Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan ütöttem egy picit a...

Jogosan ütöttem egy picit a tesom gyerekének a szájára vagy tényleg inkább szájbarágosan szépen kellett volna kérnem h állitsa le magát?

Figyelt kérdés

Tesómnak vagy egy 5,5 éves lánya. Hihetetlenül neveletlen,ami persze az anyja hibája mert mindent ráhagy és lesz.arja mit csinál a gyerek.

Most ünnepekkor ott voltak nálunk,még anyu sütött de a gyerek már a sütiért orditott. Én egy darabig türelmesen próbáltam magyarázni h az még nincs kész mama csak ki keverte a tésztát stb... de meg se hatotta. Meg értem elrángatni a táltól mert állandóan abba nyulkált,elötte a földön tapicskolt összevissza,a szájába aztán meg bele a kajába h nyalogassa a tésztát meg ilyenek. tesómnak szolok,az csak facebokozik meg néha oda üvöltött a lánynak h fejezd be. Mikor már láttam anyun is kezd ideges lenni h a gyerek mindenbe belemászik,meg fogtam a kezét ás elhuztama konyhából-megjegyzem sokadszorra-erre még jobban üvöltött h neki az kell,rugdosott bokszolgatott,meg még le is köpött,erre én nem tul erősen de szájon vertem,és szép lassan tagoltam elkezdtem neki mondani h ilyet nem lehet csinálni,és viselkedjen normélisan,kérdeztem tőle h tudod miért kaptad remélem,erre még egyszer le akart köpni mire megemeltem picit a kezem akkor ezen meglepödött és befeküdt az ágyba ott sirt tovább amig el nem aludt.

Tesóm nekem támadt h én milyen jogon ütöttem meg a gyerekét,meg zártam be a szobába. A sajátomat verjem meg terrorizáljam,stb... Mondtam neki h nem kelett volna ha ő az 5 év alatt normálisan neveli a gyereket,mert attól h nincs apja még egyedül is lehet gyereket nevelni,mert mi is fel lettünk nevelve. És be hogy már egy majdnem 6 éves gyerek parancsolgasson meg felnött 25 éves létemre türjem h rugdosson,ütögessen,meg leköpjön. Erre jött azzal h nem egy sulycsoportban vagyunk stb... Hiába mondtam h nem véresre vertem meg ütöttem ki a fogait,csak egy picit megütöttem h vegyen vissza. Szóval jól összevesztünk.

Mit kellett volna csinálnom? Nekem nincs gyerekem,tényleg nem sok tapasztalatom van a gyereknevelésről. Hagynom kelett volna szó nélkül amit csinál? Egy darabig mikor elvittem a h ne nyulkáljon a tálhoz és ütögötett a gyerek,türtem meg mondogattam neki h nem szabad a felnötetket meg senkit bántani,és értse meg még nem jó a süti ha kész lessz ugyis ehet belőle,de mikor leköpött akkor szájon ütöttem. Hirtelen reakció volt.


2014. jan. 4. 13:46
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/174 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Szerintem nagyon jól tetted azt, hogy odacsaptál neki, én hevesebb természet vagyok, ahogy olvastam a körülményeket, és hogy milyen is a kislány, hát, én nem picit csaptam volna rá, hanem akkorát, hogy elborul.

És lehet lepontozni, hogy gyerekverő, meg agresszív vagyok, nem érdekel, mert nincs igazatok. Egy pofon még nem verés, és az, aki tűri azt, hogy egy 5 éves gyerek leköpködi a saját házában, hát az jó nagy birka! Van egy határ, ami fölött már nincs más megoldás.

És azok, akik verésellenesek: a kérdező nem megverte a gyereket, egy pofon és a verés között rengeteg különbség van!!!

Én a helyedben miután megpofoztam a kislányt, szépen odavágtam volna az anyjának, hogy szépen el lehet húzni azt a számítógépfüggő beledet a házamból a hisztis kölyköddel együtt. És nem érdekelt volna ha karácsony van, ha békák potyognak az égből, én istenbizony ezt tettem volna.

2014. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/174 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem neveli meg valaki, akkor egy szar ember lesz, aki képtelen beilleszkedni a társadalomba. Ő lesz a nagyhangú paraszt, aki az orvosnál előrefurakodik, mert mi az, hogy neki várni kell.


Ha 10 év múlva a ti gyereketeket leköpné ez a kislány, mit mondanátok? Azt, hogy miért nem nevelte meg valaki kiskorában? Ha az anyja nem volt rá képes, nem volt egy felnőtt körülötte, hogy megnevelje? Vagy azt, hogy hálaistennek, a gyerekemet leköpte, de legalább nem vert senki a szájára ötévesen.

