Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokonok, barátok könnyen...

A rokonok, barátok könnyen elfogadják, ha valaki nem tart nagy esküvőt és nem hívja meg őket?

Figyelt kérdés

Nekem gyerekkoromban mindig azt mondták, aki meghív az esküvőjére, azt illik visszahívni a sajátodra. Sokat is hívtak rokonságban lagzikra, akkor még élveztem, de felnőttként nagyon nyűgnek érzem. Eleve ez az egész szereplés nem az én világom, szülinapomat sem szeretem nagyobb körben ünnepelni, az esküvők meg ráadásul nagyon drágák is.

Aki mondjuk közeli rokon, így első unokatestvér vagy olyan barát, akivel egy városban éltek és gyakran találkoztok, szóval van aktív kapcsolat, azokat oké meghívni, de akiket nem is látsz évekig, azokat szerintem nem gáz, ha kihagyod. Most csak azért kellene meghívni, mert 15 éve a szüleid elvittek az esküvőjére? Ti könnyen elfogadnátok, ha megtudnátok, hogy egy rokonotok megházasodott és nem hívott esküvőre? Nem lennének később ebből megjegyzések? Talán vidéki embereknél nehezebb lehet.



2023. júl. 12. 10:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Kit érdekel? Mi 2 tanús esküvőt tartottunk, aki megsértődött az ugy járt. Pszichológus segít feldolgozni a traumat.
2023. júl. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
Vidéki rokon meg azt is számon tartotta hogy ki hány tálca süteményt vitt, mert majd ugyanannyit kell visszaadni darabra. Kimeríthetetlen humorforrasok az ilyen agyalagyultak.
2023. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

Voltam meghívott vendég hatalmas falusi lagzikban, sőt egyik helyen még koszorúslány is voltam.

Ennek ellenére az én esküvőmön a mindkét oldali szülők, mindkettőnk egy-egy testvére (még nem volt párjuk) és a tanúk voltak jelen, így összesen 10-en voltunk. Eszembe nem jutott, hogy illendőségből 200 fős lakodalmat csapni, hogy akiknél voltam vissza legyenek hívva. Mert ez aztán úgy megy, hogyha X-et meghívod, akkor Y sem maradhat ki, mert kész a sértődés, amit el akarsz kerülni és persze mindenki párral, meg gyerekkel.

Hát egy frászt!

Így mivel senki nem volt meghívva, nem volt sértődés, mert megértették, hogy nem csináltunk lakodalmat.

2023. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan így van, ha egyik rokonod meghívod és a másikat nem, máris sértődés van. És olyan nem fordult elő, hogy előző esküvőkben már célozgassanak rá, hogy "na és neked mikor lesz", "már készülünk"?
2023. júl. 12. 12:41
 15/21 anonim ***** válasza:
96%
Egyetlen embert sem hívnék meg udvariaskodási alapon. SENKIT.
2023. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki tudja, hogy milyen drága minden, simán elfogadják.
2023. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak a primitív, buta parasztok - és itt a parasztot nem a földművesekre értem - csinálnak ebből sértődést, de az olyanokat amúgy is le kell koptatni, nem kár értük!
2023. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%
Mást úgy se nagyon tehetnek.
2023. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Sot, orulnek neki.

En legalabbis. Boldog vagyok, ha megmenekulok egy felesleges penzkiadastol, egy lakodalomtol.


Sok ifju, elteved parocska befektetesnek tekinti a lakodalmat.

Facebook csoportjuk is van mar, fo napirendi pontjuk a penzkoveteles.

Eszerint tavoli rokonkent 50 000/fo, kozeli rokonkent 100 000 ft/fo hozzajarulast kell adnom. Szerencsere s kotelezo veradast meg nem vezettek be.

:-)

Ja, es a menyasszonytancba min. egy huszas elvart!


Koszonom, orulok hogy nem hivnak.

2023. júl. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagyok, nem érdekel, ki mit gondol, és ha megsértődik ez miatt, az csakis az ő baja, nem az enyém :D
2023. júl. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!