Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hatalmas ház eladása, hogy a...

Hatalmas ház eladása, hogy a gyerekednek egyszerűbb legyen a dolga és ne kelljen hitelt vagy albérletet fizetnie vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy házunk vidéken, ami jelenleg ~50 milliót ér. Sorházban élünk és ebből egyet 4 hónapja ennyiért adtak tovább. A miénk pakkra ugyanolyan, csak a miénken szigetelés is van. (Balaton északi parti kis falu)


Itt nincs normális munkalehetőség, de legalább a szomszédos falukban sem. Szeretnénk a párommal egy nagyobb városba költözni. Az a baj, hogy vagy albértletben vagyunk és keveset tudunk félrerakni vagy albérletben vagyunk és valamennyit mégis félre tudunk rakni. Páromnak és nekem is csak érettségi van, mindkettőnk dolgozik, szóval sokat nem tudnánk félrerakni. Én szüleimnél dolgozok a rosszul menő boltjukban, amit bérelnek. Fizetést keveset kapok, mert amit kapnék igazából, abból fizetném az itteni lakbért, ami a rezsi teljes költsége. Nem tudok most félretenni, mert amit kapok, azt eszem/iszom. Párom is a szüleinél lakik egy kicsi házban, keveset tud sajnos félretenni.


Arra gondoltunk, hogy ha eladnánk ezt a házat, akkor abból a szüleimnek is tudnánk találni egy földszintes kis házat, ami elég lenne nekik. Illetve nekünk egy lakást egy nagyobb városban, 2 szobás tökéletes lenne. 23-25 millióért azért már találni rendes kis házat vidéken és kisebb lakást nagyvárosokban is.


Természetesen ezt ők teljesen elutasítják. Szerintük ez fölösleges lenne, nem akarnak elköltözni, maradjunk csak itt náluk, oda szülhetek gyereket, jó hely ez. Csak hogy nem akarok. Olyan helyre akarok költözni, ahol van normális munkalehetőség!!, ahol van KÓRHÁZ....., ahol nem egy túra mondjuk egy deichmannba elmenni.... mert hogy most itt bizony az. Az "autónk" is mindjárt lerobban, nem akarnak benzinnel tankolni, mindig tönkre megy valami rajta. Így mindenhova vonattal vagy busszal járunk. A vonathoz előbb 2 falun át kell buszozni. Mehetsz persze gyalog is.....


Ha nekem lenne gyerekem és egy ekkora rohdt nagy házam lenne(140nm) és el akarna költözni, biztosan eladnám, hogy neki is legyen egy saját helye meg nekem is.

Azt mondták még, hogy ha annyira menni akarunk, menjünk, vehetünk fel hitelt is. Az a baj, hogy ők 25 évesen örököltek és egy percet sem kellett hitellel foglalkozniuk. Mire én fehérváron vagy veszprémben veszek egy 2 szobás lakást, el fog telni 30 év.. Eddig minden barátnőmnek a szülei beleroskadtak a hitelbe. Félek a hiteltől nagyon, párom sincs elragadtatva a hitel gondolatától. Középsulis barátnőméket kitették a házukból, mert a szülei elvesztették az állásukat és nem tudtak fizetni sokáig. Mondjuk ez a korona meg a hitelmoratórium előtt volt... Akkor sem kecsegtető dolog a hitel.


Úgy érzem, hogy nagyon önző módon állnak hozzá a javaslatunkhoz, pedig ez mindenkinek jó lenne.


Ebben a házban 6 hálószoba van, pince, padlás, erkély, konyha, 35nm nappali terasszal. Ebből 2 szobát használunk, a többi szinte csak tároló. A kertet sem használják soha. Ja de nyaranta egyszer kiülnek aztán bejönnek, mert túl meleg van és azt egyikőjük sem szereti. Meg nekem a leveleket össze kell szedni, imádom nagyon ezt a kertet, hatalmas előny a kertes ház. Soha nem játszottam a kertben. Teljesen fölösleges ez a ház nekik. 55 évesek, minek nekik 140nm......? Azt sem lehet mondani, hogy keményen megdolgoztak érte, mert hogy ez örökségből van két oldalról. És még így sem tudtak nekem félretenni 24 év alatt annyit, hogy el tudjak innen menni és elkezdhessem az életem.


