Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tudok tenni ez ellen ha a...

Mit tudok tenni ez ellen ha a sógornőméknél vagyunk?

Figyelt kérdés

Sokszor vagyunk ott, náluk van akkora hely, hogy az egész nagy család kényelmesen elfér. Nekik 2 gyereke van, már nagyobbak. Nekünk 2,5 éves a kicsi. Sajnos náluk egész nap megy a tv. A gyerekek nem is nézik, de mindig megy rajta valami mese vagy zene. Náluk otthon a kicsi nem tvzhet. És nagyon zavar, hogy itt meg nézné sokszor. Próbálom elvinni, de a tv a nappaliban van, mindenki ott van nem szívesen vonulnék külön. Próbáltam a sógornőmmel beszélni, hogy kapcsolják ki míg itt vagyunk, de lerázott, hogy ők vannak itthon, azt a pár órát kibirjuk, ők megszokták, hogy mindig van valami háttér zaj. Ha nem a tv adás megy, akkor még rosszabb mert konzollal táncolnak.

Már legszívesebben el se mennék legközelebb. Mit csináljak?


2023. szept. 27. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
85%
Ha téged ennyire zavar a tévé, akkor maradj otthon egyedül ücsörögni a csendben, a gyereket meg vigye az apja a ronkonokhoz látogatóba. Másoknak nem tilthatod meg, hogy tévézzenek a saját otthonukban.
2023. szept. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó! Az nem jó mert akkor nem látja hogy mit csinál a gyerek, pedig biztos örülnének a többiek ha ő nem menne, mert nem ezt a tiltást kéne látniuk, meg azt hogy ő külön vonul a gyerekkel, mert figyelni kell rá alapon nehogy tvt nézzen vagy egyen egy kis nasit. A kérdező csak ezért megy, hogy lássa mit csinál a gyerek, mit adnak neki. Ő alapból nem menne.
2023. szept. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
26%

Nagy család szintén. Annó nálunk voltak mindig az összejövetelek de a tv sosem szólt. Vagy ha szólt le lett kapcsolva. Nincs annál idegesítőbb hogy beszélgetünk és közben megy a tv.

Én is tv ellenes vagyok, de tiltani nem tiltom, kommenteltem már de valószínűleg félreértették... bár nekünk csatornánk nincs, főleg a reklámok miatt, majd lesz mese amit szeretne 1x-2x. De az igazi fantázia kialakulása az az olvasott mesékből alakul ki. Viszont amikor ott vagytok szerintem nyugodtan nézheti ha már sógiék ilyenek. Nem érdemes nem engedni, mert a tiltott gyümölcs a legfinomabb és ezt a gyerek tudja csak igazán.

2023. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
72%
Minek fantázia csóri gyereknek, mikor 18 év múlva majd a száraz közgázra fogjátok őket rúgdosni.
2023. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
0%

Én biztos nem rugdosom sehova. Az ő élete , az ő álmai, nem az enyémeket kell megvalósítania.

Fantázia igenis kell.

2023. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:
70%

Kell, de nem csak a mesétől alakul ki. Írhat fanficeket. Rengeteg baromi jót olvastam életemben, ami meg sem született volna, ha nem néznek tévét.


Megint egy hülye dologhoz van kötve egy másik. Csak hogy lehessen köpdösni.

2023. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 anonim ***** válasza:
28%

Nem köpdösök, te gondolod úgy.

Ha olvasol vagy hallgatod a mesét akkor TE magad képzeled el, te alkotsz képet, viszont ha nézed a tv-t akkor ott az agyad nem tud képet alkotni hozzá mert látod. Nem azt mondom hogy egyáltalán nem kell nézni meséket csak hogy nem mértéktelen mennyiségben és hogy szerintem hasznosabb az olvasott mese. Ennyi.

2023. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
73%
Tudom, nem ilyen választ vársz, de írom: a menyemnek voltak "elvárásai", őt sem érdekelte a család többi tagja. Egyszer kiszaladt a számon, hogy a világ nem fog hozzá alkalmazkodni, mire annyit vágott vissza: de meg lehet próbálni. Szóval, próbálkozz.....
2023. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim válasza:
19%
Nem tudod őket megváltoztatni, de minden alkalommal elmondhatnád nekik, hogy mekkora prmítiv, barom, tirpák, prolik, amiért állandóan megy a tévé. Gondolom nem szégyelnék magukat, nem változtatnának, de azért tudják meg hogy micsoda ostoba, agyatlan, bulvárnéző, TAHOK. Azt csinálnak a lakásukban amít akarnak, de legalább ne gondolják, hogy normálisak. Ne gondolják, hogy aki rtl-t, tv2-t, egyébb bulvárszart néz, az normális. Hanem amikor csak lehet szembesíteni kell őket mekkora, kretén, debil, ostoba, igénytelen barmok.
2023. okt. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
66%
Azért amúgy vicc hogy az van felpontozva aki szerint a fantázia felesleges meg a tv az igazi 😂
2023. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!