Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnátok ha a gyerekete...

Hogy fogadnátok ha a gyereketek azt mondaná hogy transz?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben azon gondolkoztam hogy coming outolnák anyukámnak transzként. Tudom hogy ez egy szülőnek nagyon megterhelő dolog lehet, ezért szeretném megkérdezni hogy nektek mennyire lenne nehéz ezt elfogadni, mennyi idő lenne feldolgozni,stb...


Ha van itt esetleg transz gyerek(ek)nek a szülője nagyon szivesen meghallgatnám hogy ő hogyan élte ezt meg, mert szeretnék egy jobb rálátást nyerni arra, hogy anyukámnak min kéne keresztül mennie



2021. dec. 16. 03:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 A kérdező kommentje:
69-es milyen helyekre járjak?
2021. dec. 18. 16:53
 72/88 anonim ***** válasza:
96%
Vannak ilyen bárok, szórakozóhelyek, nem vagyok ebben jártas de egy híres magyar transzi mesélt róla egy dokumentum filmben. Google a barátod.
2021. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
96%
De persze gondolom csak felnőttek mehetnek be, nem véletlenül sok ember kihasználna ott. Ezt elfelejtettem hozzatenni. Tudod ne igyál ott pohárból és sose hagyd az italod szabadon mert végül egy szobában kelsz egy férfi mellett.
2021. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon szomorú lennék de minden segítséget megadnék neki hogy meggyógyuljon úgy ahogy már rengetegen kigyógyultak ebből a devianciából, amit persze sokan tagadnak és figyelmen kívül hagynak! De lelkük rajta!
2021. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondom hogy próbálja ki, kamaszkent én sem hallgattam senkire, csak a kitapasztalás útján tanultam. Élesben rájonhogy ez tényleg az ő világa-e.
2021. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim válasza:
10%
Takarodj innen.
2021. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
86%

77”


Értem az indulataidat. Én is pszichiàterhez küldeném egyből de ne nevezed őket “selejt”-nek. Ezzel olajat adsz a tűzre nekik és beállítják magukat még jobban egy mártír pozícióba!

2021. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
57%
#77 megértem az indulataid, ha én is ennyire frusztrál transzfób lennék, engem is zavarna minden ami a transzneműséggel kapcsolatos. Isten óvja a gyermekeidet, remélem el lehet kerülni, hogy tettlegességre hajlamos magatartásod miatt hatósági eljárásban legyen részük.
2021. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
27%

79#

Megértelek de cinizmusod és burkolt rossz szándékod nem segít semmit!

Fuss egy kört és fujd ki magad vagy igyàl ebben a hidegben egy forralt bort

2021. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
73%

Maradjunk annyiban, hogy szerintem lehet valakinek bármilyen elítélő véleménye a másságról, ilyen választ nem várnék senkitől, aki őszinte szeretetet érez a gyereke felé. Az ilyen ember azt érzi, hogy örökké és tiszta szívből szereti a gyerekét, kivéve ha meleg lesz vagy transznemű?


Az az ember, aki nem képes arra, hogy a gyerekét ilyen helyzetben is szeretettel fogadja és segítsen megérteni mi történik a legerősebben hozzá kötődő gyerekével, az a szememben nem igazi szülő.


Sajnos rengeteg van ilyen, elsősorban az USA vallásosabb államaiban, hogy a szülők tettlegességgel vagy kitagadással fogadják LMBTQ gyerekük coming out-ját. Ezekben a helyzetekben statisztikailag kimutatható módon magasabb a tinédzserkori öngyilkosságok száma.


Bocsáss meg tehát, ha megbántottalak a szarkazmusommal, amivel arra reagáltam, hogy valaki (saját bevallása szerint) lapáttal fogadná saját gyerekét. Lehet, hogy túlságosan beleéltem magam ebbe a szituációba. Talán azért is, mert több ilyen helyzetben élő gyereket és családot is ismerek személyesen. Nincs emögött semmilyen rossz szándék, csak valódi, szomorú emberi történetek ismerete. Amíg a trágár és mélyen sértő hozzászólóknak nem tanácsolsz hasonló módon futkosást és forralt borozást, addig kérlek légy megengedőbb felém is.

2021. dec. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!