Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tudok tenni ez ellen ha a...

Mit tudok tenni ez ellen ha a sógornőméknél vagyunk?

Figyelt kérdés

Sokszor vagyunk ott, náluk van akkora hely, hogy az egész nagy család kényelmesen elfér. Nekik 2 gyereke van, már nagyobbak. Nekünk 2,5 éves a kicsi. Sajnos náluk egész nap megy a tv. A gyerekek nem is nézik, de mindig megy rajta valami mese vagy zene. Náluk otthon a kicsi nem tvzhet. És nagyon zavar, hogy itt meg nézné sokszor. Próbálom elvinni, de a tv a nappaliban van, mindenki ott van nem szívesen vonulnék külön. Próbáltam a sógornőmmel beszélni, hogy kapcsolják ki míg itt vagyunk, de lerázott, hogy ők vannak itthon, azt a pár órát kibirjuk, ők megszokták, hogy mindig van valami háttér zaj. Ha nem a tv adás megy, akkor még rosszabb mert konzollal táncolnak.

Már legszívesebben el se mennék legközelebb. Mit csináljak?


2023. szept. 27. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
91%

Hát én is egyetértek az előttem írók nagy részével.

2,5 éves, lassan ovis- kapaszkodj meg, NÉHA lehet, hogy ott is megnéznek valami kis mesét (láttam már ilyen ovit, még ha nem is általános jelenség).


De te vagy a vendég, benneteket látnak ott szívesen, gondolom megvendégelnek stb.- azért nehogy már te fújd a passzát szelet.

De ha neked nem OK, akkor legyen nálatok az összejövetel: ugrálj te más kényeskedő és követelőző rokonnak a saját szokásaid és a saját gyerekeid kárára.

Lehet minősíteni mindenki szokásait, de te ott akkor is vendég vagy és nem a te egy szem tündérkéd körül forog a világ.

…készülj te egy nagy család fogadására- ha pedig nem tudsz, nem akarsz vagy nincsen akkora lakásod, akkor tényleg el kellene kezdeni alkalmazkodni is, mert hidd el, ez a hepciáskodás sokkal rosszabb hatással lesz a gyereked fejlődésére, viselkedésére, mint pár havonta 1-2 óra mese vagy just dance.

2023. szept. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
90%
Kb semmit
2023. szept. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
81%
Milyen gyakran vagytok ott?
2023. szept. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
80%

Szegény gyerek tvt se nézhet, de tele tömöd otthon étellel is hogy ne kelljen neki a sütiből, se a tortából egy kicsi, vagy bármilyen nasi. Milyen szülő vagy te? Tényleg egy begyöpösödőtt szemellenzòs. A férjedet is sajnálom, ha ilyen tényleg létezik és nem kamu.


21# Majd megmondja az óvónőknek hogy az ő gyereke nem nézhet ilyesmit, addig zárják ki a gyereket, vagy tud róla hamarabb hogy nézni fognak valamit akkor inkább nem viszi be oviba a gyereket.

Szánalmas ha ilyen tényleg van. Sürgősen gondolkozz el kérdező, de én nem viselném el ezeket a hülyeségeidet.

2023. szept. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
92%

Simán elhiszem hogy nem kamu. Lakott 15 éve egy egyedülálló anyuka az utcánkban aki lebszta a boltban pakoló árufeltöltőket hogy halkabban pakoljanak mert az ő gyereke a babakocsiban alszik és felébred. Ezek után gond nélkül elhiszem hogy van anyuka, aki vendégségben dirigál a házigazdának és a gyerekeinek.


Egyébként csak az a megoldás hogy nem megy a gyerek, igaz azzal meg van fosztva attól, hogy esetleg a gyerek (és az anyja) is szembesüljön azzal hogy máshol máshogy mennek a dolgok, de ettől még otthon nincs. Másik opció, hogy elengedi a kérdéskörön való görcsös rugózást. Ha fele ennyi görcs nem övezné a tévé kérdést, már nem lenne annyira rákattanva a gyerek. Persze hogy most rátapad a tévére, hiszen otthon nincs és anyu rögtön agyvérzés közeli állapotba kerül ha meglátja. Tuti hogy izgalmas, jó dolog.


Nem, nem értek egyet a kütyüzéssel, a folyamatos tévézéssel, de egy olyan világba születnek a gyerekek, ahol ettől elzárni nem tudod és szerintem nem is szabad. Kontroll alatt kell tartani időben, és fáradhatatlanul szűrni a tartalmakat. Egy egyévest nem tévéztetek szándékosan, de ha teljesen elzárom évekig, csak felértékelődik a szemében és nem alakul ki egy kontroll, nem lesz a gyereknek később érdekesebb alternatívája, mert minden percét ki kell használni a tévével tölthető időnek.


Kb mint a csoki kérdés. Folyton látom hogy anyukák mit össze agyvéreznek ha a kétéves csemetéjük ránéz egy dörmire vagy szelet csokira a natúr zabkása vagy nyers répa helyett. Közben meg azt látom hogy az iskolai uzsis dobozokból már raklap számra kerülnek elő a nasik, csokik, kekszek...

2023. szept. 28. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
84%

Engem nagyon zavar a tévé, mert vagy nézzük, vagy nem. Tiszteletlenségnek érzem, hogy ott vagyunk, aztán közben a házigazda a tévét nézi fél szemmel. Ha gyerek nézi a mesét, hadd nézze, nem fog tőle az agya károsodni, nyugi.

Szomszéd gyereknél nincs tévé, anyuka nem engedi, szerintetek mit csinál a kölyök? Máshoz kérezkedik át.

2023. szept. 28. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
78%
Semmit nem tudsz, fogadd el. Ezeket a kommenteket, hogy ne engedd a gyereket, nem is értem, az apukának is ugyanolyan gyereke, ugyanannyi joga van elvinni a családjához.
2023. szept. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
81%

De még mindig nem írtad le, hogy szerinted mi baja lesz ha havonta 2x ránéz a tv re.

Írd már le. Mondj egy komoly okot.

2023. szept. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt, vendégként neked kell alkalmazkodni a házigazdához.


Másrészt, mesék mennek a TV-ben, tehát nem érzem úgy, hogy baj lenne ezzel. Azt én is neccesnek tartanám, ha a Jégvarázs helyett mondjuk az Alien vs Predator harcjeleneteit látnák a gyerekek, de nem erről van szó.


Tehát, azt javaslom, hogy ne pörögj ezen, gyakorlatilag a semmiből csinálsz drámát.

2023. szept. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
84%

Ezért marhaság a tiltás, mert mihelyst lehetőségük van rá, azonnal, valogatás nélkül bármit megnézné ek.

Ezerszer jobban járnál, ha hagynád őket otthon néha tévézni.

2023. szept. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!