Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnátok ha a gyerekete...

Hogy fogadnátok ha a gyereketek azt mondaná hogy transz?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben azon gondolkoztam hogy coming outolnák anyukámnak transzként. Tudom hogy ez egy szülőnek nagyon megterhelő dolog lehet, ezért szeretném megkérdezni hogy nektek mennyire lenne nehéz ezt elfogadni, mennyi idő lenne feldolgozni,stb...


Ha van itt esetleg transz gyerek(ek)nek a szülője nagyon szivesen meghallgatnám hogy ő hogyan élte ezt meg, mert szeretnék egy jobb rálátást nyerni arra, hogy anyukámnak min kéne keresztül mennie



2021. dec. 16. 03:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
21%
ki tudja, de unom már ezt a sok radikális libsit, heterokat használnak ki arra, hogy szaporítsák a homárokat, rossz a kérdés broski, nekem nem lenne ilyen gyerekem, mert megtanítanám neki, hogy mi a normális és eszébe sem jutna ilyen lmbt fäszság
2021. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:
65%

Rakerdeztem Anyamnal. Ezt a valaszt kaptam:

- Elajulnek...

Majd hozzatette: "nincs olyan, hogy transz! Valaki atoperaltathatja magat, ciciket, nemi szervet stb, de ezek soha nem fogjak ellatni azt a termeszet adta bioligiai funkciot. A kromoszomakat sem lehet megvaltoztatni, es amint abba marad a mesterseges hormonbevitel, megint szoros lesz az illeto stb!"


Ezt a valaszt kaptam es nagyon buszke vagyok ra, hogy meg vannak ertelmes szulok.

Attol, hogy te nem tudod elfogadni magad, meg nem vagy mas nemu. Az vagy aminek a termeszet adott..

2021. dec. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 A kérdező kommentje:

Fhu, jó sok komment jött mióta utoljára olvastam


Először is a beszélgetések jó része már tényleg nem a kérdésről szól, inkább arról hogy most a transzneműség egy rossz dolog. Eredetileg azért írtam ki a kérdést, hátha van itt olyan szülő akinek van hasonlóban tapasztalata,és el tudja mondani hogy hogyan dolgozta fel ezt az egészet stb. Csak tudni akartam hogy kb mit fog érezni anyukám ha elmondom neki, és hogy hogyan tudnám majd segíteni.


De azzal hogy most mondjátok hogy a transzneműség nem létezik/nem normális nem sokat érték el. Mármint a normális alapból szubjektív fogalom. Mindenkinek más a normális. Arra meg hogy mennyire természetes jelenség vagy hogy a dns-be benne van e, azt a tudósok se tudják, szóval nincs értelme felhozni. De ha csak be is képzelném az egészet akkor is az lenne a fontos hogy én boldog legyek. Mert tényleg senkinek sem ártok azzal hogy transz vagyok...

2021. dec. 18. 01:13
 64/88 anonim ***** válasza:
71%
Anyádnak ártasz vele ha most bejelented ahelyett hogy megpróbálnád megtalálni önmagad. Előbb bizonyosodj meg évek alatt aztán vallj színt. Egyrészt nem azért akarod bevallani mert boldog akarsz lenni, hanem mert meg akarsz szabadulni a titkolózás terhétől. Viszont gondolj édesanyádra, caddig ne valld be amíg nem űzöd a transz életet évek óta, értem ez alatt hogy olyan bárokba jársz, olyan ismerőseid vannak és lesz egy olyan kapcsolatod is, ha ezek mwgvannak jöhet a coming out.
2021. dec. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:
87%

#59: bocsáss meg, a transzneműség témájában kevésbé járatos embernek valóban zavaros lehetett a szóhasználatom, miszerint a fiam nem érzi lánynak magát. Arról van szó, hogy születésétől lányként élt, de miután elmondta, hogy ő fiúnak érzi magát nem hívhatom lányomnak, csak fiamnak. Innen származhat a félreértés.


#64: a transzneműségről nem beszélni a hozzánk legközelebb álló szeretteinkkel nagyon nehéz. Az a normális, ha lelki támogatást kapunk tőlük. Szülőként az egyik legerősebb érzésem az volt, miért nem szólt a fiam 1-2 évvel korábban. Voltak jelek, hogy fiúsabban gondolkozik, de az nem ugyanaz, nem egyértelmű, mert utalhat arra is, hogy ő egy fiús lány. Szóval miért kellene rejtőzködnie,titkolóznia a saját édesanyja előtt?

2021. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 anonim ***** válasza:
41%
Mert előbb ki kell próbálni aztán letaglózni a szülőt. Mi van ha csak egy pillanatnyi kamasz dolog és feleslegesen készíti ki az anyját? Szexual pszichológus ismerősöm szerint naaaagyon ritka hogy valaki tényleg transz legyen, de mostanában ez a divat és kamaszok képesek tényleg elhinni hogy ők most melegek, transzok vagy akár vámpírok ( nem vicc). Még én is egy ideig azt hittem leszbi vagyok,de gondoltam nem szólok anyámnak amíg nem tuti( megjegyzem anyám biztos volna) és most már férjem és gyerekem van,pedig kamaszkent tényleg halál komolyan azt hittem a lányokat szeretem,szóval nem hiszem hogy ha vki azt mondja meleg akkor hazudik, de sanszos hogy csak keresi a helyét .
2021. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:
96%

Igen, hát van ez a divatos kijelentés, hogy sokan csak bemondják, hogy melegek vagy transzneműek. És persze biztos hogy léteznek ilyen emberek is. De nem szabad őket összekeverni azokkal, akik valóban azok.

Aki vívódik azon, hogyan mondja el a szüleinek transzneműségét, az valószínűleg komolyan gondolja. Az is lehet, hogy elmúlik, de mi rossz van abban, ha elmondja legmélyebb érzéseit? Nem kell elnyomjunk magunkban minden érzést, emberek vagyunk és segíthetünk egymásnak feldolgozni ezeket, nem muszáj mindennel egyedül küzdenünk. A megértő hang, egy szerető ölelés, egy segítő társ segíthet, amikor elveszettnek, magányosnak érezzük magunkat a bajban.

Igen, mint szülőnek, nekem is egyfajta trauma volt a kezdetben, de arra gondoltam, hogy neki nehezebb lenne ezzel egyedül megbírkózni. Nem csak akkor akarok segíteni neki, amikor nekem az semmibe sem kerül.

2021. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
23%
#65 akkor húzzatok ki nyugatra, egy normális országban a fiúkat fiamnak hívják a lányukat meg lányomnak, tökmindegy, h minek érzi magát
2021. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
85%
Én szeretem anyukámat és nem akartam feleslegesen kitenni ennek amíg nem tuti. Igen jól esik kiönteni a lelkemet, de gondoltam anyukám lelki világára is és fölöslegesen nem akartam kitenni egy érzelmi hullámvasútnak. A szeretet arról szól hogy megpróbáljuk a másikat is megérteni és nem csak önző módon kiönteni mit érzek. Ahogy anyukám sem borult a nyakamba, hogy anyagi problémánk van,hanem igyekezett mosolyogni,úgy te se coming out-ál amíg nem tesztelted hogy tényleg transzi vagy. Ez annyit tesz járj ilyen helyekre, ne csak lélekben légy transz.
2021. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
1%
Addig a pillanatig lenne gyerekem, utána tagadnám hogy közöm van hozzá.
2021. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!