2014. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/174 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is van egy hasonló kaliberű unokahúgom. Csak ő 8 éves. A részleteket most nem írom le.

Alapvetően én türelmes vagyok, de vele egy idő után már képtelen vagyok.. én nem ütöttem még meg. Amikor már annyira kezelhetetlen volt hogy ott voltam hogy meg pofozom, fogtam egy poharat, engedtem bele fél deci hideg vizet és letettem az asztalra. Mikor oda jött és folytatta, egyszerűen az arcába öntöttem.

1. Nem bántottam a gyereket fizikailag.

2. Eléggé meglepődött ahhoz hogy még az ordítást is abba hagyja.

3. Eljátszottuk ezt 3-4 x, velem azóta nem szórakozik a gyerek.

Talán ez nálad is beválik.

2014. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/174 anonim ***** válasza:
87%

Én is kaptam néhány nyaklevest gyerekkoromban anyumtól és apumtól is. Mégis felnőttem, nem lettem elmebeteg pszichopata pár pofontól.

A mai kölykök sajnos eléggé neveletlenek,el vannak kényeztetve, ajnározzák őket a szülők a nagy semmire. Foglalkozni kéne velük és megtanulni nekik nemet mondani.


Ha engem köpne le egy gyerek, vagy verné magát a földhöz ordítva, visszafognám magam hogy ne üssek nagyot, de hogy kapna egyet a se.ggére az tuti.

2014. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/174 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen jogos volt,nem árt neki,úgy látom,a tesód meg elbújhatott volna inkább szégyenében,minthogy neki áll feljebb.
2014. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/174 anonim ***** válasza:
91%

Hú szegény kérdező megjelent pár elvakult anyatigris akik a modern nevelési gyerekkönyveket lapozgatva igyekeznek válaszolni és köpködni azokra akik szerint egy szájba vágás,fenékre ütés nem verés,és bizony hasznos lehet ha más nem használ.Az ilyenekkel ne foglalkozz,agyon dicsérik magukat,hogy Ők aztán sosem értek a gyerekhez,mert angyalok a gyerekeik,és milyen elvetemült már az az ember aki próbálja nevelni a gyereket,nem csak a száját jártatja és nem hagyja,hogy a gyerek mindent tönkre tegyen arcon köpje,veszélyeztesse magát.

Van olyan gyerek akinél elengedhetetlen egy-egy ilyen apróbb legyintés. De itt a sok álszent,aki szerint ilyentől lelkibeteg lesz a gyerek,csak azt nem tudják,hogy egy-egy ilyen legyintés és egy igazi rendszeres verés között mekkora a különbség.

2014. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/174 anonim ***** válasza:
82%
A szülőnek kellene megnevelnie a kölykét és nem neked. Szerintem helyesen jártál el , ár mivel nem a te gyereked nehogy nagy balhé legyen. De igazad van.
2014. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/174 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem az egészet. A kérdező a rokona a gyereknek. Akkor ugyanúgy nevelheti. Hisz mindannyian családban nevelkedünk, és ha az anyuka ennyire közömbös a gyerekkel kapcsolatban, akkor miért ne nevelhetné egy másik felnőtt? Csak mert nem ő nyomta ki?


Mikor kicsi voltam, és a nagyszüleim vigyáztak rám, akkor az volt, amit ők mondtak. Nem volt ilyen idióta baromság, hogy "nem te szülted, csúnyán se nézhetsz rá". Szép is lett volna, ha ötévesen én mondom meg a hatvanas nagyszüleimnek, hogy mik a szabályok.


Ha olyat tettem volna, ami pofont érdemel, akkor bizony lekevertek volna egyet. És anyu nem akadt volna ki, hogy mégis hogy merészelik, hanem nyilván tisztában lett volna vele, hogy a felnőttnek nyomós indoka volt. Lehet, hogy még tőle is kaptam volna, amiért nem tudok viselkedni. Már akkor is szégyelltem magam, ha felemelték a hangjukat.


A kérdező felnőtt. Tisztában van a társadalmi szabályokkal. Miért ne szólhatna rá, ha szarul viselkedik?

2014. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/174 anonim ***** válasza:
13%

#63 ""Milyen szülői nevelésnek tett keresztbe?? "

Persze, hogy semmilyennek, csak itt 1-2 válaszadó már túljátssza a szerepét," - mivel az említett dolgot én írtam, és azóta többen firtatták, engedelmetekkel megválaszolnám. és nem, szó sincs semmiféle szerepről...

