Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elkezdeni az életet?

Hogyan lehet elkezdeni az életet?

Figyelt kérdés

Számomra az hihetetlen h mondjuk 100 000 Ftból meg lehet élni. És ha valaki végez az egyetemen, összeházasodik, vesz egy lakást és elkezdi az életet. De azt h tudja megcsinálni?


Nagyon félek attól, hogy én hajléktalan leszek, mert szerintem legalább havi félmillió forint kellene h normálisan lehessen élni.


2013. dec. 13. 17:01
1 2 3 4 5
 11/45 My Conserve ***** válasza:
81%
Ha komoly a kérdés, akkor gondolkozz el a kiadásaidon. Ha havi 200-ból nehezen jössz ki, akkor te egyszerűen nem tudod jól beosztani a pénzt. Vagy mondjuk egyedül laksz egy palotában, és annak magas a rezsije - akkor adjátok el. Havi 200 elég kéne legyen, az manapság teljesen jó életszínvonalat tud adni, ha jól osztják be.
2013. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
51%
Akkor majd 200e-t adnak a szüleid, hanem 500e-t és kész.
2013. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

De hogy tanácsot is adjak: írd össze a kiadásaidat, és akkor jobban látod, hol kellene faragni.


Pl. hónap elején beosztod a 200 ezret a következőképpen:

- 15 ezer közös költség

- 25 ezer gázszámla

- 10 ezer villanyszámla

- 10 ezer telefon + internet

- napi 1000 = 30 ezer étkezésre

- 20 ezer ruha/cipő

- 20 ezer bulizás

- 50 ezer félretenni nem várható kiadásokra (pl. elszakad a csizma, elveszik a mobil, elromlik a mosógép)


Csak példának írtam, nyilván te tudod, mennyiből tudsz kihozni egy adott tételt. Muszáj magaddal szigorúnak lenni és következetesen betartani a költségvetésedet, ellenkező esetben nagyon siralmas életed lesz, mert akármilyen jól keresel, a pénz kifolyik a kezeid közül. Ezek az emberek bármennyi pénzt is kapnak, a végén úgy élnek hónapról hónapra, mint a legszegényebbek: számlálják a perceket a következő fizetésig.

2013. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
78%
nem vagy életrevaló...sőtt inkább nem is írom la evéleményemet,a te 200.ezres költségvetéseddel kapcsolatban,meg ami a szüleid a segged alá rakták a házat is,te szerencsétlen
2013. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 My Conserve ***** válasza:
100%

Ja és még annyit, hogy írtad: "jelenleg egy olyan lakásban élek, amit a szüleim vettek nekem."


Ha tényleg van egy lakásod, akkor te már jól indulsz. Egyrészt nem kell albérletet fizetned, csak rezsit, ezzel havi 50 ezret spóroltál. Másrészt ha van másik szoba is, akkor azt kiadhatod valakinek, így még pénzt is keresel vele.


Persze ha nem a te neveden van a lakás, akkor ez csak addig áll, amíg a szüleid jónak látják.

2013. dec. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
39%

Akkor egy másik költségvetés:


Lakbér: 60 ezer

Közös költség, rezsi: 25 ezer

Internet, TV, vonalas teló: 7 ezer

Mobil: 5 ezer

Kaja: 30 ezer


EDDIG, ami alap: 127 ezer


Háztartás, tisztálkodás, pipere: 20 ezer )na jó, én nő vagyok)

Ruha, cipő, mondjuk 20 ezer, de lehet jóval több is, esetleg kevesebb.


SZórakozás, koncert, buli, kultúra, kikapcsolódáa, MINIMUM egy huszas.


BKV bérlet 10 ezer, autó még több.

Ha szeretnél félre tenni váratlan kiadásokra, szeretnél nyaralni menni, vagy néha egy hosszú hétvégét beiktatni, egy 50-est félre raksz.


És ekkor még nem veszel lakást, autót, műszaki cikkeket, de már is

250 ezernél tartunk.

Tehát csak élsz, egy közepes színvonalon, luxus kiadások nélkül.

2013. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan sokat bulizol!
2013. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
42%
Én? Nem bulizom sokat. Egy színházjegy is van vagy 6-8 ezer.
2013. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
:-o én mikor messze jártam suliba havi max 60 ből voltam ebből 35 a lakás, plusz 4 e ft hetente amikor hazajartam. Volt olyan h nem volt pénz a szüleimnek és 5e fttal indultam el úgy hogy 4e vt oda-vissza. Nagy luxusba élsz. De majd rájössz milyen az élet.
2013. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy miért is aggódsz? Kaptál egy lakást, kapsz pénzt, nem lesz gondod, max akkor ha egyedül maradsz és elfogy a pénz.
2013. dec. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!