Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hatalmas ház eladása, hogy a...

Hatalmas ház eladása, hogy a gyerekednek egyszerűbb legyen a dolga és ne kelljen hitelt vagy albérletet fizetnie vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy házunk vidéken, ami jelenleg ~50 milliót ér. Sorházban élünk és ebből egyet 4 hónapja ennyiért adtak tovább. A miénk pakkra ugyanolyan, csak a miénken szigetelés is van. (Balaton északi parti kis falu)


Itt nincs normális munkalehetőség, de legalább a szomszédos falukban sem. Szeretnénk a párommal egy nagyobb városba költözni. Az a baj, hogy vagy albértletben vagyunk és keveset tudunk félrerakni vagy albérletben vagyunk és valamennyit mégis félre tudunk rakni. Páromnak és nekem is csak érettségi van, mindkettőnk dolgozik, szóval sokat nem tudnánk félrerakni. Én szüleimnél dolgozok a rosszul menő boltjukban, amit bérelnek. Fizetést keveset kapok, mert amit kapnék igazából, abból fizetném az itteni lakbért, ami a rezsi teljes költsége. Nem tudok most félretenni, mert amit kapok, azt eszem/iszom. Párom is a szüleinél lakik egy kicsi házban, keveset tud sajnos félretenni.


Arra gondoltunk, hogy ha eladnánk ezt a házat, akkor abból a szüleimnek is tudnánk találni egy földszintes kis házat, ami elég lenne nekik. Illetve nekünk egy lakást egy nagyobb városban, 2 szobás tökéletes lenne. 23-25 millióért azért már találni rendes kis házat vidéken és kisebb lakást nagyvárosokban is.


Természetesen ezt ők teljesen elutasítják. Szerintük ez fölösleges lenne, nem akarnak elköltözni, maradjunk csak itt náluk, oda szülhetek gyereket, jó hely ez. Csak hogy nem akarok. Olyan helyre akarok költözni, ahol van normális munkalehetőség!!, ahol van KÓRHÁZ....., ahol nem egy túra mondjuk egy deichmannba elmenni.... mert hogy most itt bizony az. Az "autónk" is mindjárt lerobban, nem akarnak benzinnel tankolni, mindig tönkre megy valami rajta. Így mindenhova vonattal vagy busszal járunk. A vonathoz előbb 2 falun át kell buszozni. Mehetsz persze gyalog is.....


Ha nekem lenne gyerekem és egy ekkora rohdt nagy házam lenne(140nm) és el akarna költözni, biztosan eladnám, hogy neki is legyen egy saját helye meg nekem is.

Azt mondták még, hogy ha annyira menni akarunk, menjünk, vehetünk fel hitelt is. Az a baj, hogy ők 25 évesen örököltek és egy percet sem kellett hitellel foglalkozniuk. Mire én fehérváron vagy veszprémben veszek egy 2 szobás lakást, el fog telni 30 év.. Eddig minden barátnőmnek a szülei beleroskadtak a hitelbe. Félek a hiteltől nagyon, párom sincs elragadtatva a hitel gondolatától. Középsulis barátnőméket kitették a házukból, mert a szülei elvesztették az állásukat és nem tudtak fizetni sokáig. Mondjuk ez a korona meg a hitelmoratórium előtt volt... Akkor sem kecsegtető dolog a hitel.


Úgy érzem, hogy nagyon önző módon állnak hozzá a javaslatunkhoz, pedig ez mindenkinek jó lenne.


Ebben a házban 6 hálószoba van, pince, padlás, erkély, konyha, 35nm nappali terasszal. Ebből 2 szobát használunk, a többi szinte csak tároló. A kertet sem használják soha. Ja de nyaranta egyszer kiülnek aztán bejönnek, mert túl meleg van és azt egyikőjük sem szereti. Meg nekem a leveleket össze kell szedni, imádom nagyon ezt a kertet, hatalmas előny a kertes ház. Soha nem játszottam a kertben. Teljesen fölösleges ez a ház nekik. 55 évesek, minek nekik 140nm......? Azt sem lehet mondani, hogy keményen megdolgoztak érte, mert hogy ez örökségből van két oldalról. És még így sem tudtak nekem félretenni 24 év alatt annyit, hogy el tudjak innen menni és elkezdhessem az életem.


Nem hiszem, hogy ÉN gondolkoznék önző módon, szerintem ez így lenne optimális. Igen, tudom, hozzám hasonló korú(24) fiatalok rengetege ölni tudna, hogy egy ilyen házban lakhasson, meg más is felvette a hitelt és fizeti az albérletet vagy a törlesztőrészletet ugye, de légyszíves, tegyétek fel magatoknak a kérdést őszintén... Melyiket választanátok? Albérlet, genyó lakástulajdonosokkal, akik állandóan szidnak téged az albérleted tulajának, hogy hangosak vagytok meg minden és ha ez nem is, de nehezen az albérlet mellett össze tudtok szedni még 2,5 milliót mondjuk 5 év alatt, hogy aztán EGYÁLTALÁN felvehessetek 25 millió hitelt a nyakatokba, amin persze csak a bankok tudnak nyerészkedni....

