Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor a szüleidnél élsz,...

Amikor a szüleidnél élsz, mennyi az a havi hozzájárulás amikor már nem tartod jogosnak, hogy meg mondják mit csinálsz?

Figyelt kérdés

Én pl most 30-al szállok be a közösbe, gondolkodom azon, hogy legalább 50-nel érdemes lenne beszállni, még úgy is jóval jobban kijönnék mintha egy lakást kellene bérelnem


Ugyanakkor, az is jó lenne, hogy nem lenne meg mondva mit csinálok, amikor kicsivel több áramot használok valamire


Mekkora összegnek mondanád ezt?


Főleg pénzgyüjtés miatt költöztem vissza

28f


2022. jún. 16. 07:41
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
88%
És volt olyan, hogy 1 hónapig nálam húzta meg magát a bátyám és csak 10 ezer forintot adott mondva hogy neki az elég kajára. Nekem meg olyan 80 ezerrel több ment ki abban a hónapban, nyílván véletlen volt és én ettem annyival többet pont abban az 1 hónapba. A szüleid spórlt pénzének nagy része gondolom már elment az eltartásodra.
2022. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
97%
Nincs azzal probléma, hogy az ember 28 évesen otthon él, hogy spóroljon, viszont ha a realitás talaján maradunk, sok-sok-sok év lesz, mire összespórol valaki egy lakásra. Ha nagyon jól keresel, 500.000 nettó, 30-at hazaadsz és másra 0 ft-ot költesz, a mai árak mellett a legolcsóbb lakásra is 5-6 évet kell még várnod, ha nem akarsz hitelt. De valljuk be, ez a kalkuláció nem túl reális. Illetve ahogy többen is írták, 30e ft az semmi.. Én 25 vagyok, párom 22, albérletben élünk, a havidíjon és rezsin kívül az alapvető kiadásaink is bőven-bőven túllépik a 30-at, mindenféle luxus nélkül.
2022. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim válasza:
15%
Lehet, hogy nem leszek népszerű, de én szülőként egy fillért nem kérnék el, ha úgy látom, meg tudom oldani a "beszállás" nélkül, szóval ez függ a szülők keresetétől, esetleg hozzáállásától is. A mai napig én küldök 20.000-et a 30 éves fiamnak, mert tudom, hogy szarul keres, de nem fogok beleszólni, hogy mit, hogyan csináljon... lehet, hogy rossz szülői hozzáállás a részemről, de szeretem annyira, hogy csak azt nézzem, hogy neki jó legyen...
2022. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 A kérdező kommentje:

Érdekes látni, hogy egy ilyen egyszerű kérdés milyen bomba robbanást okoz


50-ben gondolkodom én is ezek után, csak ugye apám ilyenkor jön azzal, hogy ne adj, egy kicsit mintha megalázónak érezné, hogy szóvá teszem, ezt az egészet, ezért nehéz ezt felhozni. De amikor valamit is nem úgy csinálok ahogy azt ő helyeselné, akkor azt is meg mondja


Na persze világos, hogy ez történik amikor az ember otthon él akkor amikor már nem kéne, tudom, hogy ilyenkor az ember mentálisan sem olyan mintha egyedül élne, meg kell találni az egyensúlyt a konflikusok elviselése és a saját életünk élése között, amit nem egyszerű

2022. jún. 16. 11:03
 35/58 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ajánld fel, hogy az eddigi 30000-en felül te fizeted az egész villanyszámlát is. Akkor nem lesz okuk szólni, mennyi áramot használsz.
2022. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
13%
Nemtom, 18 éves korom óta külön élek.
2022. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%
persze agyakorin ez természetes. én is már 16 éves korom óta fenntartom magam
2022. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
21%
37. Én 12 évesen költöztem el otthonról, 16 éves korom óta már a szüleimet is én tartom el. Amit megkeresnek pénzt még egyszer annyit utalok nekik haza.
2022. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
16%
Én 10 évesen már dolgoztam a suli mellett, 13 évesen összespóroltam egy saját kertes házra, 15 éves korom óta pedig saját vállalkozásom van.
2022. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi köze az összegnek ehhez.

Vannak "szabályok" amiket illik betartani, akárkik is élnek együtt. Ha egy fillért se adsz, vagy ha százezreket, akkor is ugyanazok a szabályok.

A konkrét áram példa micsoda pontosan? Miért baj nekik? Fizess annyival többet, amennyit használsz. De egyébként olyan sok plusz áramdíj lesz???

2022. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!