Nem hiszem, hogy ÉN gondolkoznék önző módon, szerintem ez így lenne optimális. Igen, tudom, hozzám hasonló korú(24) fiatalok rengetege ölni tudna, hogy egy ilyen házban lakhasson, meg más is felvette a hitelt és fizeti az albérletet vagy a törlesztőrészletet ugye, de légyszíves, tegyétek fel magatoknak a kérdést őszintén... Melyiket választanátok? Albérlet, genyó lakástulajdonosokkal, akik állandóan szidnak téged az albérleted tulajának, hogy hangosak vagytok meg minden és ha ez nem is, de nehezen az albérlet mellett össze tudtok szedni még 2,5 milliót mondjuk 5 év alatt, hogy aztán EGYÁLTALÁN felvehessetek 25 millió hitelt a nyakatokba, amin persze csak a bankok tudnak nyerészkedni....

VAGY a szüleitekkel közösen megbeszélitek, hogy a házatok piaci árából két lakást is tudjatok venni, hogy ne kelljen albérlettel és hitellel foglalkozni?



2021. okt. 30. 20:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/135 anonim válasza:
82%
Nálunk hasonló a helyzet. Eszembe sem jutott a szüleimen élősködni. 18 évesen elköltöztem, azóta sincs saját lakásom, 33 éves vagyok, mindig albérletben éltem. Most fogok venni egy kis lakást, amit kiadok majd, és továbbra is albérletben fogok lakni. A szüleimet támogatom, mert nem mindig tudják fizetni a rezsit. Elvenni a házukat soha nem jutott eszembe. Borzasztó önző az elméleted, nem is értem, hogy pattant ez ki a fejedből.
2021. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/135 anonim ***** válasza:
92%
Old meg te az életed.. ez a rendje! Nem várhatod el, hogy más oldja meg..
2021. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/135 anonim ***** válasza:
93%

Szép és jó hogy vannak terveid, meg pontos meghatátozásaid arról hogy mit akarsz és hol akarsz élni, de ne mástól várd el hogy ezt megtermtse neked.

Nem vagy már gyerek, a saját életedért már te vagy a felelős, nem a szüleid. Senkit nem lehet belekényszeríteni abba hogy feladjon bármit is a saját életéből hogy valaki más élete jobb legyen. Így sem mondhatod hogy nem segítenek. Lakhatsz náluk, még családot is alapíthatsz a nagy házban, hely is van, plusz dolgozhatsz is náluk. Neked nem kell kimenni a munka piacára és küzdeni egy állásért mint másoknak. Nem kell száz helyre küldözgetned az önéletrajzod hogy aztán mindenhonnan jöjjenek vissza az elutasítások sorban. Mégsem elég. Ha nem elég amit nyújtani tudnak, akkor állj a saját talpadra és teremtsd meg magadnak. Mert jelenleg a szüleid raknak alád mindent. Lakhatást, munkát. Ennél jobban ne akard őket kiszipolyozni és fogadd el hogy ők már nem akarnak költözködni, meg felborítani az életüket.

2021. okt. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/135 anonim ***** válasza:
93%

A gyerek nem csövezik, hanem otthon él. Ez neki nem tetszik. Rendben, meg lehet érteni. A hitel se tetszik neki, azt is meg lehet érteni. Sőt.

A lakásárak elszálltak, sajnálom a mai fiatalokat.

De akkor csak az a megoldás van, hogy a szülei ugorjanak-pattanjanak, hogy neki ne kelljen megdolgozni a lakásért?

Tanulhatott volna pl. tovább, és ha nem csak érettségije lenne, találna jobban fizető állást is.

2021. okt. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/135 A kérdező kommentje:

A párom szülei egy 1 szobás vályogházban élnek a főúton. Ők nem tudnának hova menni, azért a kunyhóért kapnának szerintem max 5 milliót, ha egyáltalán ennyit adnak érte. Ők nem tehetik meg azt, amit a szüleim, mert a szüleim egy szabályos, szinte már kastélyon ülnek.


