Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tudok tenni ez ellen ha a...

Mit tudok tenni ez ellen ha a sógornőméknél vagyunk?

Figyelt kérdés

Sokszor vagyunk ott, náluk van akkora hely, hogy az egész nagy család kényelmesen elfér. Nekik 2 gyereke van, már nagyobbak. Nekünk 2,5 éves a kicsi. Sajnos náluk egész nap megy a tv. A gyerekek nem is nézik, de mindig megy rajta valami mese vagy zene. Náluk otthon a kicsi nem tvzhet. És nagyon zavar, hogy itt meg nézné sokszor. Próbálom elvinni, de a tv a nappaliban van, mindenki ott van nem szívesen vonulnék külön. Próbáltam a sógornőmmel beszélni, hogy kapcsolják ki míg itt vagyunk, de lerázott, hogy ők vannak itthon, azt a pár órát kibirjuk, ők megszokták, hogy mindig van valami háttér zaj. Ha nem a tv adás megy, akkor még rosszabb mert konzollal táncolnak.

Már legszívesebben el se mennék legközelebb. Mit csináljak?


2023. szept. 27. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
75%
Engem ez a szitu attól függetlenül zavarna, hogy árt-e vagy sem a gyereknek, pedig itthon egyedül néha én is beleesem ebbe a bűnbe, pl. dolgozok és megy a háttérben vmi sorozat, amit már ezerszer láttam. De ha a családdal együtt vagyunk, beszélgetünk, eszünk-iszunk, társasozunk stb. - zavaró a TV a háttérben. Ha a gyerekek NÉZNEK valamit (mivel még kicsik inkább csak egy-két epizódot valami mesefilmből, nem egész estés rajzfilmet), akkor ők nézik a nappaliban, mi felnőttek pedig kint beszélgetünk az ebédlőben. Ha befejezték kikapcsoljuk. Anyámat már rászoktattam, hogy kikapcsolja, ha ott vagyunk, ne menjen a háttérben sem, hang nélkül sem (idegesítő, hogy beszélgetünk és látom, hogy oda-oda téved a szeme). Öcséméknél is volt párszor ilyen, hogy amikor a lányaik már kiskamaszok voltak, bekapcsoltak valamit, aztán úgy maradt, de senki nem nézte, akkor mondtam oké, nézi valaki? Ha nem, kapcsoljuk ki. Nálunk mondjuk alapvetően mindenki normálisan áll a mennyit nézhet a gyerek TV-t kérdéskörhöz (minél kevesebbet), nincs ebből feszültség. Nem véletlenül nem ajánlják szakemberek 3 éves kor alatt, és később is korlátozottan, felügyelettel, főleg ez a háttérzajként-megy típusú "nézést". Meg mondjuk egy 3 évesnek nem kéne azt nézni, amit egy nagyobbnak. Mondjuk akkor már inkább a konzollal táncolás, mint a TV, azt kevésbé látom problémásnak. Milyen gyakran mentek? Havi 1x még belefér a családi béke érdekében, de ennél gyakrabban én sem örülnék neki. Ez otthon is feszültséget fog még szülni, ha ennyire másképp álltok ehhez a kérdéshez a férjeddel.
2023. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 Micimacko67 ***** válasza:
85%
Kérdező, gondolom te sem vagy még túl idős! Vélhetően a gyerekkorod sem az őskorban játszódott! A te szüleid engedték a tévézést neked? Szerinted milyen fejlődési problémát okozott ez neked?
2023. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
88%
52, Látva a kérdést és a kommentjeit, még kérded? :D
2023. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
81%

Jóistengyerele 😆😆😆

Komolyan azon a havi 1 alkalmon vagy kiborulva 🤣🙈

Bakker nem csodálom hogy a saját férjed ellened van, mekkora hárpia lehetsz te otthon ha ezen így ki vagy borulva.

2023. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
28%

A gyerektől függetlenül, az tényleg ennyire oké itt a többségnek, hogyha vendég jön, akkor megy folyamatosan a TV?

És kuss mindenkinek, mert ez az én házam, én főztem rátok, stb?

Akkor minek hív vendéget?

Ez nagyon bugris white trash dolog. Itt senkinek nem volt gyerekszobája?

Mert a sógórnőnek, meg a pereputtyának biztos nem...

