Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan ütöttem egy picit a...

Jogosan ütöttem egy picit a tesom gyerekének a szájára vagy tényleg inkább szájbarágosan szépen kellett volna kérnem h állitsa le magát?

Figyelt kérdés

Tesómnak vagy egy 5,5 éves lánya. Hihetetlenül neveletlen,ami persze az anyja hibája mert mindent ráhagy és lesz.arja mit csinál a gyerek.

Most ünnepekkor ott voltak nálunk,még anyu sütött de a gyerek már a sütiért orditott. Én egy darabig türelmesen próbáltam magyarázni h az még nincs kész mama csak ki keverte a tésztát stb... de meg se hatotta. Meg értem elrángatni a táltól mert állandóan abba nyulkált,elötte a földön tapicskolt összevissza,a szájába aztán meg bele a kajába h nyalogassa a tésztát meg ilyenek. tesómnak szolok,az csak facebokozik meg néha oda üvöltött a lánynak h fejezd be. Mikor már láttam anyun is kezd ideges lenni h a gyerek mindenbe belemászik,meg fogtam a kezét ás elhuztama konyhából-megjegyzem sokadszorra-erre még jobban üvöltött h neki az kell,rugdosott bokszolgatott,meg még le is köpött,erre én nem tul erősen de szájon vertem,és szép lassan tagoltam elkezdtem neki mondani h ilyet nem lehet csinálni,és viselkedjen normélisan,kérdeztem tőle h tudod miért kaptad remélem,erre még egyszer le akart köpni mire megemeltem picit a kezem akkor ezen meglepödött és befeküdt az ágyba ott sirt tovább amig el nem aludt.

Tesóm nekem támadt h én milyen jogon ütöttem meg a gyerekét,meg zártam be a szobába. A sajátomat verjem meg terrorizáljam,stb... Mondtam neki h nem kelett volna ha ő az 5 év alatt normálisan neveli a gyereket,mert attól h nincs apja még egyedül is lehet gyereket nevelni,mert mi is fel lettünk nevelve. És be hogy már egy majdnem 6 éves gyerek parancsolgasson meg felnött 25 éves létemre türjem h rugdosson,ütögessen,meg leköpjön. Erre jött azzal h nem egy sulycsoportban vagyunk stb... Hiába mondtam h nem véresre vertem meg ütöttem ki a fogait,csak egy picit megütöttem h vegyen vissza. Szóval jól összevesztünk.

Mit kellett volna csinálnom? Nekem nincs gyerekem,tényleg nem sok tapasztalatom van a gyereknevelésről. Hagynom kelett volna szó nélkül amit csinál? Egy darabig mikor elvittem a h ne nyulkáljon a tálhoz és ütögötett a gyerek,türtem meg mondogattam neki h nem szabad a felnötetket meg senkit bántani,és értse meg még nem jó a süti ha kész lessz ugyis ehet belőle,de mikor leköpött akkor szájon ütöttem. Hirtelen reakció volt.


2014. jan. 4. 13:46
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/174 anonim ***** válasza:
11%

#80, ez nem jogvédők kérdése, a jogvédők nyilván megteszik amit a jog lehetővé tesz, és ennyi, azt nem kell túlmisztifikálni...

A szülőknek, családtagoknak azt nem árt az agyukba vésni, hogy a kocka törvényszerűen fordulni fog... attól kell tartaniuk, nem a "jogvédőktől"...

És hát nem, nem igaz az, hogy csak hierarchikus, tekintélyelvű közegben lehet gyereket nevelni... vannak népek, népcsoportok, ahol eleve egyformák azok a jelek:)

2014. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/174 anonim ***** válasza:
84%

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.

Remélem nem baj, hogy tegezlek, így egyszerűbb egy anonim oldalon.:)

Az a baj azzal, amit írtál-vagy is nincs vele baj, csak sok esetben nehéz megvalósítani.

Hiába akarom pl. én jobb belátásra bírni mondjuk a sógornőm gyerekét, hiába akarok a lelkére hatni, nem fog menni, max. ha velem többet van, mint a szülőkkel.

