Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor a szüleidnél élsz,...

Amikor a szüleidnél élsz, mennyi az a havi hozzájárulás amikor már nem tartod jogosnak, hogy meg mondják mit csinálsz?

Figyelt kérdés

Én pl most 30-al szállok be a közösbe, gondolkodom azon, hogy legalább 50-nel érdemes lenne beszállni, még úgy is jóval jobban kijönnék mintha egy lakást kellene bérelnem


Ugyanakkor, az is jó lenne, hogy nem lenne meg mondva mit csinálok, amikor kicsivel több áramot használok valamire


Mekkora összegnek mondanád ezt?


Főleg pénzgyüjtés miatt költöztem vissza

28f


2022. jún. 16. 07:41
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
75%
50et mindenképp adnék, már 2015ben annyit adtam, azóta meg hol vannak az árak.. 80at is adhatsz nyugodtan.
2022. jún. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
42%
Én 50 ezret adok rezsire és kajára fixen, ezen kívül néha van hogy én tankolom tele a családi kocsit vagy ha elmegyek magamnak bevásárolni akkor veszek a háztartásba is ezt-azt. De én elég jól keresek, nettó 500 körül home officeban. Én is gyűjtögetni költöztem haza. Nyilván ha 200-at keresnék ők sem kérnének el tőlem ennyit és én sem tudnék úgy adni.
2022. jún. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ehhez egy kicsit több infó kéne. Ha egy 50nm panelben laktok, akkor a rezsi valszeg kevés és sok ez a pénz, de ha egy villában, és csak miattad fűtik fel a kinti medencét, akkor meg kevés, de akkor meg esélyes hogy nem szorulnak rá. Szóval a körülményeket tudni kéne.
2022. jún. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
82%

Osszegileg annyi, amennyi az egy főre eső rezsikoltseg, plusz étkezés és egyéb háztartási költség. 50 esélyes hogy nem takarja be. 30 minimum az élelmiszer.

28 évesen még költözzön külön.

2022. jún. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
66%

4. Mi összesen fizetünk 35-40 ezer forintot rezsire 3-an élve itthon. Az egy emberre ~12-13 ezer. Ezen kívül azt mondod a kaja minimum 30. Tehát ezekre kijöhet az 50 ezer is. Csak magadnak ne mondj ellent ennyire kérlek.


Miért értetlenkedsz? Nyilván azért lakik otthon, mert ha külön költözne a fizetése hatalmas részét elvinné az albérleti díj. Sosem lenne saját lakása vagy vagyona felhalmozva. Így viszont van rá esélye.

2022. jún. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
100%

Az ösz rezsi egyharmada lenne jogos (ha hárman éltek), plusz amit kajára költenek neked. (Ebbe beletartozik az "úgy is mindig vannak otthon ételek is), mégha az extrákat esetleg veszed is magadnak. Ha meg "kicsivel több áramot" használsz, azt terméseztesen neked kell pluszban fizetni.

A beleszólás teljesen független ettöl, az egyszerüen megállapodás kérdése. De ilyen idösen már kellöen önállónak kellene lenni, és ezt a szülöknek is tudomásul kellene venni, ha tényleg éretten tudsz viselkedni.

De érzésem szerint te még ennek közelében sem vagy, ha nem fogod fel, hogy ha többet fogyasztasz, akkor többet is kell fizetned, illetve ezek szerint nem tudod, mennyi az össz rezsi, hogy aszerint tudj tájékozódni.

2022. jún. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
33%
Én fizetem a rezsit, a házat pedig megvettem tőlük. Úgyhogy gyakorlatilag már szüleim laknak nálam! Ebből kifolyólag 80%-ban az van ami az én elképzelésem.
2022. jún. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
65%

5!


Nálatok. Másnál meg nem. Az élelmiszer pedig MINIMUM összeg volt. Nem mondtam magamnak ellent, kedves.

28 évesen ne otthon élve spóroljon, bakker. Ha meg így akár spórolni, akkor fogja fel az okos kis buksijaval veled együtt, hogy otthon, a saját hazaban/lakasaban a szülő a főnök, akkor is, ha 3, ha 23 és ha 63 éves a ygerek

2022. jún. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
96%

Összeadod a rezsit minden hónapban és elosztod a lakók számával.

Aztán az ételt magadnak kéne venni és a tisztítószereket is amennyi rád jut. És mindent magadnak kéne már venni.

2022. jún. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
73%

8. Azt írod ne otthon spóroljon, de az okát nem írod le. Több értelme lenne a válaszodnak, ha indokolnád is a véleményed. Pl. "Azért ne otthon élve spóroljon 28 évesen, mert..."

De nem írsz semmi indoklást a véleményedhez.


A másik azt írod, hogy fogja fel a szülő a főnök. De ezt miért írod? Senki nem írta, se a kérdező, se én, hogy otthon a saját ingatlanában ne a szülő lenne a főnök. Akkor miért írod, hogy fogjuk fel?

2022. jún. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!