2023. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
90%
Lesz itt mèg baj. Majd jön azzal , hogy mièrt ezt főzött, mièrt van kóla , megkívànja a gyerek... Vendèg vagy, etetnek, pakolnak utànad. Vagy alkalmazkodsz , vagy nem mègy. A gyereket meg elviszi az apja, nem tilthatod meg neki.
2023. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
89%

Vagy pont ellenkezőleg, a tv a gyerekmentesítés céljából megy, hogy legyen külön felnőtt dumcsira lehetőség.

Nálunk mondjuk a kisvasút ( az egyszerű fapályás) volt a maminál a jolly joker. A gyerekektől nem lehetett ugyan lépni a nappaliban, de az ebédlőben mesés nyugalomban trécselt minden felnőtt.

2023. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
60%

Nem olvastam el a válaszokat, de mi is csendes család vagyunk, sosem megy a tévé/rádió, semmi. Lányom is ritkán néz tévét, most kicsit gyakrabban, napi 40 percet kb (4 mancs-mese), de ő mindig olyan volt, hogy ha ment a tévé, akkor nem csinalt semmit, hanem bámulta (nem úgy mint a többi gyerek, hogy mellette játszik).

Ha más gyerekes családhoz mentünk, mindig figyelembe vették ezt, és egy szó nélkül kikapcsolták a tévét, hogy játsszanak inkább a gyerekek. Soha nem volt ezzel probléma. Szerintem neked van igazad, igazán kibírhatnák "alapzaj" nélkül addig, amíg ottvagytok...

2023. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
5%

Senkit nem érdekel, titeket zavar-e, ha máshogy neveznek. A kérdező testvérét zavarja, és kész, joga van hozzá (ő meg nyilván olyan dolgokat sz*r le, amin ti akadtok ki).


A kérdező apjának egy darab lányunokája van, nem 10, nincs kivel összekeverni és értelmes, szellemileg ép ember az unokája nevét képes megjegyezni. Megkérték többször normálisan, hogy nevezze a nevén az unokáját, nincs ezen mit tovább ragozni, nettó tiszteletlenség, hogy csakazértsem teszi, hanem hatalmi játszmàzik, hogy majd ő márpedig másik néven fogja hívni.

2023. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
89%

Nem szeretem a tévét, ha vendégek jönnek pláne nem kapcsolom be. De ettől függetlenül ha a házigazdák fáradnak a vendégséggel, kitakarítanak, bevásárolnak, főznek, felszolgáló személyzetet játszanak, akkor az a minimum hogy a kedves vendég elfogadja az ottani szabályokat. Igen, szerintem is prosztó dolog ha szól folyton a tévé, de ez van. Még nagyobb prosztóság beleugatni ebbe vendégként aki semmit nem tett bele az egész összejövetelbe. Miközben leírja, hogy neki amúgy derogálna ennyi emberre főzni.

Amúgy az igaz bugris dolog az, ha mindig csak egy család szopja be a vendéglátást, mert ott "van hely". Nálunk anyámék jártak így, nagy kertes ház, mindig oda csődült minden rokon. Eleinte anyám még jó pofát vágott hozzá, igyekezett alkalmazkodni a vendégekhez pl azzal hogy elzárta a kutyákat, macskákat, mert a rokonság nem állatbarát. Aztán pár év után elege is lett rendesen, elkezdte direkt nem elkülöníteni őket. Érdekes, mikor a macska-iszonyos nagynéném ölébe felugrott a dagadt fekete kandúr szájában egy udvaron fogott egérrel ami még élt, utána hirtelen náluk is lett hely. És egyre kevesebb ilyen összejövetel volt nálunk. Lehet már a vendéglátóknak is full elege van belőletek, és direkt megy a tévé hogy húzzatok máshova is néha.

Amíg te ehhez az egészhez annyit teszel hozzá, hogy beleülsz a készbe, esetleg viszel egy tálca valamit, míg a háziasszony órákat gürcöl hogy minden jó legyen addig senkit nem érdekel hogy szerinted kell-e tévé. Sógornő helyében mondtam volna, hogy oké akkor legközelebb hozzátok megyünk. Azért van bőr a képeden. Rengeteg munka van egy ilyen vendégséggel, köszönd meg hogy nem neked kell szopnod vele.

2023. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!