Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vendégségbe érkező gyerek...

Vendégségbe érkező gyerek meglopott minket. Mi a helyes eljárás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hétvégét nálunk töltötte a sógornőm és az ő családja (a testvére, az ő felesége és a két gyerekük). A fiuk 7 éves, a lányuk 4. Mindkettő roppant elkényeztetett, akarnok gyerek, akiknek mindenük megvan, de mindig több kellene, de nem untatnék senkit sztorikkal arról, hogy állandóan vödörből öntik az ajándékot a fejükre, az egyik szülinapján a másik is kap ajándékot, mert különben kiakad, és hasonlók.

A történet a 7 éves fiúval kapcsolatos. Mindent, de egyszerűen MINDENT felforgatott a házban, mindennel játszott, egy-két dolgot össze is tört, de szerencsére semmi komoly... persze mi nem élveztük, de vendég gyerekkel szemben nem annyira egyértelmű, hogyan is illik fellépni. A szüleik elég gyengén, súlytalanul reagálják le ezeket a dolgokat, némi "Ejnye, Tibikeeeee" és a következő pillanatban el is van felejtve minden. Hát mit mondjak, látszik is a gyerekeken...

Az egyik polcon alul van egy doboz, amiben cseretelefonokat, illetve az aktuális telefonjaink kábeljeit, töltőit és egyéb tartozékait tartjuk. Ő ehhez férhetett hozzá, mert egyszer csak megláttam nála a cseretelefonomat, egy korábbi típusú Samsung-ot, ami persze nem volt feltöltve, így csak nyomkodta, meg játékból beszélt rajta. Ekkor még nem tulajdonítottam neki jelentőséget, bár nem tetszett, hogy mindenbe belenyúl.

Másnap állatkertbe mentünk, ahol séta közben nagy döbbenetemre látom, hogy előveszi a telefonomat, nyomkodja, majd zsebreteszi. Megkérdeztem tőle, miért van nála, illetve valaki nekiadta-e. Ő nem válaszolt, az anyjához futott, aki hallott minket, és biztosított róla, hogy a gyerek csak játszik, és visszarakatja vele a telefont a helyére.

Átmenetileg elfelejtődött a dolog, de a távozásuk előtt kérdeztem a gyereket, visszatette-e a telefont. Nem felelt, megnéztem a dobozt, nem volt ott a telefon. A szülei kérdezték, hogy hova tette játék után, de a gyerek egy "nem tudom"-mal lerendezte a dolgot. Ekkor jutott eszembe, hogy az állatkert után ők a hotelbe mentek, ahol megszálltak, tán ott lehet. Ezt közöltem a szüleivel, mire ők azt válaszolták, nem hiszik. Hát én meg hiszem: a gyerek egyszerűen eltette a telefonomat. A szülei semmiféle módon nem kérték számon, csak azt ígérték, ha otthon megtalálják, visszaküldik.

Tudom, hogy a gyerek pontosan tudja, hová tette, és simán belemondta a szemünkbe, hogy neki aztán fogalma sincs.


Őket ismerve 98% esélyt adok rá, hogy azt a telefont nem látom viszont, pedig az a cseretelefonom, plusz a rajta lévő képek nagyon fontosak.


Felháborított, hogy nekik ez az egész nem ügy, 30 mp alatt túlléptek rajta, a gyereken láttam, hogy megkönnyebbül. A telefon sehol nincs, nem hagyta a házban.


Sajnálom, hogy nem léptem fel erélyesebben vele szemben, míg itt voltak, de egyáltalán nem gondoltam, hogy egy ilyen ügynek sincs súlya náluk. A szülők lesöpörték a vállukról az egészet, szerintem még haza se értek, már nem emlékeznek a dologra.


Nyilván fogom őket emlékeztetni telefonon.


Mi lett volna a helyes? Hogy kell fellépni ilyen vendég-házigazda szituban? Tudom, hogy én voltam túl gyenge, de érdekelne, ki hogyan oldaná meg, illetve oldott meg hasonló helyzetet.


Köszi a válaszokat!



2016. máj. 29. 19:10
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
98%

Hívd fel a szülőket és közöld velük, a telefon nincs nálatok, utoljára a gyereknél volt, úgyhogy legyenek szívesek, sürgősen juttassák vissza, mert szükségetek van rá. Nem finomkodva, hanem udvariasan ugyan, de határozottan, keményen.

Ilyen élményem nem volt, de arra emlékszem, mennyire idegesített, amikor gyerekként a 7-8 évvel fiatalabb unokatestvéreim felforgatták a szobámat, ahányszor hozzánk jöttek, majd nekem kellett utánuk elpakolni. És nem szólhattam rájuk, mert jaj ők még kicsik, nem tudják, vagy ha mégis megtettem, rám se hederítettek. Ha meg keménykedtem, futottak árulkodni és ismét jött a "jaj hát ők még kicsik, majd te elpakolsz" szöveg. Holott a 3-4 éveseknek már simán meg lehet tanítani azt, hogy (pláne vendégségben) ha már nem játszanak valamivel, akkor rakják vissza a helyére, mielőtt újat vesznek le a polcról. Hülye szülők, az ilyen családokat azóta sem kedvelem. Nyilván nem tudod más gyerekeit nevelni, de saját szabályaid lehetnek, pl. bizonyos dolgokat elraksz a gyerekek elől, vagy közlöd, hogy ehhez vagy ahhoz márpedig nem nyúlhatnak hozzá. A kérdésben leírt családot pedig ezek után én sem látnám vendégül, attól függetlenül, hogy visszakapom-e a telefont vagy sem.

