Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, ha az apám oldalán lévő...

Ciki, ha az apám oldalán lévő rokonságot nem hívjuk meg az esküvőnkre?

Figyelt kérdés

Anyukámmal és a párjával, az itteni családtagokkal jóban van nagyon a párom, szeretik és ez kölcsönös. Velük rendszeresen találkozunk is.


Az apám részéről viszont a rokonság borzalmas.

Nagyon egyszerűek sajnos... Ritkán is megyek hozzájuk, akkor is max. egy kávé erejéig.

Mert olyanok, hogy csak panaszkodni tudnak, minden is rossz, de ha megemlíted, hogy ők maguk tehetnek a sorsukért, le vagy kiabálva. Mindenre ez a megoldás, annak van náluk igaza, aki hangosabban ordít.

Voltam velük már esküvőn, papámon színes öltöny a '80-as évekből, apán és a sógorán rövid ujjú ing, valami gyereknyakkendővel, ami hosszra sem volt jó, és a hátulja gumis volt.


6 éve, a gimis ballagáson voltak ott utoljára családilag, ott is ment a drámázás, mert mindenhová fél óra késéssel érkeznek, eltévesztették az épületet is, mi már vonultunk, ment a zene és annyit hallott mindenki, hogy nagyim és nagynéném a kerítés másik oldalán üvöltöznek egymással, unokatesóm meg sír közöttük. Utána már leültünk, kezdődött a ballagás, mire mamám és unokatesóm mindenkin átmászva odahozták nekem a virágcsokrot, amivel hirtelen nem is tudtam mit csinálni...


Idén a diplomaosztómra már nem hívtam el őket, mondván, ne utazzanak fel a melegben emiatt Pestre, de az igazság az volt, hogy semmi kedvem nem volt ahhoz, hogy ott is menjen a műsor.


Szóval én nem szeretném őket az esküvőn sem, mert hiába a családom, nagyon nem érzem őket hozzám tartozónak.

Ez így nagyon ciki lenne?

Az a baj, hogy 100+ fős lesz fixen a vendéglista, nem mondhatom, hogy szűk kör...


2023. szept. 24. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 A kérdező kommentje:

Nem, nem lesz az a vége, hogy ott lesznek, mert nem tudom őket félóránál tovább elviselni. Valamint, mint írtam, nem oda valók.


Ez a mi esküvőnk, rólunk fog szólni.

Második pedig nem lesz, köszönjük a jóindulatot! :)

A szürke, unalmas magyar valóságoddal menj máshová.

2023. szept. 24. 13:00
 52/89 anonim ***** válasza:
68%

Dehogynem, különben nem ezen agonizálnál ennyire.

Egyébként meg fogalmad sincs az én szürke, unalmas magyar valóságomról, szóval ezt benézted.

Azért annyit elárulok, hogy nem annyira szürke és unalmas, hogy itt kelljen köszörülni a nyelven a lenézett rokonaimon.

Oké, magyarnak, magyar, de hát a tiéd is az, szóval valójában minimum egy szinten vagyunk, ennél csak rosszabbul jöhetsz ki belőle :D

2023. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
85%
Csak azt nem èrtem, hogy ha ennyire lenèzed őket, mert szegènyek, ès tanulatlanok, akkor mièrt èrdekel, hogy lesz e sèrtődès?Nyilvàn lesz, apád biztos nem lesz boldog.
2023. szept. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
31%
Nem hívod meg őket és ha kérdőre vonnának, szűkkörű volt. Ha ilyen eszetlenek, simán beveszik.
2023. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 A kérdező kommentje:

Nem agonizálok ezen egyáltalán, hiszen, mint írtam, nem az életem részei.

Kéthavonta találkozunk fél órára, ennyi.

Nem voltak itt a legutóbbi születésnapojaimon sem már, a dipiosztón, karácsonykor sem találkozunk.


Az én esküvőm, az lesz ott, akit én meghívok. Őket nem fogom, ez biztos.


Az esküvőjére készülő menyasszonynak leírni, hogy na majd a második milyen lesz, pedig elég nagy parasztság! :)

2023. szept. 24. 13:13
 56/89 anonim ***** válasza:
87%
Én nem hívtam meg apám családjàt. Nagyon hasonlóak mint a te rokonaid. Alkoholisták, mindenki megcsal mindenkit, azt hiszik ők tudnak jól mindent és hangoztatják is. Évente egyszer találkozok velük kb. Úgyhogy egyértelmű volt hogy az esküvőn se akarjuk őket ott látni. Mondjuk csak 24-en voltunk eleve, mi azokat akartuk akikkel tartjuk rendszeresen a kapcsolatot.
2023. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
89%

Én értem, hogy nem akarod őket meghívni, meg a te esküvőd, nyilván jogod van hozzá, bár utàna nem biztos, hogy tartjátok majd még a kapcsolatot.

De minek tetted fel a kérdést? Hisz már el is döntötted magad is.

2023. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
88%
#55 Ha ennyire biztos vagy magadban, miért is tetted fel a kérdést, kedves kérdező?
2023. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 A kérdező kommentje:
Mert hasonló cipőben járók tapasztalata, véleménye érdekelt volna.
2023. szept. 24. 13:22
 60/89 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem ciki.
2023. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!