Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vendégségbe érkező gyerek...

Vendégségbe érkező gyerek meglopott minket. Mi a helyes eljárás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hétvégét nálunk töltötte a sógornőm és az ő családja (a testvére, az ő felesége és a két gyerekük). A fiuk 7 éves, a lányuk 4. Mindkettő roppant elkényeztetett, akarnok gyerek, akiknek mindenük megvan, de mindig több kellene, de nem untatnék senkit sztorikkal arról, hogy állandóan vödörből öntik az ajándékot a fejükre, az egyik szülinapján a másik is kap ajándékot, mert különben kiakad, és hasonlók.

A történet a 7 éves fiúval kapcsolatos. Mindent, de egyszerűen MINDENT felforgatott a házban, mindennel játszott, egy-két dolgot össze is tört, de szerencsére semmi komoly... persze mi nem élveztük, de vendég gyerekkel szemben nem annyira egyértelmű, hogyan is illik fellépni. A szüleik elég gyengén, súlytalanul reagálják le ezeket a dolgokat, némi "Ejnye, Tibikeeeee" és a következő pillanatban el is van felejtve minden. Hát mit mondjak, látszik is a gyerekeken...

Az egyik polcon alul van egy doboz, amiben cseretelefonokat, illetve az aktuális telefonjaink kábeljeit, töltőit és egyéb tartozékait tartjuk. Ő ehhez férhetett hozzá, mert egyszer csak megláttam nála a cseretelefonomat, egy korábbi típusú Samsung-ot, ami persze nem volt feltöltve, így csak nyomkodta, meg játékból beszélt rajta. Ekkor még nem tulajdonítottam neki jelentőséget, bár nem tetszett, hogy mindenbe belenyúl.

Másnap állatkertbe mentünk, ahol séta közben nagy döbbenetemre látom, hogy előveszi a telefonomat, nyomkodja, majd zsebreteszi. Megkérdeztem tőle, miért van nála, illetve valaki nekiadta-e. Ő nem válaszolt, az anyjához futott, aki hallott minket, és biztosított róla, hogy a gyerek csak játszik, és visszarakatja vele a telefont a helyére.

Átmenetileg elfelejtődött a dolog, de a távozásuk előtt kérdeztem a gyereket, visszatette-e a telefont. Nem felelt, megnéztem a dobozt, nem volt ott a telefon. A szülei kérdezték, hogy hova tette játék után, de a gyerek egy "nem tudom"-mal lerendezte a dolgot. Ekkor jutott eszembe, hogy az állatkert után ők a hotelbe mentek, ahol megszálltak, tán ott lehet. Ezt közöltem a szüleivel, mire ők azt válaszolták, nem hiszik. Hát én meg hiszem: a gyerek egyszerűen eltette a telefonomat. A szülei semmiféle módon nem kérték számon, csak azt ígérték, ha otthon megtalálják, visszaküldik.

Tudom, hogy a gyerek pontosan tudja, hová tette, és simán belemondta a szemünkbe, hogy neki aztán fogalma sincs.


Őket ismerve 98% esélyt adok rá, hogy azt a telefont nem látom viszont, pedig az a cseretelefonom, plusz a rajta lévő képek nagyon fontosak.


Felháborított, hogy nekik ez az egész nem ügy, 30 mp alatt túlléptek rajta, a gyereken láttam, hogy megkönnyebbül. A telefon sehol nincs, nem hagyta a házban.


Sajnálom, hogy nem léptem fel erélyesebben vele szemben, míg itt voltak, de egyáltalán nem gondoltam, hogy egy ilyen ügynek sincs súlya náluk. A szülők lesöpörték a vállukról az egészet, szerintem még haza se értek, már nem emlékeznek a dologra.


Nyilván fogom őket emlékeztetni telefonon.


Mi lett volna a helyes? Hogy kell fellépni ilyen vendég-házigazda szituban? Tudom, hogy én voltam túl gyenge, de érdekelne, ki hogyan oldaná meg, illetve oldott meg hasonló helyzetet.


Köszi a válaszokat!



2016. máj. 29. 19:10
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
2%

senki nem mondta hoogy tilos hozzá nyulni nem is volt elrakva, mért ne játszot volna vele a gyerek

a kérdező kezelte rosszul a helyzetett

bocs az nem játék elkérhetem enyi lett volna az egész

erre kitalálja hogy a 7 éves meglopta

röhejes

2016. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
86%
fuh, kérdező, ezek után én minden lelkiismeret furdalás nélkül fenyegetném meg a szülőket egy rendőrségi feljelentéssel
2016. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
94%

7 évesen már azért tudnia kéne, hogy más tulajdonát nem veszi el.

És bárhogy is tekintjük: a másik tulajdonát elvenni kérdés nélkül, a tulajdonos tudta nélkül lopásnak számít.

Persze a kérdező rosszul kezelte a helyzetet, el kellett volna vennie, de ettől függetlenül végeredményben lényegében a kérdezőnek van igaza. Meglopták.

2016. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:
#31-es: tiszteletben tartom a véleményed, de a lopás lopás, akkor is, ha gyerek követi el. Tudta, hogy nem az övé, tudta, hogy nincs megengedve, mégis elvitte. Én vagyok a hibás, ezt többször beismertem, de nem röhejes az, ha nevén nevezzük a dolgokat.
2016. máj. 29. 23:41
 35/59 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket. Az agresszió eredetét, okát nem tudom, gondolom, az lehet mögötte, hogy tudja, a szülei felől bármit megtehet - na meg mostmár hogy felőlem is... :(
2016. máj. 29. 23:42
 36/59 anonim ***** válasza:
95%

Milyen vendégek ezek? Egyáltalán ha ilyenek, miért láttátok őket vendégül? Ha családtag, az még oké, azt az ember nem tudja megválogatni, de én ilyen emberekkel nem barátkoznék...


