Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg el vagyok késve a...

Tényleg el vagyok késve a szüléssel? 28 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Mostanában egyre több embertől megkapom, hogy ideje lenne már a párommal szorosabbra fűzni a kapcsolatot, összeköltözni és gyereket szülni. Nagyon rosszul esnek ezek a megjegyzések. Amúgy sem voltam soha pasizós, nem volt sok kapcsolatom és 20 éves voltam amikor elvesztettem a szüzességemet. Ebből is látszik, hogy későn érő típus vagyok. Most van egy kapcsolatom, ami 9 hónapja tart, még nem költöztünk össze. Jó a kapcsolat, de kezdem egyre jobban ki ismerni a páromat és már nem olyan a viselkedése, mint mondjuk 3-4 hónapja. Szeretget ugyanúgy, nem bánt, csak kezd előjönni a valódi természete, kicsit egoista, öntörvényű és tud bunkó megjegyzéseket tenni. Kicsit már ez is aggaszt, ráadásuk még nyaggatnak is ezzel a gyerek témával. Egyébként a párommal beszélgettünk már gyerekről is és azt mondta hosszú időre, 30-40 évre tervez velem (gyerekkel is). Mi a véleményetek erről az egészről?
2015. febr. 12. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy ne mások kedvére szülj. És csak azzal vállalj gyereket, akiről úgy érzed jó férj és apa lesz.
2015. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem azért 9 hónapos kapcsolat nem olyan hosszú, hogy már házassággal, gyerekkel nyaggassanak az ismerősök, rokonok.

Nem vagy idős, sokan szülnek 30 felett.

Viszont ahogy ismerőseim körében látom, 30 felett tényleg nehezebb teherbe esni.

Szóval én azt mondom, hogy ha jó ez a kapcsolat és a párod is szeretné, akkor nincs már mire várni, nyugodtan jöhet a gyerek.

Csak hát ugye írod, hogy annyira azért nem vagy biztos mostanában a párodban, így meg nem biztos, hogy jó ötlet. Mások miatt ne vállalj gyereket, csak ha te is szeretnéd.

2015. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ha akarjátok és kivitelezhető az összeköltözés, akkor próbáljátok meg, de úgy jött most le nekem, hogy szerelem részedről nincs és egyre jobban megijeszt az előretörő énje...


gyerekkel meg ráérsz. aki dumál, annak meg kell mondani, hogy majd lsez és kész.

2015. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
28 évesen nem vagy elkésve, de tény, hogy tini sem vagy már, pedig az írásod alapján mintha néha még ott tartanál érzelmileg/párkapcsolati kérdésekben. (Nem bántásból írtam, hanem ahogyan te is fogalmaztál későn érő típus vagy, és ez nem baj.) Szerintem első lépésben költözzetek össze a pároddal, mert akkor derül ki igazán, hogy valójában milyen a másik, és hogy egymás hülyeségeit el tudjátok-e viselni, illetve el akarjátok-e egyáltalán viselni. Utána pedig beszélgessetek a jövőről, ha tényleg működik minden közöttetek. Ne hallgass másokra, aszerint haladj ami neked megfelel. Ne ugorj bele semmibe, csak azért mert "a társadalom szerint ilyen korban már....".
2015. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ne mások boldogságát helyezd előtérbe, hanem a sajátodat. Ha te nem szeretnél még gyereket, vagy nem szeretnéd szorosabbra fűzni a pároddal a viszonyt, ne tedd.

Engem már 20 éves korom óta nyaggatnak, hogy ilyen korban már férjhez kellene mennem, gyereket kéne szülnöm, stb... Én is későn érő típus vagyok, és el sem tudom képzelni, hogy ennyire lekössem magamat. Ráadásul gyereket sem szeretnék, sem most, sem a későbbiekben. Nyaggathatnak ahogy akarnak, nem fogok csak azért lebabázni hogy mások örüljenek neki. Végül is nekem kéne felnevelni, nem nekik.

2015. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Költőnő? ***** válasza:
100%

kár figyelembe venni h mások mit "akarnak"... Kibicnek semmi sem drága.

Ha nem érzed úgy, ne tedd. Elvégre nem nekik kell majd együtt élni vele, hanem neked. Nem nekik kell majd egy terhességet végigcsinálni, hanem neked. Nem nekik kell majd gondoskodni a gyerekről, hanem neked.

S csak ideális társ mellett lesz a "nekedből" "nekünk". Te életed, Te tested. Nem az övék. Azért mert másoknak öt perc múlva megy a busza, de te ráérsz várni, nem kell neked is a többiekkel rohanni.

2015. febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek ilyenek!

Ha nincs pasid, akkor mikor lesz?

Ha van pasid, mikor lesz összeköltözés?

Ha összeköltöztetek, mikor lesz esküvő?

Esküvő után, mikor lesz gyerek?

Első gyerek után mikor lesz második?

És ez így megy...

Te meg ne frusztrálódj le azért, mert mások szerint már legalább 3 gyerekednek kéne lenni! te életed, te éled, te döntöd el mikor, és hogyan lesz! Ne másoknak akarj megfelelni és akkor máris egy stresszel kevesebb lesz! :)

2015. febr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5%

Igen, elegge el vagy kesve, ott tartasz mint mas 20 evesen.


Az a baj ezzel hogy ha ez a kapcsolat bevalik, eltek egyutt nehany evet, megalapozzatok a kozos jovotoket, addigra 35 eves vagy es az mar tenyleg keso lehet, raadasul ilyen oreg szulonek sem jo lenni.


De a te eleted igy alakult, probald ebbol kihozni a legjobbat.

2015. febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A szüléssel nem vagy elkésve. Én 29 évesen léptem ki egy több éves kapcsolatból, mert nem éreztem hogy tartunk bárhová is. Hogy volt-e bennem félsz, hogy mi lesz? Mikor lesz új kapcsolatom? Mikor lesz gyerekem? Hát persze. Sokat agyaltam rajta.

De még abban az évben megismertem a férjem, összeházasodtunk, 30 évesen megszületett a lányunk.

Szerintem a beszólásokkal ne foglalkozz. Inkább a párodat próbáld meg jobban megismerni, kiismeri, hogy biztos neki akarsz-e szülni. Ha ezzel kapcsolatban egy kis kétely is van benned, akkor lépj.

A párod hány éves? Az utolsó mondatod nm világos, ő 40 évesen akar gyermeket?

2015. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy ha ilyen rövid együttlét alatt már nem látod jónak a kapcsolatodat, olyan tulajdonságai vannak a párodnak, amit nem valószínű, hogy tolerálni fogsz 30-40 évig ahogy ő tervezi, akkor kár közös gyerekvállalásról beszélni. Még egy stabilnak hitt, jó kapcsolat is tönkremehet az évek alatt, de ha már az elején problémák vannak, az csak romlani szokott, vagyis nem sok esély van rá, hogy hosszúéletű legyen. Majd pár éb múlba kiderül, hogy mennyire működik a kapcsolatotok, addig vele ne terezz gyereket. Meg persze sok egyéb feltéteélt is meg kell teremteni a gyerekvállaláshoz, ez sem mellékes, de erről nem írtál.
2015. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!