Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vendégségbe érkező gyerek...

Vendégségbe érkező gyerek meglopott minket. Mi a helyes eljárás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hétvégét nálunk töltötte a sógornőm és az ő családja (a testvére, az ő felesége és a két gyerekük). A fiuk 7 éves, a lányuk 4. Mindkettő roppant elkényeztetett, akarnok gyerek, akiknek mindenük megvan, de mindig több kellene, de nem untatnék senkit sztorikkal arról, hogy állandóan vödörből öntik az ajándékot a fejükre, az egyik szülinapján a másik is kap ajándékot, mert különben kiakad, és hasonlók.

A történet a 7 éves fiúval kapcsolatos. Mindent, de egyszerűen MINDENT felforgatott a házban, mindennel játszott, egy-két dolgot össze is tört, de szerencsére semmi komoly... persze mi nem élveztük, de vendég gyerekkel szemben nem annyira egyértelmű, hogyan is illik fellépni. A szüleik elég gyengén, súlytalanul reagálják le ezeket a dolgokat, némi "Ejnye, Tibikeeeee" és a következő pillanatban el is van felejtve minden. Hát mit mondjak, látszik is a gyerekeken...

Az egyik polcon alul van egy doboz, amiben cseretelefonokat, illetve az aktuális telefonjaink kábeljeit, töltőit és egyéb tartozékait tartjuk. Ő ehhez férhetett hozzá, mert egyszer csak megláttam nála a cseretelefonomat, egy korábbi típusú Samsung-ot, ami persze nem volt feltöltve, így csak nyomkodta, meg játékból beszélt rajta. Ekkor még nem tulajdonítottam neki jelentőséget, bár nem tetszett, hogy mindenbe belenyúl.

Másnap állatkertbe mentünk, ahol séta közben nagy döbbenetemre látom, hogy előveszi a telefonomat, nyomkodja, majd zsebreteszi. Megkérdeztem tőle, miért van nála, illetve valaki nekiadta-e. Ő nem válaszolt, az anyjához futott, aki hallott minket, és biztosított róla, hogy a gyerek csak játszik, és visszarakatja vele a telefont a helyére.

Átmenetileg elfelejtődött a dolog, de a távozásuk előtt kérdeztem a gyereket, visszatette-e a telefont. Nem felelt, megnéztem a dobozt, nem volt ott a telefon. A szülei kérdezték, hogy hova tette játék után, de a gyerek egy "nem tudom"-mal lerendezte a dolgot. Ekkor jutott eszembe, hogy az állatkert után ők a hotelbe mentek, ahol megszálltak, tán ott lehet. Ezt közöltem a szüleivel, mire ők azt válaszolták, nem hiszik. Hát én meg hiszem: a gyerek egyszerűen eltette a telefonomat. A szülei semmiféle módon nem kérték számon, csak azt ígérték, ha otthon megtalálják, visszaküldik.

Tudom, hogy a gyerek pontosan tudja, hová tette, és simán belemondta a szemünkbe, hogy neki aztán fogalma sincs.


Őket ismerve 98% esélyt adok rá, hogy azt a telefont nem látom viszont, pedig az a cseretelefonom, plusz a rajta lévő képek nagyon fontosak.


Felháborított, hogy nekik ez az egész nem ügy, 30 mp alatt túlléptek rajta, a gyereken láttam, hogy megkönnyebbül. A telefon sehol nincs, nem hagyta a házban.


Sajnálom, hogy nem léptem fel erélyesebben vele szemben, míg itt voltak, de egyáltalán nem gondoltam, hogy egy ilyen ügynek sincs súlya náluk. A szülők lesöpörték a vállukról az egészet, szerintem még haza se értek, már nem emlékeznek a dologra.


Nyilván fogom őket emlékeztetni telefonon.


Mi lett volna a helyes? Hogy kell fellépni ilyen vendég-házigazda szituban? Tudom, hogy én voltam túl gyenge, de érdekelne, ki hogyan oldaná meg, illetve oldott meg hasonló helyzetet.


