Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom teljesen "rákattant"...

A lányom teljesen "rákattant" erre a témára, teljesen elszánt és eltökélt. Hogy beszélhetném le róla?

Figyelt kérdés

A 17 éves nagylányom évek óta „meg van őrülve” a cirkuszokért, illetve kimondottan egy cirkuszért (és konkrétan a cirkusz akrobatájáért). Kisebb korában is bárki kérdezte, mindenkinek azt mondta, hogy ha nagy lesz, „cirkuszos” lesz, de az édesapjával azt hittük, ezt idővel majd kinövi.

Jövőre fog érettségizni, tolmács szeretne lenni és kitalálta, hogy majd ezzel a szakmával fog elhelyezkedni a cirkusznál. Egyszerűen hajthatatlan, nem lehet lebeszélni. És mindezt azért, mert fülig bele van zúgva egy artistába.

Szülők, Anyukák, Válaszolók! Teljesen kétségbe vagyok esve, félek, mert fogalma sincs arról, milyen életet akar választani. Nem tudja, hogy nem minden olyan szép és csillogó a kulisszák mögött, mint amilyennek tűnik. Honnan tudja, hogy ez a cirkuszos, ez a fiú milyen (én azt sem tudom, hogy barátnője van-e egyáltalán), hogy milyen ott az élet, városról-városra, és mindezt lakókocsival. És egyébként is, nem hiszem, hogy egy nagy cirkusz fenntart tolmácsot még akkor sem, ha külföldön is turnéznak. Legfeljebb jegypénztáros lesz, de azt is meddig csinálja? Mit tennétek a helyemben? Hagynátok, hogy élje az álmát vagy lebeszélnétek (csakhogy olyan önfejű és makacs, hogy lehetetlen lenne)?


2013. aug. 7. 10:03
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
72%
érdekes. én eddig azt hittem, hogy a szülő feladata, hogy támogassa a gyerekét célja elérésében, nem pedig az hogymegakadályozza
2013. aug. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Igen, kedves #21, valóban így van. :)

Sejtem, sőt, biztos vagyok benne, hogy nincs gyermeked, vagy ha van is, nem kellett még ilyen „problémákkal” szembenézned. Könnyű úgy tanácsokat és észt osztogatni, ha az ember még nem volt hasonló szituációban. Úgy én is marha okos vagyok mindenben.

És itt nem arról van szó, hogy eltiltom vagy megakadályozom benne (mert nem is lehetne, tudom). A legjobbat akarom neki és azt szeretném, ha boldog lenne, de valóban, rá kell jönnöm, hogy a saját bőrén kell megtapasztalnia amit szeretne, aztán majd ő maga eldönti, hogy tetszik-e neki vagy sem. Csak féltem. Ennyi az egész.

2013. aug. 7. 11:18
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Majd mire elvégzi a tolmács szakot, benő a feje lágya. Én addig nem aggódnék, amíg nem jelentkezik, ez ilyen tini plátói szerelemnek tűnik. Meg aztán miért kéne egy cirkusznak tolmács?
2013. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, hogy úgysem lesz ott szükségük rá, de az egyik válaszoló azt írta, hogy nagyon keresik őket.


Egyébként mi is azt hittük a férjemmel, hogy kinövi, de ez már vagy 5-6 éve tart nála, folyamatosan, szünet nélkül.

2013. aug. 7. 11:37
 25/40 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem teljesen feleslegesen csinálsz ebből problémát.

Lehet hogy:

- nem lesz tolmács

- tolmács lesz, de nem a cirkusznál

- tolmács lesz, a cirkusznál és összejön/ nem jön össze az artistával

- tolmács lesz, a cirkusznál de utálja és kilép


Most őszintén, téged melyik zavar? Ha nem tetszik neki ott hagyja az egészet.

A kérdést olvasva azt hittem hogy maffiavezér akar lenni vagy drogbáró. Nem értem a problémádat, komolyan.

L22

2013. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem tudsz vele mit kezdeni és szerintem te is tisztában vagy vele valamilyen szinten.


Úgy gondolom, hogy hagyd rá. Nyugodtan menjen el, próbálja ki. Max időközben megtapasztalja és ha nem tetszik neki akkor abba hagyja... Szerintem ha nem saját maga tapasztalja meg akkor nem fogja ezt a dolgot kiverni a fejéből. És emiatt nem kell aggódnod, nem kell megvédened tőle.


Tudom a szülők sokmindentől óvnák a gyerekiket és jól is van az de hagyni is kell tapasztalni dolgokat.

2013. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját példámból mondom, hogy az egyetemen rengeteget változik az ember. Látásmódilag, személyiségileg, kinyílik a világ, stb. Nekem is voltak tiniként álmaim, de utólag nevetségesnek tartom őket.
2013. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
no.21 vagyok. valóban nincs gyerekem, de azért látom magam körül a dolgokat. ok, nem ugyanaz elismerem, de ez most mindegy is. most akkor meg akarod akadályozni vagy nem? mert ez a mondat "Hogy beszélhetném le róla" eléggé arra utal hogy igen.
2013. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Azért szeretném lebeszélni, mert szeretném, ha még előtte rájönne, hogy ez nem egy jó ötlet, ez nem egy élhető élet, ami ott várna rá. De megakadályozni úgysem fogom tudni, hiszen lassan felnőtt (szellemileg egyébként már régóta az).
2013. aug. 7. 11:44
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd rá. Annak semmi értelme, hogy megmondod neki, hogy ez hülyeség, milyen pocsék lenne, úgyis otthagyná az a fiú, stb. Ebből ő csak azt szűri le, hogy te nem támogatod a céljai elérését, nem hagyod érvényesülni, és tönkreteszed az életét. Még ha évek múlva be is látja, hogy igazad volt, akkor is megmarad a tüske.

Értelmes céljai vannak. Tolmácsnak készül. Azzal még rengeteg helyen elhelyezkedhet. Addigra beláthatja, hogy nem jön össze ez a cirkuszos téma. De az is lehet, hogy annál marad. Ha megáll a lábán, akkor semmi gond, nem? Hogy a fiúval mi lesz, mi nem, az megint nem a te dolgod. A civil emberektől is félted? Ott se lehet előre tudni, hogy nem hagyják-e ott három kölyökkel. De ha mindentől félünk/féltünk, akkor mi értelme élni? :)

Szerintem kicsit későn érő, rajongó típus a lányod, van egy barátnőm, aki még 20 évesen is sztárokba volt szerelmes, most is nagy rajongó, de azért már valódi férfiakat kajtat és teljesen normális szokványos élete van. :) Abban meg biztos lehetsz, hogyha megszenved egy tolmács végzettségért, nem fog beállni pénztárosnak akkor se, ha másként nem kell a cirkusznak.

Szóval nyugi. Nem kell biztatni a hülyeségre, de tiltani se. Csak legyen vele tisztában, hogy az a cél, hogy megálljon majd a saját lábán. :)

2013. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!