Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan ütöttem egy picit a...

Jogosan ütöttem egy picit a tesom gyerekének a szájára vagy tényleg inkább szájbarágosan szépen kellett volna kérnem h állitsa le magát?

Figyelt kérdés

Tesómnak vagy egy 5,5 éves lánya. Hihetetlenül neveletlen,ami persze az anyja hibája mert mindent ráhagy és lesz.arja mit csinál a gyerek.

Most ünnepekkor ott voltak nálunk,még anyu sütött de a gyerek már a sütiért orditott. Én egy darabig türelmesen próbáltam magyarázni h az még nincs kész mama csak ki keverte a tésztát stb... de meg se hatotta. Meg értem elrángatni a táltól mert állandóan abba nyulkált,elötte a földön tapicskolt összevissza,a szájába aztán meg bele a kajába h nyalogassa a tésztát meg ilyenek. tesómnak szolok,az csak facebokozik meg néha oda üvöltött a lánynak h fejezd be. Mikor már láttam anyun is kezd ideges lenni h a gyerek mindenbe belemászik,meg fogtam a kezét ás elhuztama konyhából-megjegyzem sokadszorra-erre még jobban üvöltött h neki az kell,rugdosott bokszolgatott,meg még le is köpött,erre én nem tul erősen de szájon vertem,és szép lassan tagoltam elkezdtem neki mondani h ilyet nem lehet csinálni,és viselkedjen normélisan,kérdeztem tőle h tudod miért kaptad remélem,erre még egyszer le akart köpni mire megemeltem picit a kezem akkor ezen meglepödött és befeküdt az ágyba ott sirt tovább amig el nem aludt.

Tesóm nekem támadt h én milyen jogon ütöttem meg a gyerekét,meg zártam be a szobába. A sajátomat verjem meg terrorizáljam,stb... Mondtam neki h nem kelett volna ha ő az 5 év alatt normálisan neveli a gyereket,mert attól h nincs apja még egyedül is lehet gyereket nevelni,mert mi is fel lettünk nevelve. És be hogy már egy majdnem 6 éves gyerek parancsolgasson meg felnött 25 éves létemre türjem h rugdosson,ütögessen,meg leköpjön. Erre jött azzal h nem egy sulycsoportban vagyunk stb... Hiába mondtam h nem véresre vertem meg ütöttem ki a fogait,csak egy picit megütöttem h vegyen vissza. Szóval jól összevesztünk.

Mit kellett volna csinálnom? Nekem nincs gyerekem,tényleg nem sok tapasztalatom van a gyereknevelésről. Hagynom kelett volna szó nélkül amit csinál? Egy darabig mikor elvittem a h ne nyulkáljon a tálhoz és ütögötett a gyerek,türtem meg mondogattam neki h nem szabad a felnötetket meg senkit bántani,és értse meg még nem jó a süti ha kész lessz ugyis ehet belőle,de mikor leköpött akkor szájon ütöttem. Hirtelen reakció volt.


2014. jan. 4. 13:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/174 anonim ***** válasza:
94%
Én még soha nem ütöttem meg gyereket, de a köpködés az a pont, ahol szerintem nálam is elszakadt volna a cérna.
2014. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/174 anonim ***** válasza:
89%
jól csináltad
2014. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/174 anonim ***** válasza:
23%

Én értem, hogy elvesztetted a türelmed, de más gyerekét, soha, de soha nem ütheted meg, a sajátnál sem megoldás (bár néha én is úgy gondolom szükséges)


A tesómnak viszont megmondtam volna, hogy gondolkodjon el a nevelési módszerein, mert nem úgy tűnik, mintha működne.

2014. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/174 anonim válasza:
88%
teljesen jogos volt.
2014. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/174 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is jól csináltad,én is ezt tettem volna a helyedben.Bár nem vagyok gyerekverő típus és életemben csak egyszer ütöttem meg gyereket,mondjuk az a hátsójára kapott párat mert szivatta a fejem,hogy kiszalad a kocsi elé.Én harmadszorra akkor elkaptam és jól elvertem a pelenkás seggét.

Azóta 9 éves a gyerek de egyszer sem kapott max jól megráncigáltam ha olyat tett amit nem kellett volna.Szóval az esetedben is ha a tesód nem neveli és el van kanászodva a gyerek nem lesz semmi baja ha kap néha,pláne ha a sokadik szólásra sem érti meg mi van.

2014. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/174 anonim ***** válasza:
89%
A kérdésen felháborodtam, hogy lehet megütni más gyerekét,de amikor elolvastam, miért kapta, igazat adok neked.Az anyja meg elkezdhetne vele foglalkozni.
2014. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/174 anonim válasza:
89%
Szerintem amugy teljesen jogos amit csinaltal! Novered majd idovel be fogja latni hogy neked is igazad volt es volt okod megutni es hogy a gyermeket ez alatt az 5-6 ev alatt nem sikerult rendesen megnevelni.. kesobbiekben meg csak rosszabb lesz..
2014. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/174 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek próbálgatja, meddig van a határ. Ezt a határt pedig a felnőtt embernek kell meghúznia, meddig és nem tovább. Köpködés főleg nem fér már bele!

Igazad volt, bár nem vagyok verés híve, de ez nem is az volt. A gyereknek is jobb, ha tudja a határait, mert előbb-utóbb meg kell tanulnia. Itt már inkább utóbb, de

ne bántson a lelkiismeret, jogos volt a reakciód.

2014. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/174 A kérdező kommentje:
Tesómnak nincs semmilyen nevelési módszere sajnos az a baj. Már az óvodába is mondták h kell mennie nevelési tanácsadóba a lánynak,mert olyanokat csinál pl nem eszik egyedül csak ha vmelyik óvonő eteti,de ott meg nem etetik már az 5 éves gyereket mert nem bölcsi h ne tudjon egyedül enni,ilyenkor addig sir mert éhes maradt-mivel x idő után ha mindenki végzett az evéssel akkor elviszik,nem fog ott állni egy gyerek kajája mert az nem eszik mivel nemeteteik órákig-amig be nem pisil.
2014. jan. 4. 13:56
 10/174 anonim ***** válasza:
8%
Más gyerekét nincs jogod megütni. És amúgy sem az ütés a megoldás. A testvéred baja, ha rosszul neveli a gyereket és a nyakára nő, nem a tiéd...ha meg nem hallgat rád, az is az ő baja, majd megtanulja a saját kárán. Én a helyedben inkább elmentem volna onnan és megmondtam volna a tesódnak, hogy a gyereke miatt mész el, mert idegtépő, amit csinál.
2014. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!