Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor a szüleidnél élsz,...

Amikor a szüleidnél élsz, mennyi az a havi hozzájárulás amikor már nem tartod jogosnak, hogy meg mondják mit csinálsz?

Figyelt kérdés

Én pl most 30-al szállok be a közösbe, gondolkodom azon, hogy legalább 50-nel érdemes lenne beszállni, még úgy is jóval jobban kijönnék mintha egy lakást kellene bérelnem


Ugyanakkor, az is jó lenne, hogy nem lenne meg mondva mit csinálok, amikor kicsivel több áramot használok valamire


Mekkora összegnek mondanád ezt?


Főleg pénzgyüjtés miatt költöztem vissza

28f


2022. jún. 16. 07:41
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
95%

50 ezer forintból nem jön ki egy ember havi megélhetése. Én egyedül élek albérletben, és ha a bérleti díjon kívül csak 30 vagy 50 ezer menni ki minden másra, már milliomos lennék.


De nem. Rezsi nélkül is 90 ezer környékén jövök ki, rezsivel 120 körül. És nem, nem járok éttermebe és nem luxuskajákat eszem. Napi ennivaló, innivaló(nem alkohol, hanem ásványvíz, kávé,szörp), a munkába amit magammal viszel tisztálkodási szerek, tisztító szerek, és ami éppen kell a háztartásba, pl.egy új edény, vagy ami nekem kell pl.egy új cipő, vagy egy póló. 1000 forint semmire sem elég, 1 kg kenyér 500 forint felett van.Gondolom senki sem üres kenyeret eszik a szüleinél minden nap.



Szóval az hogy 30 ezerből meg lehet élni, illreális és csak azok mondják akiket mások tartanak el és nincsenek tisztában azzal hogy minden kell egy háztartásba.


Persze nyílván vannak szülők akik megtehetik hogy eltartják a felnőtt gyereküket, ezzel nincs is baj. De nem minden szülő teheti meg, tudom a gyakorin mindenkinek milliárdos vállalkozók a szülei, de a valóságban nem. Egy átlagos magyar családnak nagyon nagy teher egy 30 ezret haza adó, kvázi ingyen élő eltartása.


Tehát én azt mondom, hogy aki hazamegy az örüljön hogy az albérleti díjat meg tudja spórolni és adja oda tisztességen azt amit felél. Így is havonta minimum 150et félre lehet tenni, és ne a szülei kárára spóroljon.

2022. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
90%

30 ezer rezsire es kajara? Nevetseges osszeg...kajat sem fedezi egy felnott ferfinel...


Lehet, hogy a szulok szeretnek, ha a fiuk gyujtene es minel elobb onallo eletet kezdene, es ezert ok nekik a 30 ezer, viszont ebben az esetben jogosan varjak el a sporolast!


Adj minimum 60-at es ezzel is jobban allsz, mint egy 100+ ezres albival.

2022. jún. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
83%

11: Bagoly mondja verébnek, ozzászólásod alapjén neked nincsen gyereked.

A kérdező pedig egyértelműen elmondta, hogy a szülei keveslik a hazaadott pénzt, mert rászólnak, hogy miből mennyit használ, ez a kérdése, problémája. Hogy jön ide a legjobb barátod?...

2022. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, de nekem egyenesen égne a pofám ha 30 ezret adnék havonta a szüleimnek úgyhogy 28 évesen élősködök rajtuk. Még az 50 ezer forint is édes kevés, jézusom gondolkodj már el ezen. Én fiatalabb vagyok nálad és nem a szüleimmel élek, még is majdnem minden hónapban hazaadok, hangsúlyozom én nem velük élek. Eszembe nem jutna más nyakán élősködni. Fogadni mernék nincsen párkapcsolatod.
2022. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
59%

24-eske miért lenne élősködés az ha otthon él a családjával? Élősködés az ha idegen mellett élsz..

MIért ne spórolhatna saját házra? mert divat albérletbe menni? Nézd már meg az árakat az egekben minden..

2022. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
78%
Szerinted 25-öske egy 28 éves férfi esetében normális az, hogy 30 ezer forintból szeretné finanszírozni a havi költségeit? Hol lakik jól ennyi pénzből egy 28 éves férfi? A számlákat szerinted fedezi ez a költség? Gratulálok te is ritka okos lehetsz. :)
2022. jún. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
26%
HA a szüleinek jó akkor... neked semmi közöd hozzá. VAnnak társadalmak ahol egész életükben együtt élnek az emberek , sőt régen is így spóroltak..
2022. jún. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
16%

7-es!

Mi okod volt rá, hogy megvedd a szüleidtől a házat? Pláne így, hogy így is-úgy is együtt laktok, ráadásul alapból megörökölnéd majd egyszer. Csak kíváncsi vagyok.

Témához szólva, hacsak nem veszélyeztetné a megélhetésünket a dolog, én semmit nem fogadnék el a gyerekemtől. Annál hamarabb gyűlne neki össze sajátra, örülnék, ha ilyen módon hozzásegíthetném. Én anno 17 évesen elköltöztem, de már akkor megvolt a párom(idestova 30 éve férjem), 2 keresettel ezt könnyebb volt megtenni. Nagyon vágytam arra, hogy saját lábra álljak, mindegy milyen áron. Nem is volt könnyű...

2022. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
31%
De az ő spórolása ne menjen senki rovására. Legyen elég annyi hogy a berleti díjat megspórolja, élősködni azért ne akarjon. Én egyedül élek, és 30 ezer csak a rezsi, amiben még pl.az inernet, tv nincs is benne.
2022. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk ha tudnád értelmezni a szöveget akkor leesne, hogy a szülei szólnak neki pl. mennyi áramot használ... ergo valószínű nem annyira jó nekik..
2022. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!