Ugyanis, amint visszakerül az eredeti környezetébe ugyanúgy fog viselkedni, mivel a szülők semmit nem változtak.

Írták is helyesen, hogy először a szülő fejében kellene rendet rakni, hisz egyre rosszabb irányba halad ő is a gyerekével kézenfogva.

Szóval egy ilyen esetben csak a sértődés lesz, ha rácsapok a fenékre, ha nem, mert a szülő nem fogja fel, hogy a gyerekével bajok vannak, s segítségre van szüksége.

A kérdező is írta, hogy nagyon sok hasonló eset volt, sőt ettől durvább.

S most ha kiteszi a gyereket anyástól együtt, akkor meg megint ő a sz*r alak nem?

2014. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/174 anonim ***** válasza:
16%

#82, a dologhoz hozzá tartozik, hogy engem általában minden fiatalabb tegez, ez a tegezés/magázás dolog is ilyen csúf hierarchia - a netet pont azért szeressük, mert itt ilyen undormány tekintélyeskedés nincsen, a 19 meg a 49 zavartalanul cserél eszmét:)))

És hát ja, nem könnyű megvalósítani, de nem is lehetetlen... Makarenkónak pl egész jól sikerült annó többszáz fiatalkorú bűnözővel - bár a sos iróniája folytán szegény pont arról az életében 1 alkalomról híresült el, amikor elvesztette a fejét - nem egy 5 évessel, hanem egy fiatalkorú bűnözővel szemben - és amiről szégyenkezve vall utólag is az egyik művében. Bár tény, nem könnyű JÓL csinálni... de hát JÓL csinálni mást sem könnyű.


"S most ha kiteszi a gyereket anyástól együtt, akkor meg megint ő a sz*r alak nem?" - nem, én ezt ebben az esetben tökéletesen elfogadhatónak tartottam volna, és lehet, hogy egy ponton túl ezt cselekedtem volna.

2014. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/174 anonim ***** válasza:
95%

Valóban nem egyszerű ez, hisz megbántani sem akarjuk a szerettünk, viszont ha elszakad a cérna-jogosan-, akkor tenni kell valamit.

A kérdező esetében is elég szomorú, hogy az anyuka hagyta, hogy a gyereke tiszteletlenül bánjon a nagymamával, s nem érdekli ennyire a gyereke sorsa. Ha már az oviból is érkezett jelzés, az elgondolkodtató. Pedig az óvónőknek aztán birkatürelemmel kell, hogy rendelkezzenek ennyi gyerek mellett.

2014. jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/174 anonim ***** válasza:
55%

Azzal kezdem, hogy a szituáció olyan durva volt, hogy nem várható el tőled, aki egyáltalán nem foglalkozik gyerekekkel, hogy optimális megoldást adjál, úgy, mintha egy tapasztalt óvónő volnál. Azt is hozzáteszem, hogy még a szájonvágás is messze jobb pedagógiai módszer mint amit a gyerek saját anyja csinál: semmit.


Nekem van gyerekem, meg is ütöttem a fenekét többször a dackorszakban 2-3 éves korában. Utólag ezt kudarcnak tartom, hülyeség volt, utána kellett volna járni mi a helyes módszer. Merthogy biztos van, lásd óvonők oviban, bölcsiben. Nem egy, hanem tizenvalahány gyereket tartanak rendben verés nélkül. Legfőképpen más gyerekét szerintem sem szabad megütni, az arcán pedig végképp nem.


Amit a konkrét helyzetben csináltam volna: leüvöltöm a gyerek fejét (márcsak az idegesség miatt is), attól már úgyis betojnak. Ha a testvérednek még ez sem tűnik fel, és nincs ott három másodperc múlva, felkapom a gyereket a két karjánál fogva, odaviszem az orra elé. A számítógépet kihúzom a konnektorból, vagy lecsukom a laptopot, megmondom neki, hogy a gyereke éppen most köpött le, most próbált megütni, egyebek mellett, intézkedjen. Ha csinál valamit jól van. Ha nem, és a saját házamban vagyok, akkor megmagyarázom neki, hogy ő úgy neveli a gyerekét ahogy akarja, de engem nem fog köpködni meg verni, ha nem tudja megoldani ne jöjjenek ide. Te nem saját házadban vagy, úgyhogy a fel is út le is út részét az anyámnak mondom el, és aztán már ő egyezkedhet a nővéreddel. Ha anyám sem csinál semmit, akkor bemegyek a szobámba, bezárom az ajtót és megvárom amíg elmennek.


