Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vendégségbe érkező gyerek...

Vendégségbe érkező gyerek meglopott minket. Mi a helyes eljárás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hétvégét nálunk töltötte a sógornőm és az ő családja (a testvére, az ő felesége és a két gyerekük). A fiuk 7 éves, a lányuk 4. Mindkettő roppant elkényeztetett, akarnok gyerek, akiknek mindenük megvan, de mindig több kellene, de nem untatnék senkit sztorikkal arról, hogy állandóan vödörből öntik az ajándékot a fejükre, az egyik szülinapján a másik is kap ajándékot, mert különben kiakad, és hasonlók.

A történet a 7 éves fiúval kapcsolatos. Mindent, de egyszerűen MINDENT felforgatott a házban, mindennel játszott, egy-két dolgot össze is tört, de szerencsére semmi komoly... persze mi nem élveztük, de vendég gyerekkel szemben nem annyira egyértelmű, hogyan is illik fellépni. A szüleik elég gyengén, súlytalanul reagálják le ezeket a dolgokat, némi "Ejnye, Tibikeeeee" és a következő pillanatban el is van felejtve minden. Hát mit mondjak, látszik is a gyerekeken...

Az egyik polcon alul van egy doboz, amiben cseretelefonokat, illetve az aktuális telefonjaink kábeljeit, töltőit és egyéb tartozékait tartjuk. Ő ehhez férhetett hozzá, mert egyszer csak megláttam nála a cseretelefonomat, egy korábbi típusú Samsung-ot, ami persze nem volt feltöltve, így csak nyomkodta, meg játékból beszélt rajta. Ekkor még nem tulajdonítottam neki jelentőséget, bár nem tetszett, hogy mindenbe belenyúl.

Másnap állatkertbe mentünk, ahol séta közben nagy döbbenetemre látom, hogy előveszi a telefonomat, nyomkodja, majd zsebreteszi. Megkérdeztem tőle, miért van nála, illetve valaki nekiadta-e. Ő nem válaszolt, az anyjához futott, aki hallott minket, és biztosított róla, hogy a gyerek csak játszik, és visszarakatja vele a telefont a helyére.

Átmenetileg elfelejtődött a dolog, de a távozásuk előtt kérdeztem a gyereket, visszatette-e a telefont. Nem felelt, megnéztem a dobozt, nem volt ott a telefon. A szülei kérdezték, hogy hova tette játék után, de a gyerek egy "nem tudom"-mal lerendezte a dolgot. Ekkor jutott eszembe, hogy az állatkert után ők a hotelbe mentek, ahol megszálltak, tán ott lehet. Ezt közöltem a szüleivel, mire ők azt válaszolták, nem hiszik. Hát én meg hiszem: a gyerek egyszerűen eltette a telefonomat. A szülei semmiféle módon nem kérték számon, csak azt ígérték, ha otthon megtalálják, visszaküldik.

Tudom, hogy a gyerek pontosan tudja, hová tette, és simán belemondta a szemünkbe, hogy neki aztán fogalma sincs.


Őket ismerve 98% esélyt adok rá, hogy azt a telefont nem látom viszont, pedig az a cseretelefonom, plusz a rajta lévő képek nagyon fontosak.


Felháborított, hogy nekik ez az egész nem ügy, 30 mp alatt túlléptek rajta, a gyereken láttam, hogy megkönnyebbül. A telefon sehol nincs, nem hagyta a házban.


Sajnálom, hogy nem léptem fel erélyesebben vele szemben, míg itt voltak, de egyáltalán nem gondoltam, hogy egy ilyen ügynek sincs súlya náluk. A szülők lesöpörték a vállukról az egészet, szerintem még haza se értek, már nem emlékeznek a dologra.


Nyilván fogom őket emlékeztetni telefonon.


Mi lett volna a helyes? Hogy kell fellépni ilyen vendég-házigazda szituban? Tudom, hogy én voltam túl gyenge, de érdekelne, ki hogyan oldaná meg, illetve oldott meg hasonló helyzetet.


Köszi a válaszokat!



