Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan ütöttem egy picit a...

Jogosan ütöttem egy picit a tesom gyerekének a szájára vagy tényleg inkább szájbarágosan szépen kellett volna kérnem h állitsa le magát?

Figyelt kérdés

Tesómnak vagy egy 5,5 éves lánya. Hihetetlenül neveletlen,ami persze az anyja hibája mert mindent ráhagy és lesz.arja mit csinál a gyerek.

Most ünnepekkor ott voltak nálunk,még anyu sütött de a gyerek már a sütiért orditott. Én egy darabig türelmesen próbáltam magyarázni h az még nincs kész mama csak ki keverte a tésztát stb... de meg se hatotta. Meg értem elrángatni a táltól mert állandóan abba nyulkált,elötte a földön tapicskolt összevissza,a szájába aztán meg bele a kajába h nyalogassa a tésztát meg ilyenek. tesómnak szolok,az csak facebokozik meg néha oda üvöltött a lánynak h fejezd be. Mikor már láttam anyun is kezd ideges lenni h a gyerek mindenbe belemászik,meg fogtam a kezét ás elhuztama konyhából-megjegyzem sokadszorra-erre még jobban üvöltött h neki az kell,rugdosott bokszolgatott,meg még le is köpött,erre én nem tul erősen de szájon vertem,és szép lassan tagoltam elkezdtem neki mondani h ilyet nem lehet csinálni,és viselkedjen normélisan,kérdeztem tőle h tudod miért kaptad remélem,erre még egyszer le akart köpni mire megemeltem picit a kezem akkor ezen meglepödött és befeküdt az ágyba ott sirt tovább amig el nem aludt.

Tesóm nekem támadt h én milyen jogon ütöttem meg a gyerekét,meg zártam be a szobába. A sajátomat verjem meg terrorizáljam,stb... Mondtam neki h nem kelett volna ha ő az 5 év alatt normálisan neveli a gyereket,mert attól h nincs apja még egyedül is lehet gyereket nevelni,mert mi is fel lettünk nevelve. És be hogy már egy majdnem 6 éves gyerek parancsolgasson meg felnött 25 éves létemre türjem h rugdosson,ütögessen,meg leköpjön. Erre jött azzal h nem egy sulycsoportban vagyunk stb... Hiába mondtam h nem véresre vertem meg ütöttem ki a fogait,csak egy picit megütöttem h vegyen vissza. Szóval jól összevesztünk.

Mit kellett volna csinálnom? Nekem nincs gyerekem,tényleg nem sok tapasztalatom van a gyereknevelésről. Hagynom kelett volna szó nélkül amit csinál? Egy darabig mikor elvittem a h ne nyulkáljon a tálhoz és ütögötett a gyerek,türtem meg mondogattam neki h nem szabad a felnötetket meg senkit bántani,és értse meg még nem jó a süti ha kész lessz ugyis ehet belőle,de mikor leköpött akkor szájon ütöttem. Hirtelen reakció volt.


2014. jan. 4. 13:46
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/174 anonim ***** válasza:
8%
Nem volt jogos ott volt 3 felnött és midegyik lusta foglalkozni a gyerekkel ki kelet volna vinni a konyhából és játszani vele.
2014. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/174 anonim ***** válasza:
95%
Most írta a Kérdező, hogy játszott vele, de még a játékot is tönkretette...
2014. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/174 anonim ***** válasza:
89%

"Milyen szülői nevelésnek tett keresztbe?? "

Persze, hogy semmilyennek, csak itt 1-2 válaszadó már túljátssza a szerepét, s pár oldal után már lassan a történetet is elferdítik. Ez sem értelmesebb emberi tulajdonság, csak persze ők nem értik meg.


Én sem vagyok híve a verésnek, de azért egy fenékre csapás pl. nem tartozik a verés kategóriába (tudom itt nem az volt, mielőtt beleköt valaki).

Viszont könnyen adnak úgy tanácsot, hogy ők értelmesen nevelték a gyereküket, akik valószínűleg soha az életben nem ütnének rá az anyjukra.

Itt el lett rontva az egész nevelés a megszületése óta. Azért egy ilyen gyereknek hiába mondod szépen, hogy Katika nem szabad az ágyba pisilni, vagy nem szabad leborítani a TV-t, nagy valószínűséggel szemberöhög, s folytatja.

Itt komolyabb segítség kell, mint beszélgetni a gyerekkel.


Mondjuk nem tudom, hogy a kérdezőt támadók találkoztak-e már olyan gyerekkel, aki ilyen szinten viselkedett, dühkitörései voltak, ordít folyamatosan, köpköd, s még a szülőnek is nekimegy?

