Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor a szüleidnél élsz,...

Amikor a szüleidnél élsz, mennyi az a havi hozzájárulás amikor már nem tartod jogosnak, hogy meg mondják mit csinálsz?

Figyelt kérdés

Én pl most 30-al szállok be a közösbe, gondolkodom azon, hogy legalább 50-nel érdemes lenne beszállni, még úgy is jóval jobban kijönnék mintha egy lakást kellene bérelnem


Ugyanakkor, az is jó lenne, hogy nem lenne meg mondva mit csinálok, amikor kicsivel több áramot használok valamire


Mekkora összegnek mondanád ezt?


Főleg pénzgyüjtés miatt költöztem vissza

28f


2022. jún. 16. 07:41
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
15%

Vannak szülők, akik úgy is próbálnak belepofázni a gyerekük életébe, hogy azok már évek óta teljesen külön házban és külön kasszán élnek, ez egy embertípus, nem tudsz vele mit csinálni...

Szerintem is az lenne a legtisztább, ha az egész áramszámlát te fizetnéd.

2022. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
87%

Én mindig úgy voltam vele, hogy külön fogok költözni, de rájöttem, hogy semmi értelme. Szüleim idősebbek már, mint "kéne", már nyugdíjasok, én 26 vagyok. Most fogom befejezni az egyetemet nyáron, a tanárképzést pedig januárban. Most is dolgozom diákként, de mondtam, hogy miután rendesen, főállásban el fogok tudni helyezkedni, akkor beleadok a pénzbe. Szerencsére nincsenek anyagi gondjaink, úgyhogy nem szorulnak rá a szüleim, de így lesz majd.


Azért érzem azt, hogy felesleges elköltözni, mert nincs senkim, egyedül minek menjek, a ház nagy, van három kutyánk, egyszerűen nincs értelme, albérletbe biztos nem fogok költözni, mert az úgy ahogy van, hülyeség (szerintem), Budapesten pedig esélytelen házat venni csak úgy a semmiből, egyedül pedig nem fogok (nem is biztos, hogy tudnék) hitelt felvenni. Igazából nekik is jó így meg nekem is, pedig korábban nagyon elleneztem. Mondjuk tanárként nem tudom, hogy mennyi pénzt fogok keresni, bár szerencsére van másik szakmám is, amivel jobban fizető álláshoz is jutnék (ezt fejezem be 2 hét múlva), de a tanárság sokkal jobban vonz. Én is úgy terveztem, hogy kiszámoljuk a havi kiadások harmadát és azt én állom, vagy valami ilyesmi.


És mielőtt valaki azzal jönne, hogy 26 évesen miért élek otthon, jelezném, hogy a kaját leszámítva (persze az elég nagy összeg) mindent magamnak állok, szóval nem eltartatom magam és verem a pöcsömet, hanem tanulok és dolgozok. :D Általános iskolás és gimis barátaim közül csak egy pár van, akik nem otthon élnek már, de ők meg együtt. Az az igazság, hogy sokszor tényleg nem éri meg elmenni otthonról, ha nem szorulsz rá és anyagilag meg helyileg se nyomorogtok.

2022. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%
42-es vagyok, a beleszólásról pedig annyit, hogy néha gondot okoz, amíg otthon laksz, örökké gyerekként fognak kezelni - bár lehet, hogy utána is. Nekem pl. a biciklizés a hobbim, el akarok menni egy Budapest-Békéscsaba távot (kb. 5 nap), amit egyszerűen nem akarnak engedni, mert egyedül ne menjek olyan messzire. Valahol megértem, de azért zavar, ha külön élnék, nyilván el tudnék menni minden gond nélkül. Az, hogy beleszólnak az életedbe, nem a pénzen múlik, ha te állnád az egész rezsit, akkor is ez lenne.
2022. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
71%
42, ez nem rászorulás kérdése, nagyon sokan vannak, akik ilyen idős korban szeretnének önállósodni. (Nem, nem csak azok mennek albérletbe - hiába nem szorulnának rá - ,akiknek rossz a kapcsolatuk a családdal). Nyilván nem éri meg az emberek 95%-nak elmenni otthonról, hogy is érné meg? 10x több kiadásod van, mint anya házában, mégis a legtöbbünk ebben a korban már külön van.
2022. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
80%
44, az, hogy együtt élsz fizikailag a családdal még nem feltétlenül jelenti, hogy teljesen önállótlan vagy. Egyedül semmi értelme elköltözni, az albérlet baromság, duplán fizetsz. Mivel budapesti vagyok és ebben a városban minden megvan, amire szükségem van, így eddig se volt értelme elmennem. Ha vidéken élnék és egyetemre Pestre járnék, akkor természetesen más a helyzet. Egyetem mellett pedig teljes állásban dolgozni lehetetlen, legalábbis az én szakomon az volt az óraszámok mellett.
2022. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
20%

#11 te okostojas! 🥚🍳🤏🧠


Nem mindenki szuloje dolgozik vezeto beosztasban!!!

2022. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:

Hát annyi értelme van, hogy úgymond meg kezded a saját független életed abba amiben gyakorlatilag ha akarnának sem tudnának beleszólni, nincs befolyásuk feletted ez jó persze


De amilyen ára van ennek ilyen lakás árak mellett? Szerintem nem ésszerű, mondjuk úgy


Aki pedig azt mondja, most már neki úgy is mindegy egész életében albérletben, vagy 50 éves korára lesz saját háza.


Addig lesz pár gyereke, hogy elnyomja ezt az érzést önmagában, legalább nekik él

2022. jún. 16. 13:00
 48/58 anonim ***** válasza:
81%

én 30at adok le a számlákra, rezsire, és hogy használhatom a dolgait, pl mikró, sütő, mosógép stb (igazából maga a rezsi szét osztva az én részem 15ezer lenne havonta, nem több)

ezen kívül a saját ételemet én fizetem, nyilván mosóport és fürdő dolgokat is saját magamnak, néha anyám ha csinál heti 1szer valami kaját akkor eszek belőle egyszer-kétszer és ennyi, szóval igazából mintha albérletbe laknék csak olcsóbban megúszom, sajnos semmi értelme elköltözni albérletbe egyedül, 110 erre felé az albérlet, és hát nincs akkora fizetésem hogy megérje elköltöznöm, ha elköltöznék maradnak kb havi 50ezrem saját magamra amit félre tudnék rakni havonta

2022. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
70%
Semmi értelme egyedül elköltözni ... hát kinek mi fér bele az értékrendjébe. Ez nem anyagi kérdés, hanem értékrend kérdése. Ha valakinek nagyobb érték önállónak lenni, akkor az kifizeti a 100ezres bérleti díjat egy 30nm-es garzonra és meghúzza a nadrágszíjat. Akinek pedig nem érték az önállóság, az nem fog elmenni akkor sem, ha különben 80ezerből finanszírozni tudná a saját életét.
2022. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
75%
44 vagyok, én pl imádok külön élni, nem nélkülözök, házam nem lesz 5 év múlva, de valószínüleg amúgy se lenne😁
2022. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!