Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Imádom az unokámat, mégsem...

Imádom az unokámat, mégsem engedik, hogy lássam! Miért?

Figyelt kérdés
A fiam és a menyem állandóan beleszónak abba, hogyan bánok az unokámmal. Egyre kevesebbet lehetek vele, pedig nagyon jó programokat találok ki mindig, de nekik semmi nem jó. Ők bezzeg sehova nem viszik, legfeljebb a játszótérre, egyébként otthon ülnek mindig. Állandóan veszekszik velem a fiam, ha valami nasit adok az unokámnak, azt mondja rosszul lesz tőle. Soha nem jó az, amit én adok. Mit tegyek, hogy többet láthassam?

2020. jún. 7. 13:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
94%

9-es: a kérdezö írta, hogy a gyerek beteg! Az egyetlen egy csipsztöl is lehet annyira rosszul, hogy kórházban köt ki vagy megfullad, ha allergiás valamelyik összetevöre!

Élelmiszer-összeférhetetlenség esetén is napokig tartó hasmenés, hányás lehet a tilos dolog fogyasztásból, vagy enyhébb esetben csak erös fájdalmai lesznek jó ideig!

És hidd el, akinek ilyen baja van, az késöbb a barátaival sem fogja ezeket enni, mert addigra tudja, hogy számára problémás.


Ha a szülö kifejezetten kéri, hogy adott élelmiszereket ne adjon a gyereknek a nagyszülö, akkor alapdolog, hogy ezt neki be kell tartania.


TE lehet, hogy nem foglalkozol ilyennel, mert nincs rá ok, de ha a gyereknek árt valami, akkor azt adni igencsak nagyfokú felelötlenség.

2020. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
94%
Egy ilyen "jóindulatú" nagyitól én is tiltanám a gyereket. Ha szereted és látni akarod, akkor nem adsz neki semmi olyat, amit a szülei nem engednek és csak olyan programokra viszed, amibe ők is beleegyeztnek. Ennyi az egész, nem atomfizika.
2020. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
12%
10, és? reklamálhat, te meg nem veszel neki. Ennyire egyszerű.
2020. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
91%
Azt kihagytad, hogy a "menyed" szerint laktózérzékeny, de ugyan már, te azért döntöd az "unokába" a tejet, mert mi baja lehet. Provokatív kamu.
2020. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
90%
13, persze, hogy neked sosem.volt gyereked, az is fix :)
2020. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
97%

Mi az, hogy nem látod, hogy baja lenne? Miért, valami ultrahang-szemed van, amivel meg tudod vizsgálni a gyomrát?

Én sem bíznám a gyerekemet olyanra, aki olyasmiket ad neki, amit nem ehet. Mit nem értesz azon, hogy x dologgal nem szabad etetni, mert probléma van a gyomrával?

2020. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
5%

Ügyvéd/nagypapa ismerősöm ezt egyszerűen megoldotta.


Vagy jön rendszeresen az unoka, és nincs belepofázás abba, hogy miket csinál vele (NEM SZEXUÁLIS DOLGOK VAGY VERÉS!)lövészet, fagyizás, horgásztúra, csajok figyelése,..., vagy halála után az egész vagyont egy alapítvány kapja, és az unoka meg 18 éves korában pénzt.

2020. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
33%

Ha valóban beteg a gyerek, orvosi diagnózissal alátámasztva, akkor miért nem mondják el a nagyinak? Az ilyen homályos "beteg a gyomra" duma az csak duma. Ahogy más is írta, ha havonta 1x eszik valami ilyesmit, akkor nem fog rászokni. Ellenben eljön majd az idő, amikor lesz annyi önálló akarata, hogy úgyis fog ilyeneket fogyasztani mondjuk a haverokkal.

Hogy programokra miért nem engedik, azt meg végképp nem értem, hiszen akár hasznára is válhat a gyereknek. Mondjuk nem lesz otthonülő, antiszociális kocka belőle.

Kérdező: próbálj meg leülni a szülőkkel részletesen átbeszélni, hogy pontosan mi baja a gyereknek, mi az ami néha-néha belefér (krumplira viszonylag kevesen allergiásak szerintem, én legalábbis még nem találkoztam olyannal, pedig elég sok embert ismerek).

2020. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
32%

Imádom mikor jönnek a "Há a én gyerekömöm ne ögyön szemít khajátot!!" szülők.

A sült krumpli mitől lenne szemét, vagy ahogy itt írták proli kaja?

Meg majd gondolod, hogy elmondja nektek a gyrost és hamit, amit a haverjaival fog betolni suli után?

Vagy majd 29 évesen is te fogod neki az alaszkai vadlazacot, és lövöd a jávorszarvast, bio, acél lövedékkel, Alaszka külsőn, havi 5X?


Vizet ihat? Mármint csapból?

2020. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem engedik el a gyereket a nagyival, mert olyan kajákat ad a gyereknek, amit nem ehet. Most egy kiskorúnak a saját szülője hagy mondja már meg, hogy miket ehet és miket nem. Pláne, hogy a valamilyen gyomorbaja is van a kérdező elmondása alapján. Én nem értem miért nem lehet ezt ép ésszel felfogni. Semmit nem veszít azzal a gyerek, ha nem eszik csipszet meg sültkrumplit. Nem csak a zabáltatással lehet kifejezni a szeretet bakker... beszéld meg a menyeddel, hogy pontosan mit adjál az unokádnak enni és hidd el, hogyha betartod amit kér, el fogja engedni. Ez nem a túlféltésről szól, hanem arról, hogy tartsd tiszteletben a szülők kérését. Azért ez nem olyan nehéz.
2020. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!