Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskolai terror ellen semmit...

Iskolai terror ellen semmit nem lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 16 éves öcsém, visszahúzódó, félénk természetű (rossz családi háttér is szerepet játszik benne).

Középiskolába jár, kollégista. Van 2 osztálytársa, aki csúfolja, csizkáztatja őt. Ha van pénze, akkor elveszik, vagy maguknak vetetnek kaját belőle. Főnöknek kell őket szólítani.

Azt mondták a tesómnak, ha szól valakinek, akkor megverik.


Legszívesebben bemennék az iskolába, és "elbeszélgetnék" velük, de attól félek, hogy emiatt még jobban rászállnak a tesómra.

Nagyon bánt a dolog, mert a szívem szakad meg az öcsém miatt.

Gondolkoztam rajta, hogy a 2 gyerek szüleivel kellene beszélni, de nem ismerem őket.


Pont ma volt a híradóban, hogy Tiszaújvárosban 1 iskolás megkéselte 2 társát a mosdóban, az egyik életveszélyes állapotban van.

Egyre több az ilyen eset, s most én is átélem ezt.

A szülők vajon tudnak ezekről? Tudják, hogy milyen a gyerekük, arról amit iskolában csinál? Vagy nekik az a normális, hogy a gyengébbet ki kell használni, s elvenni minden pénzét?

Netán a gyerek ezt látja otthon?


2011. nov. 16. 19:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
42%
A párodnak nincsenek ismerősei?
2011. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
75%
én 36 vagyok az öcsém is 16-éves a torkukat harapnám át na az tuti pedig csajszi vagyok.Kapd csak el őket vigyél magaddal egy pasit mint ahogy ajánlottam ,majd kiderül milyen nagy fiúk valójában ,de jobb lenne őket egyesével kioktatni !Ügyesen!
2011. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

10-es! Az öcsém sérült, basszus! Anyut verte az élettársa terhesség alatt is + ittak!

Sose fogom nekik ezt megbocsájtani!

2011. nov. 16. 20:08
 14/30 anonim ***** válasza:
93%

Az iskolai terroristák az esetek többségében cigányok. Nehéz ellenük tenni, mert hatalmas háttértámogatásra számíthatnak. Ennek okai meglehetősen bonyolultak.

A megfélelmlített pedagógusokra, a megkötött kezű rendfenntartó szervekre nem, vagy kevéssé lehet számítani.

Bármilyen nehéz is, a fenyegetetteknek együtt kell fellépniük minden fórumon: mozgósítani a számba jöhető televíziós csatornákat, sajtótermékeket, internetes oldalakat, mindenütt megnevezve a deviánsok etnikai hovatartozását. Ha többségiek, akkor is. Hadd váljanak világosakká a valódi arányok.

2011. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

" Az iskolai terroristák az esetek többségében cigányok. Nehéz ellenük tenni, mert hatalmas háttértámogatásra számíthatnak. Ennek okai meglehetősen bonyolultak. "


Ez így van sajnos. Ez a 2 gyerek is cigány.

1. Szerintetek a szülők meghatódnának, ha beszélnék velük? Kiröhögnének, vagy még nekem állnának, hogy merek ilyet állítani az ő gyerekükről, még én lennék a rasszista kötekedő.

2. Hogy lehet a gyerekeket megnevelni, hogy másnap ne árassza el az egész pereputtya az iskolát, s ne járjon még rosszabbul az öcsém?


Egyébként ma egy csomó ablakot betörtek az iskolába (a 2 gyerek), hétfőn ki kell fizetniük...

2011. nov. 16. 20:54
 16/30 anonim ***** válasza:
71%
keressétek fel az iskola pszichológust, ezért (is) van ott...
2011. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

20:08-as vagyok.

Bocsánat: az iskolapszichológus nevetséges alibi-megoldás.

A két cigánygyerek odamegy, két oldalról beveri az orrát, majd a tisztelt "szülők" odacsődítik a "jogvédőket", hogy micsoda dolog már az, micsoda megalázás, hogy az Armandókát meg az Eugéniókát cicmókushoz citálta az iskola. "Csak azé, mee cigányok!!!" Hát persze, hogy felidegesedtek szegénykéi, osz' beverték az orrát a gádzsó csicskájának! Az oldal naívabb látogatói kedvéért: itt tartunk, emberek. Ez ma a mi országunk.


Mégis azt mondom: minél többen látják ezt a helyzetet, annál nagyobb a valószínűsége, hogy összefog egyszer a magyar a magyarral (cigánymagyarral is..a tisztességes beilleszkedettel.) Ha majd egyszer egy magas funkcióban lévő közéleti szereplő gyerekét verik vakká, vagy ölik meg a feleségét/szüleit, talán majd észbe kapnak az intézmények is. Addig meg igyekezzünk tömörülni és figyelni egymásra. Mégegyszer: sajtót, tv-t megkeresni..együtt fellépni más, hasonló fenyegetettekkel, sértettekkel. Aki nem üt, az a deviáns cigány előtt "csicska" és gyenge. Ma már egy egész népet köpnek szembe és provokálnak: úgy érzik, büntetlenül tehetik. Egyszer még baj lesz ebből - meg kéne már finoman értetni velük..

