Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokonok, barátok könnyen...

A rokonok, barátok könnyen elfogadják, ha valaki nem tart nagy esküvőt és nem hívja meg őket?

Figyelt kérdés

Nekem gyerekkoromban mindig azt mondták, aki meghív az esküvőjére, azt illik visszahívni a sajátodra. Sokat is hívtak rokonságban lagzikra, akkor még élveztem, de felnőttként nagyon nyűgnek érzem. Eleve ez az egész szereplés nem az én világom, szülinapomat sem szeretem nagyobb körben ünnepelni, az esküvők meg ráadásul nagyon drágák is.

Aki mondjuk közeli rokon, így első unokatestvér vagy olyan barát, akivel egy városban éltek és gyakran találkoztok, szóval van aktív kapcsolat, azokat oké meghívni, de akiket nem is látsz évekig, azokat szerintem nem gáz, ha kihagyod. Most csak azért kellene meghívni, mert 15 éve a szüleid elvittek az esküvőjére? Ti könnyen elfogadnátok, ha megtudnátok, hogy egy rokonotok megházasodott és nem hívott esküvőre? Nem lennének később ebből megjegyzések? Talán vidéki embereknél nehezebb lehet.



2023. júl. 12. 10:54
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi az elején kijelentettük, hogy senkitől se fogadunk el pénzt az esküvőre, ha akarnak nekünk adni, adják ajándékba. Ezen csak anyósom nem bírt túllépni, mert irányításmániás és így nem szólhatott bele semmibe.


Az én családom pici, a férjemé nagy és keszekusza, de kb alig tartja valakivel a kapcsolatot, úgyhogy adott volt, hogy kicsi esküvőnk lesz.


Mivel nagyon kevés azoknak a rokonoknak a száma, akikkel nagyon szoros/közeli/jó a kapcsolatunk mindkettőnk részéről, ezért rokonokat alig hívtunk meg. Barátot, kollégát annál többet. Polgári szertartásunk volt csak, erre a teljes vendéglista hívva volt, de lagzit nem rendeztünk.


Este volt egy házibuli a nagyon közeli barátokkal és ennyi. Egyébként mindenki dicsérte, hogy nem volt feszengés meg sallangok. Az én családom meg külön örült, hogy nincs lagzi, mert mindegyikük utálja az ilyesmit (én is). Az anyósom megsértődött, az após az asztalt verte, hogy nem lesz hetedhét országra szóló lakodalom, mert ő mit fog mondani a kollégáknak?!


Mivel a férjem pont a szüleivel nincs szoros kapcsolatban, kb azt se tudták, hogy van menyasszonya, úgyhogy nem sokat adott a véleményük. Eljöttek a szertartásra, az anyja bőgött meg jajgatott a kicsi fia után, hogy megnősül és ő ezt nem ünnepelheti meg vele, aztán utána kb egy évig nem is nagyon beszéltek.


Pont az ilyen képmutató hülyeségek miatt nem volt szokványos esküvőnk és mai napig nem bánom.

2023. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!