Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti befogadnátok ilyen esetben...

Ti befogadnátok ilyen esetben a fiatokat? Szívtelenségnek tartjátok a szülők döntését?

Figyelt kérdés

A fiú már felnőtt, nős férfi. A második gyerekük koraszülött lett. Egészséges, csak extra fejlesztést igényel. A férfinak szeretője lesz, mert a felesége keveset tud vele foglalkozni. Amikor kiderül a kicsi 6 hónapos korában, akkor a felesége elválik.


A szülők nem engedték a férfinak, hogy hazaköltözzön, albérletre kell költenie a pénzét.


2015. okt. 9. 18:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
54%

ma 17:32

Tudod, létezik a válás intézménye, nem csak az együtt szenvedés meg a megcsalás......

2015. okt. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
13%

Sose kezdenék olyan 30-as (vagy még idősebb) pasival, aki a szüleivel él. Egyetlen kivétel ez alól, ha átmenetileg költözött hozzájuk, mert a segítségére van szükség (súlyos betegség miatt pl.), és másképp nem volt megoldható. Egy életerős, dolgozó ember legyen tényleg felnőtt, és szakadjon le a köldökzsinórról.

Ezt a történettől teljesen függetlenül is így gondolom, ami pedig a sztorit illeti: a drága pici fiú csókoljon kezet a szüleinek, hogy elvégzik azt, ami az ő dolga lenne: segítik a gyermekei anyját abban, hogy a lehető legjobb gondozást, nevelést adhassa meg a kicsiknek. A többiről inkább le se írom, mit gondolok, úgy hányinger az egész, ahogy van.

2015. okt. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
53%

17:32-es

Ezt egy másik kérdésre akartad válaszolni, ahol az volt a kérdés, bennemaradjon-e valaki az évek óta megromlott házasságában. Ez itt az a kérdés, ahol egy hathónapos, koraszülött csecsemőről van szó, aki egy ideig most több törődést érdemel, mint a felnőtt apja, aki valószínűleg nem is érezte megromlottnak a házasságát, és kényelmes volt neki, hogy a közös gyerekkel egyedül az asszony foglalkozik.

2015. okt. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
16%
És azért azt se felejtsük el, hogy nem az utcára került a pasi, csak albérletet kell fizetnie és így kevesebb pénze marad csajozásra...
2015. okt. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
36%

Én egy ideig nem fogadnám be, kivéve, ha csak hajléktalanszállóra tudna menni. De ha ki tudja fizetni az albérletet, akkor egy ideig nem engedném haza. Egyszerűen azért, mert sok lenne ez a lelkemnek, haragudnék a fiamra nagyon, és nem lennék képes vele jópofizni, amíg fel nem dolgozom magamban, hogy mekkora szemétséget tett.

Nem tudom mennyi időbe telne ez nekem, hogy ismét normálisan tudjak a fiamra nézni, fél év, egy év is talán. Ha azt látnám, hogy legalább elvált emberként törődik normálisan a gyerekeivel, tehát valamelyest jóvá tette/teszi a hibáját, akkor idővel megenyhülnék, és befogadnám.

2017. dec. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk előfordul, hogy a nő hibája, hogy ha egy gyerek koraszülött lesz, de természetesen nem minden esetben!

Szóval ettől még nem kell a másikat leundorítózni.

2017. dec. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
22%

#76 ahol előfordul, ott is véletlen, általában azért egy családanya nem akar szándékosan ártani a magzatának.


ellenben itt is legalább két hozzászóló feltételezte, hogy biztos nem akarta a csávó a gyereket, nekem ez a hozzáállás cseszi fel az agyam... persze, a nők csak csúnya gonosz módon maguktól esnek teherbe, a pasiknak meg harminc fölött sem kötelező tudni, hogy a védekezés nélküli szexből gyerek lehet...

2017. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
0%
A szülő helyében természetesen befogadnám - a fiú helyében meg leszűrném a tapasztalatot, hogy lehet, hogy most egy kicsit nehezebb de végső soron én jártam jobban, mert ezek után nyilván semmi kötelezettségem sincs a szüleim felé nekem se. Ha ők nem tolerálják az én gondolkodásom, nekem miért kellene tolerálnom az övéket... és ennyi. Itt csak a drága szülők veszíthetnek hosszú távon...
2017. dec. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
Azért a gyerek is veszíthet, ha nem örököl semmit. Mert ha netán a szülők anyagi támogatásra szorulnának, de a gyereküktől ezt nem kapják meg, akkor köthetnek egy eltartási szerződést valakivel, és majd szépen az eltartó vadidegen kapja meg a lakásukat.
2017. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
Nézd, ahogy elnézem a környezetemben, a dolgok valójában 2 generáció különbséggel szoktak öröklődni, a nagyszülők javai valójában az unokákra szoktak szállni. Meg mondjuk ilyen felfogású szülők, mind akik a kérdésben szerepelnek, valszeg eleve az unokákra hagynák... magyarán a fiuk ha hajlandó lenne nekik behódolni ugyanazt kapná jutalmul, amit büntiből, ha elhajtja őket a vérbe...
2017. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!