Szerintem itt sokan valamiért a szívükre vették a kérdést a sajátos nemi sztereótípiákkal vegyített válaszaikban, nem őszinte válaszok érkeztek. Az utolsó reális volt, de azért azt még én sem tehetem, hogy nem gondoskodok róluk. Természetesen gondoskodnék róluk, akkor is, ha végül mégis albérletbe kényszerülnénk.

De akkor is kiállok amellett, hogy ez lenne a legjobb döntés egy olyan világban, ahol a cégek és a bankok, illetve a befektetők ott próbálnak meg rajtad nyerészkedni, ahol csak tudnak.


Meg miért lenne csak nekem jó?


Ennek a háznak a 25%-át használjuk csak. A maradékot nem fűtik és nem csinálnak semmit vele, penészedik már. A fütőcsövek sem lehetnek az igaziak azokban a szobákban már.

Nekik is jó lenne egy kisebb ház, amit el tudnának látni, mert hogy ezt egyelőre csak én csinálom itthon(én takarítok, ők nem tudnak, a lépcsőket alig bírják). A palim meg nem csak a "palim", hanem a vőlegényem is már 5 év párkapcsolat után.


Azért van érettségim, mert anno lebeszéltek róla a szüleim. Kolit nem kaptam volna, ahogy szakközépben sem kaptam. Azt mondták, hogy a boltjukba fölösleges lenne. Hát nem mentem, akkor egyszerűnek tűnt. Ugye most annyira már nem az, de 24 évesen nem tudok már elmenni egyetemre.


Nem kell rendeznem a kapcsoltom velük, mert nem romlott meg, nem volt vita 😃

Az meg mit érdekel mást, hogy az én gyerekemnek lesz-e a kert vagy sem? Majdnem egy millióan laknak panelban, nekik sem volt, én sem voltam oda értve, nem gáz a hiánya.


Ja, akkor is kellene hitelt felvenni, ha jön a gyerek. Rohdt jó lehet a törlesztő mellé, de komolyan 🥴

2021. okt. 30. 20:44
 16/135 anonim ***** válasza:
90%

Tehát eladnád a szüleid otthonát azért, hogy neked a feneked alá toljanak az árából egy lakást. Ejj, de könnyű más .....-val verni a csalánt!


A szüleid megtették azt, ami elég: felneveltek és felajánlották, hogy ha akartok, lakhattok náluk a pároddal. Ha neked ez nem felel meg, akkor lehet hitelt felvenni és megteremteni azt, amire igényed van. Ennyi.

Szállj le a szüleidről, ne te akard megmondani, mi a jó nekik.

Elképesztően önző vagy...

2021. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/135 anonim ***** válasza:
90%

"Az meg mit érdekel mást, hogy az én gyerekemnek lesz-e a kert vagy sem? Majdnem egy millióan laknak panelban, nekik sem volt, én sem voltam oda értve, nem gáz a hiánya."

Pontosan ebből látszik hogy te sem borítanád fel az életed ha a már felnőtt gyereked hisztikézne hogy ezt akar meg azt akar. Akkor a szüleidnek miért kéne miattad borítani mindent? Az ember a saját életét intézze magának és ne mástól várja hogy a szájába rágja a sült galambot. Te sem tennéd, azt tennéd ami neked jó, nem azt amit a gyereked ki akar zsarolni belőled, erre a fenti soraid szolgálják a bizonyítékot.

2021. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/135 anonim ***** válasza:
92%
Naná hogy nem. Aztán ha még mindig nincs munka, adják oda a maradék pénzt is, hogy neked meg a faszidnak dolgozni kell kelljen... Nem a szülők az önzőek, te vagy az.
2021. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/135 anonim ***** válasza:
91%
És ha az sem elég, adják el a kisházat is, elég neki egy garzon is..
2021. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/135 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem itt sokan valamiért a szívükre vették a kérdést a sajátos nemi sztereótípiákkal vegyített válaszaikban, nem őszinte válaszok érkeztek.


Igen, 2 oldal tele gyűlölködőkkel:D

vagy csak tisztán látjuk a dolgot, és te vagy nagyon eltévedve.

2021. okt. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!