2016. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
57%

Ha a telefon be van kapcsolva, akkor bemérhető. Jelenteni kell a rendőrségen, hogy eltűnt.

Lehet a hotelban, lehet az állatkertben hagyta, vagy ki tudja hogy mit csinált vele a gyerek...lehet tényleg tudja, hogy hol van, csak tudja pl. hogy rossz történt vele (széttört, olyan helyen hagyta ahol már valószínű nincs meg)


Még az állatkertben kellett volna elvenni a telefont.


Rendőrségi ügyet én személy szerint nem csinálnék belőle, főleg, hogy a gyerek tette lényegében és mivel családtag. Csak bejelenteném, hogy eltűnt.

Lehet tényleg náluk van, lehet tudnak is róla, vagy pedig a gyerek dugdossa.

Viszonylag elég pontosan bemérhető egy telefon :)

2016. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
88%

Én kifizettetném a szülőkkel, amennyiben nem kerestetik elő a gyerekkel, mondjuk úgy 1 héten belül. Nem kell finomkodni, kedveskedni, csak legyél nagyon határozott.

Viszont egyik válaszolónak lehet, hogy igaza van. A gyerek lehet azért tagad már annyira, mert tudja, hogy baj csinált, mondjuk elhagyta valahol az állatkertben, vagy nem tudom. Mindenképpen beszélni kell vele.

2016. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%
Azért az teljesen alap, hogy nem kutatunk. Sehol. Többet nem látnám őket vendégül és felvetném, hogy legalább illene kifizetni a telefont.
2016. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy lecke volt, hogy tolerancia ide vagy oda, legközelebb erélyesebbnek kell lenned. Ezt a bandát én soha többet nem látnám vendégül, annyi szent. A telefon beméretése jó ötlet, ha még be van kapcsolva, hátha sikerül. A szülőkkel minden finomkodás nélkül kifizettetném a kárt - ha a zsebük bánná, talán pici Tibikével is elbeszélgetnének.
2016. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Igen, tudom, hogy hibáztam, tanultam is belőle. A telefon sajnos nincs bekapcsolva, kártya sincs benne, ahogy írtam, tartalék telefon volt. Nem adtam még fel, üzentem nekik, hogy nézzenek körül, nem maradt-e a fiúnál a telefon, mert keressük.
2016. máj. 29. 21:15
 17/59 anonim ***** válasza:
10%

Mint három mindent szétszóró, játékokat rendszeresen elvesztő és véletlenül tönkretevő gyerek anyukája mondom (ráadásul a legidősebb pont 7 éves), hogy amit nem szeretnél, hogy eltűnjön vagy tönkremenjen, azzal ne engedj gyereket játszani. Szerintem akkor kellett volna erélyesebbnek lenni, amikor először megláttad a telefont a kezében, akkor elkérni, és elmondani, mivel szabad játszani, esetleg kicserélni egy már nem használt telefonra.

Vendég gyerek, idegen helyen, még nem is túl nagy, szerintem nem feltétlenül tudja felmérni, hol szabad nyúlkálni és hol nem. Leírásodból úgy tűnik, Neked nincs gyereked, teljesen normális, hogy egy 7 és egy 4 éves gyerek egy játék és gyerek nélküli lakásban megpróbálja magát valahogy lefoglalni. Az, hogy egy játékot elhagy (merthogy neki az a telefon nem volt több mint egy játék, hiszen engedték hogy játsszon vele), nem igazán számít lopásnak. Más kérdés, hogy a szüleinek sokkal jobban kellett volna figyelnie.

2016. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy 7 éves gyerek (már iskolás!!) egyáltalán nem olyan kicsi, hogy a "tedd vissza oda, ahonnan elvetted", "visszatetted-e a telefont" kérdéseket ne tudja feldolgozni. Ha meg valóban nem érti meg azt egy iskolás gyerek, hogy idegen helyen nem pakolunk szét mindent, és ami a másé, azt nem viszem el, ott igazán komoly problémák vannak a családban. Egy hét éves gyerek már nem kicsi annyira, hogy ilyen alapvető dolgokkal ne legyen tisztában...
2016. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
89%
Üzenni itt kevés szerintem, simán megteszik, hogy pofátlanul nem válaszolnak rá. Fel kellene hívni őket, és erélyesen megmondani, hogy x határidőn belül küldjék vissza az ELLOPOTT telefont, vagy fizessék ki a készülék és a rajta lévő adatok elvesztésének költségeit, ellenkező esetben rendőrségi eljárás indul. A kölyök pedig a szülei felelőssége, ha vendégségben kárt tesz, akkor nekik kell a hátukat tartani érte.
2016. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg aki kisgyerekekkel vendégeskedik másoknál, pláne több napig, az vigyen nekik játékot, könyvet, hogy a gyerekek lefoglalhassák magukat és ne a házigazdák lakását szedjék szét. Ezenkívül lehet őket viselkedni tanítani, pl. hogy mielőtt hozzányúlnak valamihez egy idegen helyen, kérjenek engedélyt, ha már nem játszanak vele, rakják el stb. Ezt egy 4 évesnek is meg lehet tanítani, nemhogy egy 7 évesnek.
2016. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!