A szülőket meg felhívnám, hogy amennyiben nem sikerül előkeríteni a telefont x időn belül, akkor feljelentem a rendőrségen, hogy a kicsi fiacskájuk ellopta a telefonomat. (El lehetne intézni az ügyet úgy is, hogy jaj szegény Tibike nem tudja, hova tette, kifizetjük, mondd meg mennyibe került, ha értékesek az adatok, azt is, - mert gondolom ha szórják az ajándékokat a gyerekeknek akkor van miből. De ha felhozod hogy feljelented őket, akkor azért szerintem megijednek annyira, hogy valahogyan mégis kénytelenek legyenek számon kérni a gyereken.)

2016. máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
91%

Látom jöttek mindenkit lepontozni a nagy gyerekvédők meg a szuperanyukák, akik szerint egy gyereknek mindent el kell nézni....


Viszont kérdező, ami történt, megtörtént. Ezt már nem tudod visszacsinálni, de a telefonért még igenis tehetsz valamit. Hívd fel a szülőket, hogy vagy előkerítik a telefont, vagy kifizetik, vagy fel lesznek nyomva a rendőrségen lopásért. Hidd el, ha normálisak agyilag, akkor észbe fognak kapni. De minél később teszed ezt meg, annál kisebb az esély arra, hogy meglesz a telefon.

Mellesleg én azt is el tudom képzelni, hogy a gyerek simán hazavitte, a szülők meg tudtak róla. Aztán ha visszakéred, akkor meg majd nem mernek ellenszegülni, nem merik majd a gyerektől elvenni, és így inkább kifizetik. Sajnos esélyes, hogy azt a telefont nem látod viszont, de én megmondanám a telefonba, ezután az eset után a gyereket nem fogjátok beengedni a lakásba többet, mert kárt okozott és nem vagytok hajlandóak az értékeiteket veszélynek kitenni egy ilyen neveletlen takonynak. Addig nem jöhet, amíg a szülők meg nem tanítják viselkedni.

2016. máj. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
94%

Nekem furcsa, hogy a szülők IS ennyire úgy tesznek, mintha fogalmuk sem lenne a magántulajdonról.


Az is lehet, hogy az a taktikájuk, hogy a gyerekek "elhozzák" a holmikat, amiket a vendéglátók tőlük nem kérnek vissza, aztán elfeledkeznek róla, ők meg eladják.


Korábban írták már: megjelenni náluk, közölni, hogy feljelented őket (ekkora macerát vélhetően nem ér meg nekik a telefon), aztán lelépni, és nem tartani velük a kapcsolatot, nem hívni őket vendégségbe. Ha egy helyre vagytok hívva, minimális holmival menni...


Tudod, ha a szülők hagyják a gyereket lopni, ők maguk se különbek valószínűleg. Ne legyél naiv.

2016. máj. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
87%

Mindent, de egyszerűen MINDENT felforgatott a házban, mindennel játszott, egy-két dolgot össze is tört - én ITT raktam volna ki őket, pont les.rva, milyen rokonságban is állunk.


Sok mindent elviselek, de a dolgaim közt kutatást még egy gyerektől sem!


Egyébként tegyél bejelentést a rendőrségen, ártani nem ártasz vele.

2016. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk unokatesómék nagyon pofátlanok voltak kiskorukban, nem tudom most mennyire, de volt 1-2 dolog anno...


Amikor homokot dobált a medencébe az egyik, apám hangosan, de még normális hangnemben rászólt.

Aztán volt amikor a falat kente össze csokis kézzel, na akkor már durvábban szólt rá.

Apámtól tartottak is, előtte nem mertek semmi rosszat csinálni, mert ő rájuk szólt.


Egyszer volt amikor a legnagyobb unokatesóm nálunk volt az emeleten és a középső unokatesóm jött volna fel. Fent csak az én és a húgom szobája volt, ezen a 2 szobán kívül semmi. Odaálltam a lépcső tetejére és megmondtam, hogy NEM jön fel. Nem akarta megérteni, hogy nem jöhet fel, én nem szívesen láttam, nem hozzám jött, hanem a kisebbik húgomhoz aki meg lent volt. Aztán a nagyobbik húgom egy kisebb vödör vizet feladott a lépcső mellett én meg pofán öntöttem az unokatesómat vele. Elkezdett bőgni, meg kva anyázni, amire én is és a nagyobbik húgom is nagyon lecsesztük...


Otthon úgy viselkednek egymással, mint valami állatok. Dobálóznak, köpködnek, csúnyán beszélnek, rongálnak! Konkrétan több laptopot lelaktak, betörték a kijelzőt meg hasonlók...

A legnagyobb unokatesóm normális, de ő mindig csak szív miattuk...tönkretették a gépét és hasonlók.


A pofán öntéses eset óta nem nagyon jártak át hozzánk, onnantól nekem sem pofáztak vissza...


Nem azt mondom, hogy ilyen lépéseket tegyél, de meg kell nevelned őket, tartsák a szabályaidhoz magukat. Vendégségben nem az otthoni szabályok szerint cselekedhetnek, hanem a vendéglátó szabja meg a szabályokat, szóval ezt kellene bennük tudatosítanod.

De én komolyan elbeszélgetnék mind a szülőkkel, mind a gyerekkel a szabályokról. Esetleg ha nem akarsz ilyen lépéseket tenni, akkor zárható helyre kell raknod a dolgaidat, vagy amikor jönnek, elpakolod ami törhető, fontos...


23F

2016. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!