Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor a szüleidnél élsz,...

Amikor a szüleidnél élsz, mennyi az a havi hozzájárulás amikor már nem tartod jogosnak, hogy meg mondják mit csinálsz?

Figyelt kérdés

Én pl most 30-al szállok be a közösbe, gondolkodom azon, hogy legalább 50-nel érdemes lenne beszállni, még úgy is jóval jobban kijönnék mintha egy lakást kellene bérelnem


Ugyanakkor, az is jó lenne, hogy nem lenne meg mondva mit csinálok, amikor kicsivel több áramot használok valamire


Mekkora összegnek mondanád ezt?


Főleg pénzgyüjtés miatt költöztem vissza

28f


2022. jún. 16. 07:41
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
34%

Nevetségesek a válaszok. A legjobb barátom 29 éves tesitanár. Pár évet dolgozott külföldön, tudott venni egy házat magának tavaly. De itthon most is keres 350 körül, mert másodállása van, edzősködik a tanárkodás mellett. Most kicsivel több, mint 1 évbe telik a háza felújítása és addig otthon lakik a szüleivel. A szülei azt mondták, hogy ne szálljon be semmivel az otthoni lakhatásába amíg átmenetileg otthon lakik, mert ők így szeretnék őt támogatni. Ja és a szülei nem csórógyerekek, elég jómódúak. Az apukája bankfiókvezető, az anyukája a nav-nál osztályvezető.


Ennél a kérdésnél pedig úgy érződik trollok tobzódnak, akiknek soha nem volt és lesz saját gyereke, ezért nem is tudnak értelmesen válaszolni a kérdésre.

2022. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
23%

10!


"....amikor már nem tartod jogosnak, hogy meg mondják mit csinálsz?"


Miért kellene amúgy indokolni a véleményemet? Pláne, hogy szerintem minden épeszű ember számára egyértelmű, de mindegy: Azért ne lakjon otthon 28 évesen, mart már épp 10 éve kinőtt a gyerekkorbol.

2022. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
30%
Azért kicsit szerintem cink amikor valaki 28 évesen otthon él anyuval, hogy spóroljon. Én 24 vagyok, 19 évesen költöztem el, fizetem a lakást, rezsi stb és még is tudok spórolni ha akarok. Hozzáteszem nem keresem hülyére magamat.
2022. jún. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
79%
Van gyerekem, 11. A kérdező otthon lakik, hogy spóroljon, ismeretlen időtartamra, de esélyes, hogy több évre, mig az ismerősöd egy évre ment haza.
2022. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
57%
Na akkor nézzük a kaja általában egy kb 1000ft+- naponta és ez a minimum. A rezsi kb 50000 havonta összesen az 3főre leosztva 16666 ft. Tehát az 50ezer az bőven meg van. Én 10évvel adtam 50et oda.
2022. jún. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
29%
Szamoljatok ki hogy mennyit fogyasztasz pontosan meg elhet csinálni még vilalny terén is.
2022. jún. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk szerintem kissé ciki, hogy a szülőnél élsz "spórolás" címén... értsd, egy lakásra éveket! spórol az ember és még úgy is hitel szükséges.


Vagy te majd még 38 évesen is szerencsétlen anyukádádék nyakán "spórolsz"?

2022. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
59%

Na már kezdődnek a mamahotel kommentek... -.- Kérdező: Nem kínos. Anyám is tizenöt éves koromig nagyanyámnál lakott, mert saját házra spórolt (én pedig anyámmal, mert ugyebár a fia vagyok). Szóval, nálunk ezt afféle családi dolog mizéria.


(az egyének hogy "nemanyázni kell hanem anyukát, apukát meg papát mondani" hagyjanak békén... NEM vagyok öt éves, hogy gügyögjek)

2022. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
75%
Az a ciki mikor valaki kívülálló bele akarja az orrát ütni a dologba....
2022. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
71%

#19

Pontosan

2022. jún. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!