2011. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
86%

Miért nem lepődök meg, hogy két cigánygyerekről van szó. Az ilyenek ellen határozott fellépés kell. A pároddal(vagy bármilyen pasival) és a haverjaival várjátok meg a két gyereket az iskola előtt és mondjátok el nekik, hogy ha nem változtatnak a viselkedésükön, akkor hamarosan a törött kezükkel fogják törölgetni a véres orrukat(bár lehet, hogy inkább csak azt kellene mondani, hogy pofán b@szlak, mert az előző mondat megértése meghaladja az értelmi képességüket).

Nekem egy húgom van, de bárki bántani merné nagyon megbánná. A bátyánktól és tőlem is olyat kapna, amit nem szívesen tesz zsebre(pedig egy 50kg-os csaj vagyok). Mi "nagytesók" védjük meg a "kicsiket". Támogasd te is az öcsédet, segíts neki, biztosan meg fogja hálálni(tudom, hogy nem azért csinálod). Mutassátok meg annak a két kölyöknek.

Az ilyenek ellen össze kell fogni. Egyenként gyengék vagyunk, de együtt erősek. Fogjunk össze ellenük, mi magyarok és normális cigányok(belőlük is van bőven és ők utálják legjobban a cigányság nagyobb részét) minden lehetséges fórumon. Ne szégyelljük kimondani, hogy "az a bizonyos etnikum" a cigányság. Az interneten, tévében stb. Fogjunk össze az olyanok ellen, akik gyerekeket félemlítenek meg, időseket vernek, lopnak és a mi adónkból élnek, akik miatt sokan félnek kimenni az utcára. Mutassuk meg, hogy nem úgy ugrálunk, ahogy ők fütyülnek.

19/L

2011. nov. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Az a borzasztó, hogy egyre agresszívabbak a gyerekek az iskolában. Haragszok azokra a szülőkre, akik megengedik a gyerekeiknek, hogy kiskoruktól kezdve ezekkel a verekedős, gyilkolós játékokkal játszanak, mert utána már a valóságba is teljesen beleviszik ezt a mentalitást.


Előbb olvastam egy listát az elmúlt 10 év legsúlyosabb iskolai verekedéseiről, íme:


2002. október 2. - Üdítőitalba kevert sósavat itatott három osztálytársával az egyik pécsi általános iskola két tanulója; a mérgezetteket súlyos állapotban szállították a pécsi gyermekklinikára.


2007. május 17. - Egy szülő megkéselt egy diákot, aki korábban ököllel bántalmazta a fiát a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kisléta általános iskolájában. A tanuló könnyebb sérüléseket szenvedett.


2008. január 10. - Budapesten, egy VIII. kerületi középiskolában két diák osztálytermi összeszólalkozása torkollott tragédiába, miután később az utcán az egyik fiú olyan súlyosan bántalmazta a másikat, hogy az sérüléseibe belehalt.


2008. május 13. - Egerben egy szakképző intézet folyosóján előzetes szóváltást követően összeverekedett két diák, egyikük dulakodás közben elesett, és életveszélyes sérüléseket szenvedett.


2010. február 24. - Az egyik nyíregyházi szakközépiskolában az óraközi szünetben egy 16 éves lány olyan súlyosan bántalmazta 15 éves tanulótársát, hogy annak eltört az orrcsontja.


2010. november 16. - Szekszárdon az iskolapadhoz bilincselte csoporttársát két 17 éves középiskolás diák, majd elvették a mobiltelefonját.


2011. június 7. - Egy csornai iskolából épp kilépett egy 14 éves fiú, amikor vele egykorú és nála két évvel idősebb diáktársa minden előzmény nélkül ütlegelni kezdte, majd amikor elesett, egyikük meg is rugdosta. A gyerek rövid időre elvesztette eszméletét, és nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket, áll- és orrcsonttörést szenvedett.

2011. nov. 17. 12:42
 20/30 A kérdező kommentje:

Tegnap pedig Tiszaújvárosban volt, mint kiderült nem egy harmadik gyerek késelt, hanem aki könnyebben megsérült.


" Nem három, hanem két diák vett részt a tiszaújvárosi középiskolában történt szerdai késelésben – írja a Magyar Nemzet. A lap meg nem nevezett forrásai szerint a könnyebb sérüléseket szenvedett fiú mondta a rendőröknek, hogy a súlyosan megsérült tanuló magát szúrta meg, amikor rátámadt, szerinte a kés a társáé volt.


A rendőrség a másik diákot még nem tudta kihallgatni. A lap úgy tudja, a súlyos sérüléseket szenvedett 14 éves fiút háromszor a hátán, egyszer pedig a nyakán szúrták meg, az egyik szúrás egy centiméterrel kerülte el a verőeret."

2011. nov. 17. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!