Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merem a barátomat elhívni...

Nem merem a barátomat elhívni magunkhoz, mit tehetnék hogy legyen bátorságom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tinédzser, 22 éves vagyok és még sosem volt barátom. Most van először, és együtt vagyunk már 2-3 hete. A bajom az, hogy nem merem őt elhozni hozzánk. Én már voltam náluk, gyönyörű, felújított házuk van, nekünk meg kis ócska, lepukkant lakásunk. Most költöztünk még ide, nagyon sok mindenünk még nincs, hiányzik, falfestéstől kezdve tapétázásig minden ráférne a lakásra (albérlet). Valahogyan emiatt nem merem őt elhívni hozzánk. Tudom hogy gáz vagyok:(
2013. febr. 4. 07:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia!

én se hivtam soha senkit hozzank,mert gaz volt a lakásunk.

2013. febr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

1. Ha szégyelled, hogy nektek nincs meg mindenetek anyagi téren, akkor ott VELED van igen komnoly gond, föként hogy egy nemrég vásárolt házról van szó.

2. 2-3 hetes ismeretséget még nem nevetnék barátomnak, és EZÉRT nem hivnám meg a szüleimhez.

3. Ha ennyire nem mered felvállalni magadat meg a családodat, akkor igy semmi jövöje sincs egyetlen kapcsolatnak sem.

2013. febr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én sokszor vagyok nála, és kicsit már kényelmetlen nekem, hogy én még nem hívtam őt magamhoz, ők pedig etetnek, itatnak. Elhívnám őt én magamhoz, de korainak tartom még én is, igen. Viszont szóvá tette már, hogy én még nem hívtam fel őt magamhoz, és anyukája is kérdezte tőle már, hogy miért nem.
2013. febr. 4. 08:10
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem meg minál harabb meg kellene hívnod magatokhoz, mert ez jó egy tesztnek is, hogy a fiú mit reagál le a ti lakásostokra, életkörülményetekre. Ha pozitív a visszajelzés akkor mehet tovább a kapcsolat :)
2013. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem azért izgulok mert a szüleimnek be kell mutassam.. Meg tudnám oldani hogy akkor jöjjön hozzánk amikor nincsenek itthon. Inkább a körülmények azok amik aggasztanak :/

Tudja hogy most költöztünk nemrég.

Mielőtt eljönne hozzánk, azért nagyjából vázolnám neki a helyzetet, hogy ne érje meglepetés, de hogyan mondjam el ezeket neki?

2013. febr. 4. 08:19
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!:)

nem kell szégyellned ahol laksz.

mielőtt felviszed elmondod:

Xy. Nem rég költöztünk be,és nem nem találtunk olyan festőt aki kifestene,és még nem teljesen költöztünk be...

Ezért ne érjen meglepetés,de még szanaszét vannak a dolgok..

Én így mondanám el :)

az exem is pont akkor jött amikor festettük az egész házat és minden szanaszét volt.. :D megértette:)) még segített is a bútorok vissza pakolásában,ilyenekben:) rendes volt nagyon:)

nem kell félni:) Hajrá csajszi! :)

2013. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Tisztaság és rend. Ha ezek megvannak, mincs mit szégyellni.
2013. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem mondd meg neki, hogy szívese elhívnád, de nem rég költöztetek és még felújítás van, minden szana-szét. Ezt minden normális ember megérti. És majd ha minden oké lesz (azt veszem ki a szavaidból, hogy megcsináljátok majd, csak még nem jutottatok addig), akkor szívesen látod
2013. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg legyél vele őszinte. Ha ennyire érdeklődik, mondd el, hogy albérlet, nemrég költöztetek, és még nem olyan, amilyennek szeretnéd, de jöhet bármikor, és hívd fel, ha akarod. Lazán és egyszerűen. Rendes, dolgos emberek, akik erkölcsösen élnek (márpedig 22 évesen első barátosnak lenni nem valami kicsapongó életre vall), nem kell szégyellned azt, ahogy éltek! Légy természetes és egyenes. Ha őt ez érdekelné (amit kétlek), akkor nem is kár érte, ha nem jön össze. De szerintem észre sem venné magától. A férfiak többségét nem érdekli :)
2013. febr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az albérletre mióta költ a bérlő? Nem a főbérlő dolga lenne a kifestetés meg ilyenek? Vágom, h van olyan ahol megengedi a főbérlő, h változtasson a lakó, de alapból az ő dolga lenne a lakásfelújítás, nem? Egyébként tervezitek a festést, stb, mert írtad , h ráférne a lakásra, de azt nem hogy lesz e belőle vmi, vagy nincs most rá keret.

Szal nekem volt egy barátom, 50 km-re lakott, de ide járt suliba, szal itt voltunk minden du, én kb 2 hét után mentem először hozzájuk, nem volt nagy luxus, de akkor is jobban nézett ki a házuk, mint a mi lakásunk és szépek voltak a bútorok, akkor kicsit furán éreztem magam, h jajj nálunk meg mi van :/ hogy a fürdőszoba pl nincs is felújítva és gáz, meg hogy milyen szép lehetne az előszobában a beépitett szekrény.

A mostani barátom esetében úgy volt, hogy én mentem először hozzájuk, szép nagy házuk van, szépen kivül belül rendberakva. 3 hónap telt el mire hazahoztam (ebben az volt a fö tényező, h eleinte nem akartam komoly kapcsolatot tőle persze picit az itthoni körülmények is közrejátszottak) izgultam meg féltem, h majd mit szól, de nem volt semmi konkrét megjegyzése, legalábbis hangosan nem. Már 1 éve, h minden nap itt alszik.

2013. febr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!