Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan ütöttem egy picit a...

Jogosan ütöttem egy picit a tesom gyerekének a szájára vagy tényleg inkább szájbarágosan szépen kellett volna kérnem h állitsa le magát?

Figyelt kérdés

Tesómnak vagy egy 5,5 éves lánya. Hihetetlenül neveletlen,ami persze az anyja hibája mert mindent ráhagy és lesz.arja mit csinál a gyerek.

Most ünnepekkor ott voltak nálunk,még anyu sütött de a gyerek már a sütiért orditott. Én egy darabig türelmesen próbáltam magyarázni h az még nincs kész mama csak ki keverte a tésztát stb... de meg se hatotta. Meg értem elrángatni a táltól mert állandóan abba nyulkált,elötte a földön tapicskolt összevissza,a szájába aztán meg bele a kajába h nyalogassa a tésztát meg ilyenek. tesómnak szolok,az csak facebokozik meg néha oda üvöltött a lánynak h fejezd be. Mikor már láttam anyun is kezd ideges lenni h a gyerek mindenbe belemászik,meg fogtam a kezét ás elhuztama konyhából-megjegyzem sokadszorra-erre még jobban üvöltött h neki az kell,rugdosott bokszolgatott,meg még le is köpött,erre én nem tul erősen de szájon vertem,és szép lassan tagoltam elkezdtem neki mondani h ilyet nem lehet csinálni,és viselkedjen normélisan,kérdeztem tőle h tudod miért kaptad remélem,erre még egyszer le akart köpni mire megemeltem picit a kezem akkor ezen meglepödött és befeküdt az ágyba ott sirt tovább amig el nem aludt.

Tesóm nekem támadt h én milyen jogon ütöttem meg a gyerekét,meg zártam be a szobába. A sajátomat verjem meg terrorizáljam,stb... Mondtam neki h nem kelett volna ha ő az 5 év alatt normálisan neveli a gyereket,mert attól h nincs apja még egyedül is lehet gyereket nevelni,mert mi is fel lettünk nevelve. És be hogy már egy majdnem 6 éves gyerek parancsolgasson meg felnött 25 éves létemre türjem h rugdosson,ütögessen,meg leköpjön. Erre jött azzal h nem egy sulycsoportban vagyunk stb... Hiába mondtam h nem véresre vertem meg ütöttem ki a fogait,csak egy picit megütöttem h vegyen vissza. Szóval jól összevesztünk.

Mit kellett volna csinálnom? Nekem nincs gyerekem,tényleg nem sok tapasztalatom van a gyereknevelésről. Hagynom kelett volna szó nélkül amit csinál? Egy darabig mikor elvittem a h ne nyulkáljon a tálhoz és ütögötett a gyerek,türtem meg mondogattam neki h nem szabad a felnötetket meg senkit bántani,és értse meg még nem jó a süti ha kész lessz ugyis ehet belőle,de mikor leköpött akkor szájon ütöttem. Hirtelen reakció volt.


2014. jan. 4. 13:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/174 anonim ***** válasza:
92%

Azért hülyeséget ír, aki azt kérdezi, hogy majd a saját gyerekével is így viselkedik a kérdező?

Nem, mivel nem fogja így nevelni. Megtanítja a gyereknek mi az, hogy tisztelet, s viselkedés, főleg vendégségben.

Nem tudom miért veszik sokan alapnak, hogy minden gyerek ilyen?

Sógornőm gyereke is hasonló, s le vagyok döbbenve.

7 éves a gyerek és már most ott tartanak, hogy ő dirigál, hiába szól rá az anyja, hogy tanuljon, ő játszik tovább. Ha kihúzza a playstationt, a gyerek visszadugja. Múltkor olyat rávágott az anyjára, hogy megfájdult a veséje.

S hiába beszélgetsz el vele szépen, 2 óra múlva kezdi elölről.

2014. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/174 A kérdező kommentje:

Miért ütnék meg egy csecsemőt? OMG! Egy csecsemő és egy 5 éves nagyon nem egy kategória,egy öt évesnek már kéne annyi eszének lenni h megértse nem ,még nem jó,fejezze be.


Nyilván tényleg nem sok értelme volt h megüttöttem a száján de legalább nem mert leköpni még egyszer. Nehogymár mert nem az én gyerekem hagyjam h köpdössöm meg rugdosson stb egy 5 éves gyerek... Tudom h nem ő tehet róla h nincs megnevelve,és nem az én dolgom h neveljem. Igazából azzal h rá ütöttem a szájára annyit elértem vele h legalább velem már nem mer kötözködni,ha azt mondnom neki nem akkor nekem legalább nem üvölt tovább,hanem anyunak teszi ezt. Dz ez volt mikor felkelt,firkélni akart a könyvekbe elvettem tőle őket meg mondtam h nem,és akkor ment anyuhoz h nem adom oda,neki az kell,a mama adja oda mert az az övé,stb...