2016. máj. 29. 19:10
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
95%
Tesóm 3 évesen vitt haza egy játékot az óvodából és azt mondta, hogy az övé. Anyánk szépen elmagyarázta neki, hogy az óvodában lévő játékoknak ott a helyük, azért vannak ott, hogy az összes gyerek tudjon játszani velük, nem szabad őket onnan elhozni. A gyerek megértette, másnap visszavitték a játékot és többé nem fordult elő ilyen eset. Ne akarja senki bemesélni, hogy egy 7 éves nem érti meg, hogy ami a másé, azt nem visszük el.
2016. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
93%

Én a helyedben észhez térítés gyanánt beijeszteném a szülőket.

Megmondanám nekik, hogy vagy előkerítik a telefont, vagy megtérítik az árát, mert különben rendőrségi ügy lesz belőle, mert az a telefon neked nagyon fontos, és szükséged van rá.

Ha ekkor sem térnek észhez, akkor tényleg nincs mit tenni, szakíts meg velük minden kapcsolatot. Eleve nem szabad hagyni, hogy idegen gyerekek felforgassák a lakást, de azt a telefont már az állatkertben el kellett volna tőle venni. Bár velem még szerencsére nem volt ilyen, de nálam a lopásnál nulltolerancia van. Egy 7 éves meg egyáltalán nem olyan kisgyerek, aki ne értené meg, hogy a lopás az bűncselekmény.

Viszont komoly gondok lehetnek otthon, ha a szülők ilyen szinten elnéznek nekik mindent, szerintem a szülők nem gondoltak bele, hogy a gyereknevelés nem csak gügyögésből áll és így, hogy ne kelljen velük foglalkozni, inkább hagyják őket meg megvesznek nekik mindent.


Ijeszd be őket, hátha észhez térnek valamennyire, vagy legalább megtérítik az árát. Nem kell finomkodni, nem kell udvariaskodni. Határozottan mondd meg nekik, hogy bajok lesznek, ha nem kerítik elő vagy a telefont, vagy az árát. Sajnos az ilyen embereknél a szép szó semmit sem ér, egyik fülükön be, a másikon ki.

2016. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
1%

7 éves, szóval 7 éves, már bocsika szóüval csak 7....

te nem vagy normális ekkora hisztit csapni egy tartalék telefon miatt mi az hogy el lopta, elöl hagytad csak játszott vele méghogy el lopta...

2016. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
95%

"7 éves, szóval 7 éves, már bocsika szóüval csak 7.... "


Már bocs, de egy 7 évest nehogy már csecsemőként kelljen kezelni! 7 évesen igenis tisztában kéne lennie a gyereknek azzal, hogy nem tesszük el másnak a dolgát, nem visszük haza másnak a cuccait, és egy 7 éves igenis képes megérteni, hogy vendégségben hogy illik viselkedni! Az efféle neveletlen gyerekekből lesznek később az olyan felnőttek, akik a kollégiumban vagy munkahelyen nyugodt szívvel elveszik másnak a kajáját vagy egyéb holmiját, mert nekik azt is lehet ugye. Ez az undorító viselkedési forma bizony így kezdődik kisgyerekként.


Mellesleg kérdező a helyes eljárás:

Ha látod, hogy turkál a dolgaid között, akkor rászólni, és megkérni, hogy ne kutasson ott, mert nem szabad, és ha fontos dolog van a kezében, akkor elkérni tőle, és a helyére rakni. Ugyanúgy meg lehet kérni, hogy ha valamit levesz, akkor utána tegye vissza a helyére vagy vigyázzon rá.

Ha egyik sem használ, akkor erélyesebben kell fellépni, vagy pedig szólni anyukának. Amennyiben a szülők is sz@rnak rá, akkor én személy szerint nem lennék könyörületes. Egyszerűen kitessékelném őket a lakásból, majd megmondanám, hogy addig nem látom őket szívesen, amíg meg nem tanulnak a gyerekükkel együtt vendégségben viselkedni.

2016. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
96%
Miért is a kérdező "csap hisztit" 21:59-es? Ha valaki vendégségbe megy, akkor kutya kötelessége figyelni arra, hogy a gyereke ne csináljon felfordulást, kellemetlenséget a házigazdának (ráadásul egy iskolás korú gyerek nem annyira kicsi, hogy ne lehetne megtanítani viselkedni). Továbbá a telefonon lévő adatok értékesek, leírta a kérdező. Javaslom, hogy előbb tanulj meg a saját anyanyelveden megfogalmazni és leírni egy kerek mondatot súlyos nyelvtani hibák nélkül, és utána próbálj állást foglalni komplex szövegértést igénylő helyzetekben.
2016. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
85%

Ha tényleg nagyon fontos a telefon, akkor én is azt csinálnám, amit a 22-es írt. Ijeszd szépen be a szülőket, hogy vagy a telefont szolgáltassák vissza, vagy az árát, mert mentek a rendőrségre feljelentést tenni lopásért.