Köszi a válaszokat!



2016. máj. 29. 19:10
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen pofátlan vendégekkel nem finomkodnék. Közölném, hogy hozzák vissza a telefonom. És nyilván többé nem látnám őket vendégül.

Nem kell mindent eltűrni! Ha nem lép fel határozottan az ember, akkor simán hülyére veszik máskor is.

2016. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%

Akár vendég gyerek, akár sem, nem kutathat a lakásomban engedély nélkül.

Ha a szülei nem szólnak rá, akkor nekem kell, elvégre a saját lakásomat azért ne forgassa fel egy kivülálló.

Én akkor elvettem volna, amikor elöször megláttam nála a telefont, és az egész dobozt elttem volna máshová.


Most szólitsd fel aszülöket határozottam, hogy keressék meg, mert az neked szükséges.

2016. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, nyilván ugye ez az eset túlment minden elképzelhetőn, tudtuk, hogy a kisfiú makacs, akarnok, de hogy lop is, azt eddig nem... nyilván nem ők lesznek a díszvendégeink a jövőben...
2016. máj. 29. 19:16
 4/59 anonim ***** válasza:
39%

3: Azért ez nem a gyerek hibája, nem a gyerek rossz. Honnan tudja, hogy nem szabad ilyet csinálni, ha a szülei sose szólnak rá?

Én mondjuk simán rászóltam volna, nem érdekel, ha megsértődnek. Szóval eleve el sem tehette volna a telefont. Vagy pedig elvettem volna tőle azonnal, ahogy meglátom az állatkertben.

2016. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
95%
A szüleik teljesen alkalmatlanok. Nem lenne való gyerek nekik. Ha legalább te megnevelnéd őket, akkor biztos te lennél a vadállat. Ez szokott lenni.
2016. máj. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez nevelési hiba a szülők részéről. Ha tudom, hogy nem látom többet a telefont, biztos elveszem... Játszott apám működésképtelen, alkatrésznek tartott kütyüivel is (nem telefonok, hanem pl órák, mérőműszerek), gondoltam, ezzel is azért játszik... mondtam is neki, hogy ez nem rossz telefon, használjuk, és majd tegye vissza...
2016. máj. 29. 19:23
 7/59 anonim ***** válasza:
93%
rá kell szólni rendesen, attól még hogy gyerek ilyet akkor sem csinálhat, tudom milyen érzés amikor vendégségbe megyünk és minden dolgomat összefogdossák a gyerekek. ilyenkor azt lehet tenni hogy tényleg határozottan kell fellépni, mond meg a szüleinek hogy láttad hogy a gyerek eltette a telefonod, és ha nem adja vissza feljelented stb, persze nem ezzel kell kezdeni de azért mégis.
2016. máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
98%
Vendég vagy sem,én kivettem volna azonnal a kezéből.
2016. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
85%
Amikor megláttad nála az állatkertben, akkor el kellett volna venned tőle, ha neked fontos az a telefon. Mostmár az van, hogy így jártál. Max. tanulhatsz az esetből.
2016. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
97%

Ha fontos a cucc, azonnal elveszem tőle és elrakom, amikor először a kezébe veszi. ( Ebből a szülőknek is lejön, hogy ez tényleg fontos a számodra, ha hagyod, hogy egy 7 éves gyerek nyomkodjon olyan kütyüdet, amin pótolhatatlan dolgaid vannak, akkor bocs, de te is hibázol.) Legfeljebb adok neki valami mást, amit nem sajnálok.

Tőlem lopott már vendég, ráadásul felnőtt, még az a mentsége sem volt, hogy nincs tisztában vele, mit csinál. Kipakoltattam a csomagját, zsebeit, visszavettem, ami az enyém, aztán kidobtam, és mindennemű kapcsolatot megszakítottam vele.

2016. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!