Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 26 éves vagyok nem akarok...

26 éves vagyok nem akarok gyereket inkább örökbe fogadnék! Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Valahogy mindig taszított a szülés meg magamról nem is tudnám elképzelni hogy kihordanék egy babát stb És úgy gondoltam inkább örökbe fogadok egyet! Sajnos a család rossz néven veszi.. Köszönöm a válaszokat! 26N
2011. szept. 10. 19:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon szép gondolat az örökbefogadás, gyerekkoromban én is sokszor eljátszottam vele, saját gyerek(ek) mellett képzeltem el.

Azonban, később kicsit utánaolvastam a témának, és van egy kis baj: ma Magyarországon nagyon kevés örökbeadható gyerek van, általában éveket várnak rájuk. Hogy miért? Mert a legtöbb anya (vagy apa, nem ezen van a hangsúly) nem mond le róla, küld neki néha egy képeslapot vagy évente meglátogatja, hogy legyen kapcsolattartás. Így ezeknek a gyerekeknek vannak szüleik, csak nem tudják/akarják nevelni őket, így ők családotthonokban (1-2 nevelő mondjuk 10 gyerekkel egy családi házban) vagy nevelőszülőknél élnek.

Épp ezért, szerintem, az örökbefogadást meg kéne hagyni olyanoknak, akiknek nem lehet saját gyerekük. Kicsit igazságtalannak tartom, hogy olyan elöl venném el a lehetőséget, vagy egy évvel meghosszabbítanám a várakozását, akinek ez az egyetlen reménye, hogy gyereke legyen, miközben én bármikor szülhetek egyet.

Természetesen nem ítélek el senkit, ha máshogy gondolja/cselekedik, csak ez az én véleményem.

2011. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, én úgy gondolom, hogy az örökbefogadás a világ legnemesebb dolga!! Csodálom azokat az embereket, akik magukhoz vesznek árva kisgyerekeket.

Szívem szerint én is fogadnék örökbe, de szülni is szeretnék. Viszont, senki sem hiszi nekem el, hogy az örökbefogadott gyermekemet ugyan úgy tudnám szeretni, mint a sajátjaimat. Pedig én érzem, hogy tudnám!!!


Kicsit furi ez a gondolkodásod a szüléssel! :) De kérlek ne haragudj meg ezért, nem bántásnak írom, csak szimplán meglep! Viszont a családodnak tiszteletben kéne ezt tartani!

2011. szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
81%

Engem is taszított mindig is a szülés,jogosan,túl sok rossz dolgot halottam,láttam már.. Nem csodálom sokan nem óhajtanak ma már szülni :\ Nem lenne semmi probléma,akkor talán bevállalnám,de így nem,mondhat akármi bármit..

Örökbe viszont szívesen fogadnék én is ha lehetséges.

2011. szept. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
96%

én már szültem egy babát és tervezzük a kistesót, utána pedig szeretnénk egy picit kihozni az árvaházból :)

szerintem nincs ezzel semmi gond, de való igaz, a szülés smafu a neveléshez képest :)

tegyél úgy ahogy a legjobbnak érzed és boldogok legyetek!

2011. szept. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
94%
van ilyen. ha te ezt szeretnéd, ne hagyd hogy mások beleszóljanak az életedbe. a te döntésed, a te tested, a te felelősséged...stb. senki másé. se anyukádnak, se senki másnak nincs joga ahhoz hogy bele illetve megszóljon.
2011. szept. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 A kérdező kommentje:
Hu mennyi válasz érkezett! Csak most tudtam a géphez jutni. Köszönöm Mindenkinek a hozzá szólást.. Bár azoknak kevésbé akik támadják a másikat.Mert ő úgy gondolja. Van párom 1 éven belül össze is szeretnénk házasodni is. Senki sem egyforma.. Főleg Én úgy érzem hogy az árvának is szüksége van egy olyan anyukára aki szereti becsüli és felneveli.. És szeretném megmutatni neki hogy milyen egy kis család élete!! Attól még szerintem nem leszek rossz anya ha nem akarok saját gyereket én úgy érzem. Pár mondaton amit írtatok nagyon meghatottam.
2011. szept. 11. 08:23
 47/73 anonim ***** válasza:
91%
Én abban nem látok semmi rosszat, inkább nagyon nemes gesztus a részedről.
2011. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
13%

Nekem nem kölyköm van, hanem gyerekem, és azért írtam, mert te gonosz vagy. Jóérzésű ember, nem mond olyat, hogy rossz gondolkodása van annak, aki egy elhagyott gyerekről gondoskodna.Nézz magadba egy kicsit.


az elvakult kötekedő te vagy, mert még azt sem érted amit írtam! És nyugodj csak meg én szeretetben nőttem fel, azért is tartom azt a normálisnak, hogy szüljön egy nő.Még egyszer leírom a gyenge elméd miatt utoljára, hogy bár igen az a normális, hogy egy nő gyermeket szül , nem ítélem el az örökbefogadást sem! Úgyhogy ne kötekedj, hanem kopj le rólam!

2011. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
30%
Mit veszekedtek?? valami agybajos feltett egy kérdést! miatta veszekedtek ,pedig én is úgy gondolom, (férfi létemre) hogy az lenne a természetes, hogy egy nőben, egy idő után motoszkálni kezd az az érzés, hogy gyermeket szeretne szülni, és anya szeretne lenni! Gyermeket szeretne szülni!!!!!! Meglep, hogy nő létetekre, ennyien lemondanátok a szülésről, hiszen a világ legtermészetesebb dolga! szerencsére a feleségem nem így gondolkodik, ha egy nő képes a szülésre, és egy gyermek kihordására, miért hagyná ki azt az "élményt" és a felkészülési időt. Persze nincs bajom az örökbefogadással, de az nem olyan. Nekünk van kutyánk is, örökbefogadtuk, persze szeretjük! De azért az más amikor az ember a szíve alatt hord egy életet 9 hónapig!!! Az aki azzzal támad majd, hogy hogy hasonlíthatok egy kutyát egy gyerekhez, az nem értette meg amit írtam, úgyhogy olvassa el újra!!
2011. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
38%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:13

Én voltam terhes, és osztom a véleményét. Ha kaptam volna a fiam, akkor is így szeretném.


Te, hogy mersz ilyet kijelenteni. Majd ha már fogadtál örökbe és nevelted a más által szült gyereket és a sajátod akkor írj le ilyet.

Vagy még mindig nem érett meg benned mikor magadhoz öleled, hogy ez a te húsod csontozatod? MÁS érted egészen más.

Mint írtam ilyen helyen dolgozom. Csak egy magyarázkodás illúzió, hogy az örökbefogadott gyerek egyenlő a méhedben kihordott genetikailag téged másolttal.

Az megint más ha szegény anya valamilyen eü. probléma miatt nem tud természetes úton babát kihordani és szülni.

Én megértettem amit 44%-os írt semmi rossz szándék nem volt benne. Az utolsó férfi is ua. írta.

Itt a kérdező kérdezett és korrekt válaszokat várt nem nyalizást. Gondolom én. És senki nem sértegette.

2011. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!