Nem voltam türelmes én se végig,próbáltam de volt h már kiabáltam vele,meg szó szerint ugy kellett végig huzni a konyhán mer hanyatt vágta magát ott fetrengett anyám a palfonon volt mert többször majdnem hanyatt esett benne,akkor hiába szoltam elöször h gyere ki,anyu is hiába mondta neki h menj ki ,oda mentem h felállitsam de annál jobbam feszitette magát.Szó szerint ugy kellett végig huzni a földön,mikor kihuztam a nappaliba felkelt és visszament,ezt párszor aznap eljátszotta. Az anyjának én is meg anyu is hiába szoltunk. Meg se mozdult a gépelöl,de volt h a tesomig huztam a h csinálnom vele vmit,semmi reakció csaka net,a gyerek meg vissza a konyhába.


Kicsit sajnálom szegény lányt,de majd max az iskolába megtanulja mikor igy viselkedik majd ott vki megveri... Vagy majd ő lessz ilyen terrorizáló h és veri a gyerekeket nem tudom...

2014. jan. 4. 14:49
 43/174 anonim ***** válasza:
16%

* [link]


És az a véleményem, hogy azok a szülők szoktak odacsapni a gyerekre, akik nem figyelnek rájuk, nem foglalkoznak a gyerekkel, nincs türelmük. A vert gyerekek szó szerint neveletlenek, hisz nevelésben nem részesülnek, a verés nem nevelés.

2014. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/174 anonim ***** válasza:
14%
Arimateia: "Én azt nem értem, hogy miért a kérdezőtől várja bárki is a nevelést?" - szerintem senki sem várja a kérdezőtől a nevelést... azt várja, hogy ne tegyen keresztbe a szülő nevelésének...
2014. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/174 A kérdező kommentje:

Jó,majd akkor legközelebb hagyom h leköpjön leköpj9n fontos iratokat tegyen tönkre v a müszaki cikkeket és oda adom az anyjáak h csinálj vele v,ot,aki mint mindig kicsit fogja és le teszi h menj innen,és kezddik előlről,a káromat senki nem fizeti ki,mvel tesomnak nincs rá pénze,egy 5 évesnek nyilván nincs.


Megalázó egy 5 -6 évesnek h arcon ütik? Talán egy 25 évesnek nem megalázó h az 5 éves gyerek szemközt köpi mikor próbálja sokadszorra magyarázni h nem szabad,nincs kész ha kész ehet belőle,stb...?

2014. jan. 4. 14:54
 46/174 anonim ***** válasza:
94%

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad


Én is értem mit mondasz, viszont te valószínűleg normálisan neveled a gyereked, s nem így viselkedik.

Ebben a történetben a szülő, vagyis az anyuka a hibás. Nem facebookozni kell, amíg a gyerek randalírozik a házban, hiába szólnak rá.

Milyen dolog már az, hogy lepisili az ágyat, a TV-t akarja borogatni?

Persze nem a verés a megoldás, viszont sürgősen el kellene az anyjának odafigyelni a gyerekre, ha nem megy szakértői segítséget kérni, hisz ilyen viselkedéssel nem fog tudni sehova beilleszkedni (lásd óvodás történet).

Én egyébként kitessékeltem volna őket a házból.

Hisz, ha nem hallgat rám, akármit mondok, akkor mi lesz a következő lépés? Felgyújtja a lakást, mert az milyen vicces?

2014. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/174 A kérdező kommentje:
A semmilyen nevelésnek h lehet keresztbe tenni? Hogy tegyem?
2014. jan. 4. 14:55
 48/174 anonim ***** válasza:
40%

Én belecsavartam volna egy pokrócba, amit körbekötök valamivel, szépen lefektetem az ágyra. Odaülök mellé, és addig mondogatom neki, hogy csak akkor engedem el, ha lenyugszik, és abbahagyja a hisztit. Utána esetleg ha lecsitul, még egyg káetyapartit is lejátszok vele, vagy sokkozok, mittudomén amit szeret.


A pokróc nem fáj, levegőt kap, max kicsit melege lesz :D


Csináltam már ilyet unokahúgommal amikor ekkora volt, és bedurvult játékbirkózás közben :) Egy ideig szabadulni próbálkozott, de aztán angyali hangon mondta, hogy "már megnyugodtam, bocsánatot kérek, szépen fogok játszani" :D Aranyos volt, és utána tényleg nyomtunk egy jó kis társast, legközelebb pedig csak mondanom kellett, hogy vegyen vissza magából, rögtön abbahagyta a szemem kinyomását :)

2014. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/174 A kérdező kommentje:

Hát igen,nem a semmiért kell mennie a nev.tanácsadóba a gyereknek.


tesóm ezzel se foglalkozik,jol van majd megy kit érdekel ez a válasza

2014. jan. 4. 14:57
 50/174 anonim ***** válasza:
99%

Egyébként 1-2 válaszoló túlzásba esett már itt a gyerek védésével kapcsolatban. Érdekes nekünk is a fenekünkre sóztak gyerek korunkban, s nem lettünk lelki sérültek.

Senki nem a verésről beszélt itt, nem tudom miért kell már túlcsavarni az egészet.

2014. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!