Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 26 éves vagyok nem akarok...

26 éves vagyok nem akarok gyereket inkább örökbe fogadnék! Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Valahogy mindig taszított a szülés meg magamról nem is tudnám elképzelni hogy kihordanék egy babát stb És úgy gondoltam inkább örökbe fogadok egyet! Sajnos a család rossz néven veszi.. Köszönöm a válaszokat! 26N
2011. szept. 10. 19:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
24%
Ne már :(
2011. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
96%
Én már szültem, de másodiknak én is szívesen örökbefogadnék, de nálunk is kiakadtak csak a felvetésre is.
2011. szept. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
97%

Nincs veled semmi baj. Akinek meg nem tetszik, az tehet egy szívességet...

Szerintem nem igaz, hogy az örökbe fogadott gyereket nem lehet annyira szeretni, mint a sajátot. Őrájuk is vársz, sokszor éveket is. Ők is ugyanúgy odabújnak hozzád és mondják, hogy anyu szeretlek. Ők is a te gyerekeid.

Ismerek egy házaspárt, akik a két vér szerinti gyerekük mellé még kettőt örökbe fogadtak, pedig lehetett volna még "saját" gyerekük, de ők inkább megmentettek 2 gyereket, akiket sajátjukként nevelnek. A négy gyerek - 12 éves fiú és 9 lány(saját gyerekek), valamint 8 éves lány és 5 éves kisfiú(örökbe fogadottak) - már most nagyon jó testvérek, imádják a szüleiket. A gyerekek mind tisztában vannak vele, hogy örökbe fogadottak, de úgy ragaszkodnak a szüleikhez, mintha igaziak lennének, és azok is, mert szeretetben nevelik a négy gyereket, nem számít kit szült az anyuka és kit nem.

Ezek szerint ez egy értéktelen, rossz házaspár? Nem hinném. Inkább minden tiszteletem az övék. Rengeteg gyereknek szüksége lenne egy szerető családra, de nem adatott meg nekik, legalább egynek segítesz. Ettől semmivel nem leszel kevesebb, esetleg több.

2011. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak házastársak. Kolléganőm egyedülállóként fogadott örökbe, mert 40-en fölül volt és nem akart már a mesterséges megtermékenyítéssel kínlódni, szenvedni. Neki nem adódott meg, h férje v élettársa legyen addig. A szülőszobán protekciója volt. Bement egy csaj szülni, kézbe se akarta venni a gyereket, é meg pár nap múlva hazavihette és később az iratokat is intézték. Végigjárta előtte mindazt, amit végig kellett egy örökbefogadónak.
2011. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
32%

Az a lényeg, h te mit akarsz. Úgyis túl sok árva van az intézetekben.

Engem nem taszít a szülés, de ha nincs más akkor szívesen fogadok örökbe is. Én inkább azt nem értem, h sok nő minek próbálkozik évekig keservesen, rombolva a testét a hormonokkal, vizsgálatokkal, ha azok nélkül is anya lehet. Az anyaság nem a baba kihordását jelenti, hanem a gyermek megfelelő felnevelését.

19:11


ha te ezt tényleg így gondolod, akkor már megbocsáss de veled komoly bajok vannak. Már hogyne lenne fontos a jövőben az, hogy teherben volt e 9 hónapig vagy nem! Igenis fontos, mert az alatt a 9 hónap alatt nagyon sok mindenen keresztül megy egy nő, lelkileg és testileg is, és a gyermek szempontjából is fontos. ajánlom olvass el pár szakkönyvet ezzel kapcsolatban. nem ártana neked!


természetesen ezzel nem azt mondom, hogy aki örökbefogad és sosem volt várandós az nem lehet jó anya. Lehet! Csak arra a böszmeségre reagáltam, hogy azt írta, hogy az anyaság nem a baba kihordását jelenti.

2011. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
98%
Pedig van igazság benne, sok nő kihordott gyereket és még a legnagyobb jóindulattal se nevezném anyának.Az anya az én szememben azt jelenti, aki törődik, óvja, neveli és szereti a gyerekét egész életében, ezt örökbefogadott gyerekkel is megteheti.
2011. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
96%

A te életed, azt csinálsz,amit csaks szeretnél, ne érdekeljen mások mit mondanak!


Én pl: szeretnék szülni is, de egy gyereket mindenképp örökbefogadok majd!

2011. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
89%
19.58-as, sztem te nem érted, amit írtam. Nem a 9 hónap tesz vkit anyává. Tudom, h nagyon fontos érzelmi érésen megy keresztül egy nő akkor, de ha olyan rengeteget nyomna a latba, akkor nem lenne olyan, h kukába teszi, megőli v csak otthagyja a kórházban a gyerekét. Nagyon fontos a 9 hónap, de nem ez tesz vkit anyává, hanem amit előtte meg utána tesz és érez. Sztem te veled van komoly baj, ha ezt nem érted!
2011. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
29%
te voltál már terhes??? utolsó?
2011. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
97%
Én voltam terhes, és osztom a véleményét. Ha kaptam volna a fiam, akkor is így szeretném.
2011. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!