Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti befogadnátok ilyen esetben...

Ti befogadnátok ilyen esetben a fiatokat? Szívtelenségnek tartjátok a szülők döntését?

Figyelt kérdés

A fiú már felnőtt, nős férfi. A második gyerekük koraszülött lett. Egészséges, csak extra fejlesztést igényel. A férfinak szeretője lesz, mert a felesége keveset tud vele foglalkozni. Amikor kiderül a kicsi 6 hónapos korában, akkor a felesége elválik.


A szülők nem engedték a férfinak, hogy hazaköltözzön, albérletre kell költenie a pénzét.


2015. okt. 9. 18:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
60%

Hát én nem fogadnám be csak annyira, ami a kérdésben szerepel. Attól, hogy elválik, még van keresete, szépen költözzön albiba. Most szülőként egész életemben tartsak fel mindegyik gyerekemnek egy üres szobát, hátha különmennek a párjaiktól? Na ne már. Ha valami egyéb oka is van, pl anyagilag tényleg nem megoldható, hogy albiba menjen, mert dolgozik, de a gyerektartás-válás elvitte az összes pénzét, de dolgos és azon van, hogy csak ideiglenesen lakjon újra a szülői háznál, akkor azt mondom, oké, visszafogadom, amíg nem szedi össze magát. De alapjáraton ha ő maga tehet arról, hogy milyen helyzetbe került, akkor jó lenne, ha megtanulná a leckét. Lehet tisztességesen is elválni. Ha nem tudott a feleség vele foglalkozni, akkor beszéljék meg, ha ezek után se, válljanak el, aztán keressen magának új hálótársat, de ne a feleség háta mögött megcsalással. Ez undorító, aljas dolog. És az, hogy foglalkozások alatt! Meg hogy itt védi pár hozzászóló, hogy keresett olyat, aki szereti és attól még a gyerekei a gyerekei maradnak: hát pont ez az, hogy amíg velük kellett volna lenni-foglalkozások-az alatt csalta az asszonyt. Hát mi ez, ha nem a gyerek cserben hagyása! Tipikus! Beteg a gyerek, bajlódjon vele az anyja, majd én keresek mást, aki bekötözi a sebeimet, megadja a szeretetet. Lehet a nő teljesen elfárad a mindennapokban, hogy foglalkoznia kell azzal a gyerekkel, amelyik külön fejlesztést igényel, ellátja a háztartást, stb...a férje meg rögtön az első problémánál hátat fordít neki...jobban is jár az anyuka, ha elválik ettől a férfitől, mert ez se nem férj, se nem apa, de még társ se.

Ha az én fiam csinálna ilyet, a menyem oldalára állnék...szégyelném, hogy ilyen a fiam.

2015. okt. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
35%

gondolom akkor ezért nem volt véletlen, hogy nem lehet gyereketek...

tényleg elcseszted a saját családodat


de én is visszafogadnám a gyerekem, gondolom aúgy is megedződnek a szülők abban, hogy egy gyerek hol kirepül, hol visszajön..

2015. okt. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
88%

Nem került az utcára, csak albérletbe.


Helyesen: Ti engednétek-e, hogy hozzátok költözzön?


Kicsit drámai lett ez a téma. Ha ez egy másik kérdés lenne, akkor mennének az olyan típusú válaszok, hogy:


"Amíg a szüleid házában laksz, azt csinálod, amit ők mondanak, ha nem tetszik, keress munkát, és bérelj egy lyukat!"


Ehhez képest most a válaszolók többsége szerint a szülők az állatok, hogy nem fogadnak be egy felnőtt férfit, miután szétrobbantotta a családját, akkor, amikor a legnagyobb szükség lett volna rá... Kicsit együtt lehetne érezni az unokákkal is, ha már a gyerek akkora szentség... Állítólag... Mondom, más témáknál valahogy nem ez látszik.

2015. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
85%

Én nem értem a válaszolókat.

FELNŐTT emberről beszélünk. Eszem ágában se lenne befogadni. Pár napig meghúzhatná magát nálam, de amúgy egye meg amit főzött.

Vagy anyuci pici fiát életem végéig kerülgetnem kéne, mert a szegény kis puszedli félrekefélt? Hát, ha megcsinálta magának a bajt, akkor oldja is meg.

2015. okt. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
7%

Érdekes látni, amikor az anyai ösztönt felülírja a női szolidaritás.


Hát, jó kis anyák lehetnek itt egyesek... (pláne az ex, akinek ugye mindenre volt ideje, épp csak az élete párjára nem.)


Szóval ami a kérdést illeti, természetesen az ember fia, az a fia.

2015. okt. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
21%

"Kicsit együtt lehetne érezni az unokákkal is, ha már a gyerek akkora szentség... Állítólag... Mondom, más témáknál valahogy nem ez látszik."


Khmm...

Ha nem fogadom be a fiamat, akkor attól az unokáknak jobb lesz?

2015. okt. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
80%

46: Írtam, hogy nem "befogadásról" van szó. A kérdésben szereplő illető nem hajléktalan. Odaköltözésről van szó.


A fiút mikor megcsalta a feleségét, akkor nem izgatta, hogy mi van a családdal. Szerintem helytelen ezt támogatni, mint írtam, szükséghelyzetben hagyta őket magukra, sőt robbantott mindent. Kérdezed az unokák támogatása-e, ha a fiú nem költözik oda?


Hosszú távon igen, mert rossz példát mutatnának nekik azzal, ha az apjuk ezután még azon spórolna, hogy ne albérletre költse a pénzét. Igenis költse albérletre, mellette fizesse a gyerektartást, és egye meg, amit főzött.


Ja, hogy ezt ő nem engedheti meg magának anyagilag? Akkor talán előbb kellett volna gondolkodni... Érdekes egy kérdéskiírás ez, mert ugye szó se volt szerelemről, csak egy alkalmi d.gásról, aztán az illető még haza is akart költözni spórolás céljából... Itt minden lényeges volt, a szex, a pénz, csak a család nem, helyes, hogy ezt a hozzáállást a nagyszülők nem támogatták.


Az helyes volt az unokák szempontjából, hogy elvált szülők gyerekeiként fognak felnőni...? Itt a döntést az apa hozta meg, nem a nagyszülők!


Nehogy már a nagyszülők legyenek a hibásak, az egész szituációt a férfi viselkedése hozta létre.

2015. okt. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
77%
Na az ilyenekből lesznek a rossz anyósok, akik minden áron a fiukat védik még akkor is, ha a fiuk a hibás....
2015. okt. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
80%

ma 00:10

Iszonyúan le fognak téged pontozni, de én teljesen egyetértek veled. Nonszensz amit itt sokan írnak...

2015. okt. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
83%
45. Nyugodj meg, a lányomat sem fogadnám be ilyen esetben. Nem női szolidaritás, hanem erkölcsi érzet...
2015. okt. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!