Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elkezdeni az életet?

Hogyan lehet elkezdeni az életet?

Figyelt kérdés

Számomra az hihetetlen h mondjuk 100 000 Ftból meg lehet élni. És ha valaki végez az egyetemen, összeházasodik, vesz egy lakást és elkezdi az életet. De azt h tudja megcsinálni?


Nagyon félek attól, hogy én hajléktalan leszek, mert szerintem legalább havi félmillió forint kellene h normálisan lehessen élni.


2013. dec. 13. 17:01
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
74%

Havi félmillió pénz?

Rossz a helyzet, de azért ennyire nem...

2013. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
59%
Manapság Magyarországon szülői segítség, piacképes végzettség vagy "pénzes társ" nélkül szinte lehetetlen önálló életet kezdeni, kedves kérdező. Pedig nem kell hozzá félmillió forint, sőt két százezres fizetésből még el is lehetne albérletezgetni néhány évig - de ugye, ki kap manapság ennyit egy hónapban? :D
2013. dec. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, te hány éves vagy? Hol élsz jelenleg?
2013. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
90%

Azért havi 100.000 forintból 1 ember simán megél.


Havi fél millió meg elég nagy lábon élést jelent

2013. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
87%
télen is max 130ezerből meglehet szépen élni egyedül,még ha albérletez is....
2013. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, egyetemista, és jelenleg egy olyan lakásban élek, amit a szüleim vettek nekem.

És igen, felfoghatatlan, ha majd kikerülök a nagybetűs életbe, akkor önerőből eltartsam magam, hiszen most is havi 200000Ft-ot kapok MINDENRE és elég sokszor nincs pénzem így sem, vagy a számlákat nem tudom befizetni.

2013. dec. 13. 17:20
 7/45 anonim ***** válasza:
82%
Igen, havi fél millióból valóban kényelmesen meg lehet élni. Viszont a hajléktalanságtól sem kell vélni havi 100 ezres bevétel mellett sem. Ki kell venni egy lakást más fiatalokkal együtt, szerényen élni, és akkor még félre is lehet tenni ennyiből, hogy később, ha párra lelsz, legyen valami alaptőke hozzá. Nem muszáj egyedül egy teljes önálló albérletet fenntartani ahhoz, hogy ne kerülj az utcára.
2013. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
90%
Hát... majd megtanulod, hogy nem szórjuk a pénzt- nehezen jön, gyorsan megy. Kár, hogy olyan rohadt sokat kapsz, ezért nem tudod, hogy mi az értéke. Nagyon sokan élnek egy főre jutó 80.000 alatt..
2013. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, akkor valamit rosszul csinálsz nagyon. :) Mi a párommal ketten élünk 240 ezerből, saját örökölt, tehermentes lakásban, de fizetünk autóhitelt és gyerektartást is. Mégis tényleg kényelmesen élünk, változatosan étkezünk. Nyilván szórni így sem lehet a pénzt, de azért ez messze van a hajléktalanságtól. :P
2013. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
25%

Havi 100 ezerből hogyan él meg egy ember, kedves #4-es?


Nekem az albérlet és rezsi ennyi.


Szülői segítség nélkül nagyon nehezen megy.

Ha nincs szülői segítség, akkor hitelt kell felvenni, vagy nagyon jó munkahelyet találni vagy jól menő vállalkozást indítani.


Egyik sem könnyű.


A normális élethez meg valóban kell fél millió.

Más országokban a minimálbér 300 ezer felett van, azoknak, akik nem tanultak, nem sok mindenhez értenek.

2013. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!