Így vagy úgy, a családodból az adott helyzetben te voltál a legnormálisabb.

2014. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/174 anonim ***** válasza:
89%
Jól tetted.Magad is láthattad egyből elfeküdt.Nem halt bele és legközelebb nem is kell ilyen szitutól tartanod,mert tudja veled ezt nem teheti meg.A gyerek abból csinál hülyét aki hagyja.Tesodat is szájon kellett volna vágnod:))ne a facebokját nyomogassa hanem rázza gatyába a lányát.Csodálkozom ezt nem a mama tette,annak is pampogott volna tesód?ne izgasd magad miatta neked volt igazad,majd lehiggad.Ez elött a kiscsaj elött neked lesz tekintélyed,de az anyjának nem
2014. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/174 anonim ***** válasza:
80%

ne verd a gyereket,ez megy manapság baromság.

Meg igen az ember emlékszik a pofonra és igen azért mert megrázta,de miért?

mert a gyereknek határokat kell húzni,gyerek pszichológiát tanulok és abban benne van feketén-fehéren hogyha a gyerek a rossz cselekedetére nem kap semmilyen negatív visszajelzést(bünti,pofon, seggre verés)akkor nem fogja fel mi a rossz és a jó és így nem tud majd később beilleszkedni sem.Ráadásul a kérdező sosem volt szülő és nem tudta mit tegyen,de szerintem így is elég helyesen járt el.Legközelebb addig mosd hideg vízzel az arcát amíg le nem nyugszik,vásott kölyök voltam de nálam bevált:D

2014. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/174 anonim ***** válasza:
12%
"gyerek pszichológiát tanulok és abban benne van feketén-fehéren hogyha a gyerek a rossz cselekedetére nem kap semmilyen negatív visszajelzést(bünti,pofon, seggre verés)akkor nem fogja fel mi a rossz és a jó" - azért ekkorát nem kellene már füllenteni itt, kedves előző.... utoljára Magyarországon 2004-ben - vagyis 10 éve - vetemedett valaki arra, hogy kvázi tankönyvként kiadjon egy a gyermek testi fenyítését pozitív színben feltüntető könyvet, a könyv ment a zúzdába (neten sajnos a mai napig elérhető azért:() a felelős kiadó ellen meg büntetőeljárás indult, és épp, hogy megúszta a letöltendő sittet... azzal, hogy még az erről rendelkező törvény hatályba lépése, azaz 2005. január 01. előtt nyomtatták ki a szennyirodalmát.
2014. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/174 Amado atya ***** válasza:
89%
Jól csináltad. Ráadásként én még haza is zavartam volna őket.
2014. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/174 anonim ***** válasza:
91%

No és 79-es, ha még tekintélyed sincsen a gyerek előtt, meg ha lehet akkor a szél se fújja meg, annyira óvjuk a fizikai bántódástól, akkor ugyan mi a büdös franccal mutassuk meg neki a határokat?

Észérvekkel? 5-6 éves gyereknek? Ne nevettess már...


Az élet tele lesz hierarchikus rendszerekkel, a főnök nem fog egyenlőként kezelni, különben nem halad a munka, mert nincs fegyelem.


Nyilván ki kell kérni a gyerek véleményét az őt érintő, és az ő szintjén lévő kérdésekben. (Zongorázni akarsz, vagy hegedülni? Sítáborba akarsz menni, vagy nyaralni velünk? Milyen egyetemre akarsz menni, mi akarsz lenni? stb.)

De ne mondd nekem, hogy te kikéred az 5 éves gyereked véleményét, hogy milyen életbiztosítást köss...

2014. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!