Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elkezdeni az életet?

Hogyan lehet elkezdeni az életet?

Figyelt kérdés

Számomra az hihetetlen h mondjuk 100 000 Ftból meg lehet élni. És ha valaki végez az egyetemen, összeházasodik, vesz egy lakást és elkezdi az életet. De azt h tudja megcsinálni?


Nagyon félek attól, hogy én hajléktalan leszek, mert szerintem legalább havi félmillió forint kellene h normálisan lehessen élni.


2013. dec. 13. 17:01
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
79%

"Más országokban a minimálbér 300 ezer felett van, azoknak, akik nem tanultak, nem sok mindenhez értenek. "


Igen, a lakhatási költségek meg ehhez mérten 150-200.000 Ft-nak felelnek meg.

2013. dec. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Miért, most mennyiből éltek otthon?

Mennyiből élsz Te?

2013. dec. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

6: És miért nem a szüleidhez fordulsz evvel a kérdéssel? Biztosan megtanítanák Neked, hogyan élj meg 200 E Ft-ból.

Mikre költesz, mekkora az a lakás? Négyzetméter, belmagasság, fűtéstipus, közös ktg., szobaszám...?

2013. dec. 14. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

18: Azért ne essünk túlzásba!

Nyilván létezik 6-8 EFt-os színházjegy is, de ha az ember pénzforrásai nem kimeríthetetlenek, nem fogja mindenből pont a legdrágábbat venni, "azért mert csak"-alapon, hanem elkezd ár-érték-arányban válogatni, bármiről legyen is szó! És hirtelen megtalálja a 2-3E Ft-os cipőtől az ingyenes és párszáz Ft-os színházig, az ingyen elvihető és használt 10E Ft-os komódig, amire csak szüksége van.


Ingyen is tudok színházat, nem is egyet, és 300 Ft-ig bezárólag már szélesebb a kínálat.

És egy kis színházi körkép az átlagárból (eredeti jegyár 1000-3500Ft):

[link]

2013. dec. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat,nem tudom,h.ki mennyiből-hogyan él,de kedves kérdező! A félelmed a hajléktalanná válással teljesen jogos!!!

Meg is mondom miért! Akinek 20évesen lakást és havi 2kilót dugnak a popója alá annak fogalma sincs a pénz értékéről!Főleg,h.sem hiteled,sem semmid és néha még számlákra sem marad!?

Van egy ismerősöm,készen megkapott mindent,lakás,kocsi,kaja,majd örökölt házat,lakást,autószerelő műhelyt.Lóvé van,haverok is többen lettek!10hónap alatt mindent elherdált,haverok lekoptak,most éppen nem hajléktalan,mert 20e.ftért bérel egy szobát.

Tanulj meg a pénzzel bánni,mert sajnos nagyon könnyen követheted az ismerősöm sorsát!

Ne a sült halat várd,tanuld meg azt a halat kifogni

2013. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igazad van, viszont egyszerűen nem tudom, hogy tanulhatnék meg spórolni:(
2013. dec. 15. 14:55
 37/45 anonim ***** válasza:
Találjál ki valami jövőbeni célt, amire több pénzre van szükséged, majd nyiss egy takarékszámlát és havonta állandó utalással utalj rá egy adott összeget, mondjuk 50-80 ezret és a maradékból próbálj meg kijönni, ehhez a pénzhez csak akkor nyúlj, amikor már tényleg nincs enned és meg fogod látni milyen szépen gyűlik :)
2013. dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

36: A szüleidtől!!!!

Magadtól úgy, hogy félreraksz havi 100-at, és a maradékból élsz.

Mire megy ez a 200 E? Mire költöd? Írd fel egy füzetbe!

Ha 5 Ft-ot adsz ki, azt is!

2013. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha gondolod, priviben szívesen segítek, leírom azokat, amik nekem beváltak ilyenkor. Tényleg nehéz megtanulni, ha semmi tapasztalatod nincs a pénz értékéről, de így az olvasottak alapján a havi fél millióval se lennél kint a vízből, ugyanúgy elfolyna a kezedből. :(
2013. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Megköszönném! Tudom, hogy ez nincs így jól, de nem tehetek róla. Egész életemben megkaptam mindent amire szükségem volt, talán ezért is félek ennyire.
2013. dec. 15. 22:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!