam kb. a kiiktatás szintje.

Anyukámékkal, párom szüleivel hetente találkozunk, van, hogy többször is.


"Az apai rokonságod tud már az esküvőről?"

Az eljegyzést tudják, de hogy pontosan mikor, hol lesz az esküvő majd, azt nem.

2023. szept. 24. 15:52
 72/89 anonim ***** válasza:
84%
Akivel kéthavonta találkozol egy kávéra, az ki van iktatva az életedből? Ezt azért elhamarkodva írtad. Gondolom, minimálisan igyekszel tartani a kapcsolatot az örökség miatt. Bár még akkor is elég lenne évente egyszer meglátogatni karácsonykor. Szóval ahhoz képest, hogy ki vannak iktatva az életedből, elég sűrűn találkoztok.
2023. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
74%
Hát az utolsó hozzászólásod alapján nem ők a prolik, hanem te vagy egy önimádó bunkó. Nem iktattál te itt ki senkit, csak idejöttél sírni, hogy a család szegényebb fele nem ér fel a te magasztos lényedhez. Buta vagy, mint a föld, és csak megerősítést vársz tőlünk.
2023. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
67%

A vőlegény tudja, hogy te ilyen szerény, jólelkű, kedves lány vagy?


Azért töröltetted a válaszom, mert betalált. Megértelek, hogy kellemetlen a dolog, de az ember a családját nem választhatja meg.


Javaslom, fogadd el őket, és baratkozz meg a gondolattal, hogy a vérvonal, ki fog csapodni a születendő gyermeketekeknel. Bár képes vagy nem szülni emiatt, és a nyámnyila volegenyed, képes lesz ebbe beleegyezni. Te vagy a főnök kettőtöl közül. Sajnálom a srácot amúgy. Remélem ezt is törölteted!

2023. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 A kérdező kommentje:

Nem, továbbra sem vagyok cigány, bármennyire is szeretnéd ezt az opciót.


Igen, ismer a vőlegényem, nehezen okoznék neki meglepetést.

Szerény nem vagyok, de kedves igen, azokkal, akik nem parasztok. :)



A válaszod pedig azért lett töröltetve, mert féloldalon át ecsetelted, hogy én így vagyok cigány, meg úgy vagyok cigány. Nem, nem vagyok az, akkor sem, ha még 5-ször írod le.

2023. szept. 24. 19:34
 76/89 A kérdező kommentje:

Senki nem az a családban, újra leírom.

Egyszerűen tanulatlanok, primitívek. Ehhez nem kell cigánynak lenni.

2023. szept. 24. 19:44
 77/89 anonim ***** válasza:
28%
Téged mindig elfogadtak a tarsaid a sulikban? Esetleg ki voltál közösítve?
2023. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 A kérdező kommentje:
Nem csak az iskolában, de mindenhol máshol is megtaláltam a többiekkel viszonylag hamar a közös hangot. Valószínűleg azért, mert hozzám hasonlóakkal vagyok/voltam körülvéve, nem az egyszerűbb réteggel.
2023. szept. 24. 19:47
 79/89 anonim ***** válasza:
81%

Miért tartod magad ennyire kivetelesnek? Mivel tudsz te többet, mint egy átlagos ember?

Kikből fog állni a lagzi többi vendége?

Jó érzés, hogy itt közönség előtt fel tudod magasztalni magad?

A környezetedben elnyomás alatt vagy?

2023. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 A kérdező kommentje:

Nem kell magam sehol felmagasztalni, mert pontosan tisztában vagyok az értékeimmel.

Úgyhogy a provokálásomat nyugodtan befejezheted! :)

2023. szept. 24. 19:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!