2014. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/174 anonim ***** válasza:
93%
# 61/63: De értsd már meg, hogy te foglalkozol a gyerekeddel, persze, hogy egy jól nevelt, szófogadó gyereknek nem kell sallert osztogatni. Még ha hisztizik sem köp le egy felnőttet, vagy töri össze a tv-t és pisil az ágyra, megnézném, hogy egy ilyen gyereknél meddig mész a beszélgetéssel. Ha meg mégis csinálja ezeket a gyereked, akkor annyira sokat mégsem foglalkozhatsz vele..
2014. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/174 anonim ***** válasza:
17%

[link]


Igen nagyon sok embert vertek a szülei régen és most. Ettől még szerették a szüleiket... Hát, merték volna nem szeretni. Én is így vagyok vele, meg a tesóim is, felnőtt létünkre is tatunk a minket bántalmazótól. Nem véletlen, hogy a verésekre mindenki emlékszik. A körmösre, amit kapott, a pofonra, a fenekelésre... Ha olyan kis semmiség lenne, elfelejtődött volna, mint egy sima óvodai/iskolai nap. Nem emlékszünk minden egyes napra, de arra igen, amikor verést kaptunk. Persze el lehet ezt bagatellizálni, meg bőszen bólogatni, mint hogy megérdemeltük... De olyan jó lenne, ha felnőne végre egy olyan generáció, ahol a gyerekeknek nem normális, és elfogadott, hogy a nálánál erősebb felnőtt bármikor érvényesítheti vele szemben az erejét :(

2014. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/174 anonim ***** válasza:
73%
jól tetted én 2őt is lekevertem volna neki, amúgy meg hideg víz alá a fejét a kádban azt kész
2014. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/174 Arimateia ***** válasza:
94%

Kérdező:


Nekem van egy hasonló, problémás keresztfiam, 6,5 éves.

Nem ütöttem meg, de már többször erőszakkal lefogtam (egyelőre erősebb vagyok nála), mikor pl. a mosógép tetején ugrált, a ventilátorba nyúlkált, vagy teljes erőből dobált mindenkit üveggolyókkal. Mivel én se szólhatok bele a nevelésébe, igyekszem kerülni a találkozást. De valahányszor meglátogatom, mindig újabb törött járólapok, leszakadt szekrényajtók, szétcincált játékok képe fogad. És bárki bármit mond, egy "idegen" szép szavai mit se érnek, ha elkezdek magyarázni, mit miért nem szabad, akkor túlordít és meg akar verni. Ja, és az erőszakos lefogások ellenére valahol mégiscsak szeret, mert kéri keresztanyut, meg akar látogatni, velem akar beszélni. Csak közben az anyjának (húgomnak) már eltörte egy bordáját (ráugrott), a nagyapjának (apukámnak) már tönkretette a többszázezres hangrendszerét (mikrofon-keverő), a nagyanyjának (húgom anyósa) kiverte a fogát (lefejelte) és még sorolhatnám.

Keresztfiam szülei már tőlem is kértek segítséget gyerekpszichológushoz. Utána is jártam, és mindenhol azt mondták, hogy a gyerek viselkedése csak tünet, inkább a szülőknek kellene terápia, mert ha a gyerek visszamegy ugyanabba a közegbe, minden ott folytatódik, ahol abbamarad. Igen ám, de ha a szülők ezt nem látják be, nem tudod rájuk kényszeríteni. De addig meg biztos nem fogom hagyni, hogy keresztfiam (bármilyen aranyos tud lenni) eltörje a bordám, kiverje a fogamat stb. Amíg bírom, lefogom, de ha nagyon elfajul a helyzet, egy pofontól se lesz baja.

2014. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/174 anonim ***** válasza:
16%

És még egy, de ez már csak mellékes.

Foglalkoztam intézetis gyerekekkel. Azoknak a gyerekeknek sikerült később normális életet kialakítaniuk, nem lezülleniük, aki belefutottak olyan nevelőbe, akinek ez szívügye volt, és nem alkalmazott verést. Akit vertek, az sajnos a legtöbb esetben maga is agresszív emberré vált, a lányoknak meg teljesen elfogadott volt, hogy verik őket. Persze ezt nem lehet összehasonlítani egy családban felnövő gyerek helyzetével, de az teljesen egyértelmű volt számomra, hogy a verésnek semmi nevelő hatása nincsen, és a későbbiekben megbosszulja magát.

2014. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/174 anonim ***** válasza:
91%

Arimateia nevű felhasználó válasza!

Erről beszéltem én is épp. Hiába írja itt a 68 %-os is a tanácsait, ha ő sosem volt ilyen szituba, s a gyerekei tudnak viselkedni.

Itt nem hat a játék, s a szép szó. Az én családomban is van ilyen gyerek, s neki beszélhetnétek szépen....

A játék közben sem viselkedik, ha veszít, akkor szinte megver, ha nyer, akkor megint szid, hogy mert biztos hagytad nyerni, s te leszel a gonosz.

Nagyon sokat beszélgettem már vele, de semmit nem hatott hosszú távon.

S tényleg így van ahogy írta Arimateia is, hogy amíg a szülő nem fog foglalkozni a gyerekkel, addig nem fog megváltozni.

2014. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/174 Arimateia ***** válasza:
84%

A törvényekről meg annyit, hogy eddig se oldottak meg semmit, csak egyesek hátsóját védik.

Vagy ha olyan igazságos lenne a törvény, akkor biztos lenne kitétel a tanárverő diákok esetében alkalmazandó módszerekről is. Vagy (saját példával élve) azokról a diákokról, akik szó szerint a terem közepére szartak. (by Sz*zh*l*mb*tt*) Szerencsére nem nálam történt az eset, így nem kellett őket "kényelmükben" megzavarnom, ezáltal törvényt szegnem...

2014. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!