Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merem a barátomat elhívni...

Nem merem a barátomat elhívni magunkhoz, mit tehetnék hogy legyen bátorságom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tinédzser, 22 éves vagyok és még sosem volt barátom. Most van először, és együtt vagyunk már 2-3 hete. A bajom az, hogy nem merem őt elhozni hozzánk. Én már voltam náluk, gyönyörű, felújított házuk van, nekünk meg kis ócska, lepukkant lakásunk. Most költöztünk még ide, nagyon sok mindenünk még nincs, hiányzik, falfestéstől kezdve tapétázásig minden ráférne a lakásra (albérlet). Valahogyan emiatt nem merem őt elhívni hozzánk. Tudom hogy gáz vagyok:(
2013. febr. 4. 07:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés. Anno 11 éve én is így éreztem, mikor a férjem udvarolni kezdett. Anyum egyedül nevelt kettőnket, hát nem dúskáltunk a jóban, de meg volt mindig mindenünk amire szükség volt. Ez látszott a házon is. Nem voltak szép divatos bútoraink, meg hiper-szuper elektromos kütyüink, de rend volt és tisztaság. Én mielőtt elhívtam a páromat felvázoltam neki őszintén mi a helyzet. Ne várjon kacsalábon forgó palotát, meg ilyenek....Hidd el, ha szeret, nem fog azzal foglalkozni, hogy most repedés van a falon, vagy hogy az ablakkeretről pattogzik a festés. Hívd el bátran, mondd el neki őszintén, hogy eddig miért nem hívtad. Meglátod nem is fogja érdekelni. Ha tisztaság van, és rend, akkor a többit észre sem fogja venni.
2013. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló szituációban voltam én is. Őszintén vázoltam neki a helyzetet, hogy anyukámmal élek, nem dúskálunk a pénzben és sok mindenre ráférne a javítás, felújítás. Nem zavarta, még jobban szeret. Inkább segít megcsinálni a "férfias" teendőket, hogy szebb legyen :)


21/L

2013. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

22 évesen már nem itt kéne tartanod. az első és legfontosabb dolog.

nekünk sem volt csillogó high-tech kecónk, de bárkit szívesen áthívtam, legyen szó barátnőkről, pasiról, sulitársakról. tisztaság, rend volt, meg tudtam kínálni őket gyümölccsel, szörppel, kávéval. nem azt kezdték elemezni, hogy jé, ott leesett egy csempe :)


volt olyan aki áthívott, és az öltözködése alapján azt gondoltam róla, h azért nem áll romokban ill. koszban a kecó. nagy csalódás volt, mert bizony ilyen lakásba én még egy csótányt sem engedtem volna be, nem hogy vendéget :)


szóval ganézz ki, tegyél valami rendjellegűt, és csinálj egy gyümisalit vagy kókuszgolyót :)


párom is anno minden további nélkül felvitt magukhoz, pedig nem voltak dicsekvésre méltók az állapotok. mondjuk nem teljesen az ő sara volt, de nem is erőltette, h ott tenyésszünk napokat, nem is tudtunk volna, mert szűkös az élettér.

2013. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!