A gyakorlatban ugye nagyon sokféle, de a gyakorlatban mégis kétféle, jól elkülöníthető elképzelés létezik egy család működéséről, és van egy nagyon egyszerű, nagyon közismert alapvető gyermeklélektani teszt is, amivel ez a két féle működés a valóságban elkülöníthető... szerintem mindenkivel eljátszották anno gyerekkorában valamilyen célból... adj egy papírt a gyereknek és add azt a feladatot, hogy rajzolja le a családja szerkezetét, és a köztük lévő viszonyokat... a férfiakat/fiúkat mondjuk jelölje nényzettel, a lányokat körrel, és rajzoljon közéjük nyilakat... pillanatszerűen kiderül, hogy hogy fest annak a családnak a működése a gyerek szemével...


Na, ennek a borzasztóan közismert alaptesztnek az egyik fő kiértékelési szempontja az, hogy mekkorának rajzolja azokat a jeleket, egyformának, vagy valamelyiket kisebbnek, mást nagyobbnak... sajnos a magyar családokban az a teljesen tipikus, hogy a gyerek az önmagát és a testvéreit szimbolizáló JELET kisebbnek rajzolja (kortól, testmérettől függetlenül:)) a szülőket szimbolizáló jelet meg jóval nagyobbnak, ami a hierarchikus, tekintélyelvű, parancsuralmi módon működő közösségek csoport-ábrájának a jellegzetessége... és nagyon sok szülő ezt tartja tök normálisnak:(

Na, ehhez képest mások meg demokratikus, nem tekintélyelven működő, nem hierarchikus családot szeretnének maguk köré, és erre próbálják nevelni - jól vagy rosszul persze - a gyereküket.

Ha ezzel a gyerekkel megcsináltattuk volna ezt a tesztet a kérdésben szereplő eset előtti és az az utáni napon, majdnem biztos vagyok benne, hogy ott virítana az eltérés, az előző napon a gyerek egyformának rajzolta volna önmagát meg a nagynénjét (a Kérdezőt), az utáni napon meg magát kisebbnek, a Kérdezőt meg nagyobbnak... tehát megjelent a gyerekben az a fajta hierarchikus, tekintélyelvű gondolkodás, amit az adott szülő elkerülni szeretne a saját (jól vagy épp rosszul csinált) nevelésével...

És bizony ha a Kérdező adott esetben az én gyerekemmel csinálta volna (ami esélytelen az enyémek idősebbek már a Kérdezőnél:)) bizony erősen vakarhatnám a fejem hetekig-hónapokig, hogy "mitől lesz újra egyforma az a jel azon a rajzon", szóval, hogy hogyan tudnám eltüntetni a gyerek gondolkodásából talán - jó esetben - hónapok alatt azt a hatást, amit a Kérdező az egy mozdulatával beletett.

(az, hogy a gyerekek az óvodában-iskolában majd később esetleg gyepálják egymást, az nem okoz ilyesmit egy gyerekben, az tényleg nem több, mint maga az adott eset... EZ viszont igen.)

2014. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/174 anonim ***** válasza:
93%

Néhányan túlmisztifikálják az egész gyereknevelés témát, mindenhez mögöttes tartalmakat képzelnek és jelentéseket társítanak. Egy gyereket úgy kell nevelni mint egy kutyát. Csúnya példa, de ez van. Nagy-nagy szeretettel, de következetesen. Ha ezt nem szabad, meg kell mondani, hogy miért nem, és onnantól kezdve nem szabad engedni, soha, nincs kivétel. Csak következetesen lehet nevelni, így elkerülhetjük a hisztis gyerekek kinevelésést.


Mellesleg manapság mindenki csak azt szajkózza, hogy a gyerekeknek ilyen-olyan joga van. Ezt meg is tanulják iskolás korukra, naprakészek a jogaikat illetően, de a kötelességükről szó sem esik. És a szülők a hibásak ebben. Néha egy-egy jól irányzott pofon jót tesz a kérdésben szereplő fajtának, legalább tudják ki az úr a háznál. A gyerek nem egyenrangú a szülőkkel kiskorban. A család hierarchikus rendszer, ha egyenrangúként tekintünk rájuk, nem fognak szótfogadni. Így nem lehet nevelni.


Kérdező, teljesen jogos volt, én jól felpofoztam volna a helyedben jogvédők ide vagy oda. Az anyuka emg ne szóljon vele, ha egyszer nem neveli. A hidegvizes pohár ötlet nagyon tetszik, legközelebb inkább azt alkalmazd. :)

2014. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!