VAGY a szüleitekkel közösen megbeszélitek, hogy a házatok piaci árából két lakást is tudjatok venni, hogy ne kelljen albérlettel és hitellel foglalkozni?



2021. okt. 30. 20:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/135 October15 ***** válasza:
69%
29.: Amúgy ja, egy webes felület [2 pizzáért bármelyik IK-s összerakja :D ], egy normális design, meg valami olyan profil amire van a környéken kereslet és gyakorlatilag nyomtatod a pénzt.
2021. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/135 anonim ***** válasza:
90%

Fogadd el kérdező, hogy az a ház egyenlőre nem a tiéd.


Majd ha elmennek a szülők és rád hagyják, na akkor a tiéd lesz.


Az én szüleim háza most kb olyan 70-80 milliót ér.


Felajánlották, hogy el adják, de én nem mentem bele.


Nekem tökéltesen megfelel az albérlet. Dolgozom, melette tanulok estin. Párom úgyszintén.


Nem a sült galambot kell várni, hanem törekedni, célt kitűzni, és elérni azt.

2021. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/135 anonim ***** válasza:
92%

Ismered azt a mondást, hogy nem akarásnak nyögés a vége?

Ha akarsz menni egyetemre, akkor kiválasztod, mi érdekel, és elkezdesz felkészülni a középiskolai könyvekből. Ha kell, jelentkezel emelt érettségire.

2021. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/135 anonim ***** válasza:
87%
Az én szüleimnek 3 családi háza és 2 lakása van, mégsem kezdtem el hisztizni, hogy adják el. Laktam albérletben 12 évig. Lehet sírni, picsogni, de minek? Költözz el, menj gyárba vagy külföldre dolgozni, ahol van ingyen szállás.
2021. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/135 anonim ***** válasza:
91%
Ja, te biztos megteremtesz mindent a gyerekednek. Konkrétan még magadnak sem tudsz semmit. Arra életképtelen vagy a pároddal, hogy elmenjetek Veszprémbe albérletbe és munkát vállaljatok.
2021. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/135 anonim ***** válasza:
91%
"Azért köszi szépen. Én nagyon szeretem a vőlegényem és ő is engem, szívesen hordanám ki a gyerekünket. Azért az elég szomorú, amikor a gazdasági helyzet ezt nem engedi meg, szinte ellehetetleníti, nem gondolod?:" Nem gondolom. Azt gondolom szomorú hogy az is szülhet, aki más kárára óhajt könnyen élni ha nem esett volna le: Ez te vagy a fasziddal.
2021. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/135 A kérdező kommentje:

Szerintem itt tévedés van. A szüleim nem akarják, hogy egyetemre menjek, mert akkor nekik kéne beállni a kasszába, de ők nem szeretik és félnek. Anya csak van, néha főz. Apa meg a szakértő, ha valaki egyáltalán betéved. A pénz, ami ebből a boltból jön, siralmasan kevés. A párom egyedül keres 150-et, itt meg a havi bérlet lesz egy 100-as.. azon felül elég siralmas. Térképen sem lehet megtalálni, tényleg csak akkor, ha valaki erre téved. Weboldala nincs és nem is lesz, apám fél az ilyenektől, nem akar internetezni.


Mondom, egyetemre nem tudok elmenni, mert akkor nem tudnék itt a kassza mögött lenni, hanem ott kéne lennem. Nincs emelt érettségim, mert ugye akkor is mondták, hogy ne menjek, nem kell pont. Most meg még kötelező is az emelt. Azt is kéne csinálnom, arra is felkészülni, esetleg magántanárral.. sokan úgy látom nem számolnak ezzel, elég durva.

2021. okt. 30. 21:22
 38/135 anonim ***** válasza:
90%

Tudod hány 30 éves ember csinálja levelezőn az egyetemet, és közben dolgozik?:D

Rengeteg... mindig találsz valami kifogást.

2021. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/135 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, annyira cukin el akarod dönteni, hogy kinek mi legyen a jó. Majd te megmondod, hogy mekkora házban akarjon élni, meg hogy kell-e kert a még meg nem született gyerekednek, vagy sem... Pont leszarod, hogy egy másik embernek nem ugyanaz a preferenciája, mint neked.
2021. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/135 anonim ***** válasza:
23%

El vagyok halva a válaszokon...


Ti elolvastátok rendesen a kérdést és a kérdező kommentjeit?


Világosan leírta, hogy a szüleinek teljesen FELESLEGES a kert, és a ház háromnegyede. Még rendben tartani sem tudják, a kérdező takarít! A ház állapota folyamatosan romlik.


Persze, hogy nem támogatták a továbbtanulásban, sem az elköltözésben, hiszen akkor ki tartja rendben azt a nagy hodályt? Meg a befuccsolt boltot?


Én nagyon sajnállak kérdező, a helyedben lelépnék. A szüleid nem igazán segítik a te önállóvá válásod csupa önző okokból. Sőt, igazából csak visszatartanak.

Egyet jegyezz meg! 1, azaz egy életed van! Az idő múlik, az elvesztegetett éveket semmi nem hozza vissza!

2021. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!