Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokonok, barátok könnyen...

A rokonok, barátok könnyen elfogadják, ha valaki nem tart nagy esküvőt és nem hívja meg őket?

Figyelt kérdés

Nekem gyerekkoromban mindig azt mondták, aki meghív az esküvőjére, azt illik visszahívni a sajátodra. Sokat is hívtak rokonságban lagzikra, akkor még élveztem, de felnőttként nagyon nyűgnek érzem. Eleve ez az egész szereplés nem az én világom, szülinapomat sem szeretem nagyobb körben ünnepelni, az esküvők meg ráadásul nagyon drágák is.

Aki mondjuk közeli rokon, így első unokatestvér vagy olyan barát, akivel egy városban éltek és gyakran találkoztok, szóval van aktív kapcsolat, azokat oké meghívni, de akiket nem is látsz évekig, azokat szerintem nem gáz, ha kihagyod. Most csak azért kellene meghívni, mert 15 éve a szüleid elvittek az esküvőjére? Ti könnyen elfogadnátok, ha megtudnátok, hogy egy rokonotok megházasodott és nem hívott esküvőre? Nem lennének később ebből megjegyzések? Talán vidéki embereknél nehezebb lehet.



2023. júl. 12. 10:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Van aki igen, van aki nem. Például mi se akartunk, de a szüleim kifizették az egészet, csak hogy meghívhassák a családot (anyámnak 5 testvére van). Kompromisszumokkal mentünk bele, például hogy este 10-ig tarthat.
2023. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy lenne. Senkit nem akarok kontrollálni, meg érzelmileg zsarolni, bezzegelni. Sajnos a kevesebb réteghez tartozom, aki hagy élni és szereti, ha őt is hagyják, úgy ahogy akar.

Tudod, mikor anyád mondja, hogy "dehát én csak jót akarok neked, élj úgy ahogy szeretnél, de csak akkor, ha nekem is megfelel". Kontrollmánia. Undorító és sajnos egyáltalán nem ritka tulajdonság.

2023. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, könnyen!


Még örülnek is annak, ha nem kell kiöltözni meg költeni! :D

2023. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Én elfogadtam, bár az rosszul esett, hogy a legjobb barátnőm nem hívott meg az esküvőjére.
2023. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Én senkit sem hívtam meg az esküvőmre és semmi gond nem volt ebből, sőt! :D


Párom rokonságából viszont mindenki ott volt, aztán őt mégse hívták vissza, de ő azt mondta, hogy annál jobb, mert legalább megmarad a pénz!

Mondjuk én se bántam, mert nem tudtam volna mit felvenni, szóval örülünk! :D

2023. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
2 tanú és a két szülő volt ott. Nem érdekelt, ki mit mondott.
2023. júl. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Felesleges pénzkidobás az esküvő. Divatjamúlt badarság. Ennek ellenére képesek emberek egész addigi életükben megspórolt pénzüket erre költeni. Milliókat áldoznak a magamutogatásra. Ha két ember szereti egymást akkor együtt is maradnak boldogságban . Ha nem szerei akkor se maradnak együtt ha 30 millióért szerveznek esküvőt hogy megmutassák nekik milyen jól megy...
2023. júl. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Ha egyszer esküvőm lesz, akkor a családból max 10 főt fogok meghívni (ebben a +1 fők is benne vannak). Velük tartom a kapcsolatot, képben vagyunk egymás életével. Nem izgat, hogy a többiek mit mondanak.

Ha a hozzám közel állók közül bárki úgy dönt, hogy nagyon szűk esküvőt akar mondjuk anyagi okokból és emiatt engem nem hív meg,elfogadom. Majd gratulálok neki máshol, másképp :)

Ezt az illendőség témát meg túlértkékelik, miért nem az a fontos, hogy a pár mit szeretne?

2023. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Nekem két olyan unokatesóm is van, akinek hetedhétországra szóló lakodalmat csaptak a szüleik, ott is voltunk mindegyiken családostól anno (mármint anyám, apám, tesóm, én). Aztán amikor házasodtam, én szűk körű kis esküvőt tartottam, szülőkkel, testvérekkel, nagyikkal és egy-egy legjobb baráttal (húgom szintén így tett). Nem sértődött be senki, szerintem el sem érte az ingerküszöbüket (mármint azoknak, akiknek 15 évvel ezelőtt roptuk a táncot az esküvőjén).

Én ezzel amúgy is úgy vagyok, hogy ha meghívnak esküvőre és lagziba, nem azzal viszonzom, hogy majd én is visszahívom, hanem azzal, hogy ajándékot/pénzt/menyasszonytánc pénzt adok. Szerintem ezzel van "rendezve", nem azzal, hogy majd 10 év múlva mindenáron meghívom én is a sajátomra.

2023. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én marhára örülök neki ha nem hívnak, mert kell a töknek a 100ezres kiadás.
2023. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!