Ha nem annyira fontos azért, akkor hagyjad. Ez a 2 gyerek 10 év múlva olyan szinten büntetés lesz a szülőknek, hogy fogják majd a fejüket azon elmélkedve, hogy vajon hol is ronthatták el. Mindenesetre ezek után én nem engedném be őket a lakásba többet. Aki vendégségben ily módon képtelen viselkedni, az megérdemli, ha rácsapják az ajtót.

2016. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
95%
Komolyan, provokáció nélkül kérdezem: a 7 éves, iskolás gyermek miért nem érti azt, hogy TILOS elvenni, ami a másé? Gyerek, nem hülye, tudtommal...
2016. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Nem, nem hülye a gyerek, sőt. Magamat hibáztatom elsősorban, mert tudtam, hogy a szülei nem fogják keményen, az én otthonomban nekem kellett volna erélyesen fellépnem, hogy ez ne történjen meg.

Ismerni kellene a gyereket, hogy pontosabb képetek legyen róla. Pár rövid sztori róla, csak azok, amik még a szüleik részéről is felhördülést váltottak ki:

- a testvéremmel akart beszélni, vagy mutatni neki valamit, de ő épp beszélgetett és nem reagált azonnal. Ezért a gyerek rámarkolt a hajára és teljes erőből megrántotta, aminek következtében kijött némi haja és véres seb lett a fején. A tesóm kerüli is a gyereket.

- apukámnak, akinek nemrégiben köldöksérvműtétje volt, ököllel beleütött a hasába, szintén valamilyen figyelemfelhívási célzattal.

- a lépcső tetejéről ráugrott a neki háttal ülő apámra úgy, hogy a karját a nyaka köré tette ugrás közben. Apám kapott egy ütést a nyakára, hisz váratlanul érte az egész, és mindketten székestül a földre estek a gyerek súlyától. Kis elégtétel, hogy a gyerek úgy beütötte a térdét a szák hátuljába, hogy alig bírt felállni.

- az ünnepi asztalnál lefoglalták azzal, hogy hagyták segíteni a tálalásban. Egy ételes tálat nem tudott letenni a poharak miatt, kérte, hogy csináljunk helyet. nem voltunk elég gyorsak, ezért odab***ta a tálat, egy pohár eltört, a fél kaja a földön landolt.

- a játszótéren fejberúgott egy másik gyereket, mert a csúszdán megelőzte és előtte csúszott le (olyan erővel rúgott, hogy a bokája a kétszeresére dagadt, kezelni kellett - a másik gyerek fejéről nincs infó).


Szóval ilyen gyereket képzeljünk el. Ha beleültem a hintába, mert épp senki nem volt ott, odajött, hogy ő akart hintázni. Átadtam neki a hintát, elindultam a hintaágy felé, hogy akkor odaülök, erre kiugrott a hintából, és futva leelőzött, belefeküdt a hintaágyba, hogy véletlenül se férjek oda. Mindezt a legaljasabb nézéssel. Inkább ráhagytam.

A fent tárgyalt látogatás alkalmával megpróbálta rátenni a kezét egy játékra, ami egy barátunk kisfiáé és véletlenül itthagyták legutóbb, mikor lejöttek. Fél órát hisztizett, mikor elszedtük tőle, az egyik darabját a zsebéből kellett kiszedni.


Nem kedvelem szegényt.

2016. máj. 29. 22:34
 29/59 anonim ***** válasza:
7%

Nem csoda... egy "kis" nevelés ráférne.

Szóvá teheted, de igazából mindenképp te jössz ki rosszul (szülők lehet - több mint valószínű berágnak rád), viszont gyerek szempontjából előnyös lehet. Nem mindegy hogy milyen ember lesz belőle, de még sokat változhat.

Alapból ez az agresszió honnan ered???

2016. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
59%

Telefonügyben pedig szólj a rendőrségnek, jó eséllyel elő kerül majd :)

De azért nézz körül, ki tudja, hogy mit vitt még el

2016. máj. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!