Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben miért kellene a...

Ilyen esetben miért kellene a szüleimre hallgatnom? (rasszizmus kérdés)

Figyelt kérdés

Igen, írtam már másik kérdést is. Csak ott nem abba az irányba ment a társalgás, mint szerettem volna, amikor logikus érveket kértem, akkor nem kaptam semmilyen választ, hanem helyette offolást romákról meg buszpályaudvaros kéregetőkről, bűnözőkről.


Szóval a kérdésem: Ésszerűen mi lehet a gondja a szülőknek, ha a lányuk/fiuk egy olyan embert szeret, aki félig fekete, de nem Afrikában vagy egyéb helyen szocializálódott, hanem Magyarországon, a magyar szülője által nevelve? Szóval nincsen vallási vagy kulturális különbség. Azonos társadalmi réteg, azonos anyanyelv, stb. esetén. Mi köze lenne a bűnözőkhöz, romákhoz?

Ha valaki ismét le szeretné írni, hogy undorító vagyok, örökké meg leszek bélyegezve, normális magyar fiúnak nem kellenék ezek után, nyugodtan tegye, de az INDOKRA vagyok kíváncsi. Köszönöm.


2023. febr. 6. 15:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

Primitív, maradi gondolkodásmód, más okot nem tudok mondani.

N

2023. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
75%

Banyek, utálják a feketéket, pont.

Mit rugózol ezen? Nem kell indok hozzá. Nem fogok megérteni őket, de ők ilyenek és kész.

2023. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%
Rasszizmus, és a begyöpösödött gondolkodásmód
2023. febr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk ha valós lenne a probléma, nem indokokat meg valós érveket akarnál, hanem tanácsot, hogyan mutasd meg, hogy tévednek.
2023. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Mit rugózom ezen?

Mondjuk azt, hogy egy félig fekete fiút szeretek, és rámegy a családommal való kapcsolatom teljesen feleslegesen. És de igen, kell indok. A saját lányuk szeret valakit, és ők még találkozni, kicsit megismerni sem hajlandóak vele, nincs rá okuk, és fájdalmat okoznak.

2023. febr. 6. 16:01
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom miért ellenzik annyira ezt a kapcoslatot ha tényleg olyan a fiú ahogy leírod. Megérteném ha más kultúrát képviselne,nagyon eltérő háttérrel nőtt volna fel, de csak azért mert a bőrszine olyan, amilyen...esetleg nem leeht hogy a szüleid kételkednek a származásában?Próbáltál beszélni Róla Nekik?Gondolom nincs Vele egyéb probléma, pl dolgozik/tanul stb.
2023. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Ahhoz, hogy hogyan mutassam meg, hogy tévednek, tudnom kellene, hogy MIBEN kell megmutatnom, hogy tévednek.

Amiket felhoznak ellene, azok kamu dumák, amikkel nem lehet mit kezdeni. Pl. az, hogy elváltak a szülei és emiatt sérült. Senki nem gondolhatja komolyan, hogy tényleg valaki azért tiltja a gyerekét valakitől, mert annak elváltak a szülei. Ez teljes hazugság, nem kell 50 évesnek lennem, hogy tudjam... Senkivel nem lehet ezt megetetni. A másik meg, hogy az első év örökre meghatározza a gyerek személyiségét, és akkor még neki jelen volt az afrikai apukája, és ezért örökké kulturális szakadék lesz közöttünk. Ha valakinek kis esze van, ezt sem nyeli be, nehogy nekem felnőtt emberek próbálják magyarázni, hogy az fogja meghatározni, ki milyen ember, hogy babakorában mi történt, amire nem is emlékszik. Ha kérem, hogy ezt bizonyítsa, vagy megkérdezem honnan veszi, azt a választ kapom, hogy "régóta ismert tény", olvassak utána, meg majd ha szülő leszek, megtudom. Szóval nyilvánvaló hazugság ez is.

Még azzal jönnek, hogy olyan ronda, hogy nem bírnák nézni itt a házban. Most ezzel is mit kezdjek? Szerintem nem ronda. Másrészt pedig úgy kell barátot választanom, hogy nekik megfeleljen a kinézete? Ez is egy nonszensz.

Hiába kérdezem őket tovább, csak ezeket hajtogatják. És amikor itt tettem fel a kérdést, akkor is kaptam ugyanilyen szintű fröcsögést. Szóval ja, szeretném az indokokat, érveket. Ha pedig nincs egy sem, akkor még nagyobb a baj, mert akkor végképp nem is tudok mit kezdeni a dologgal.

2023. febr. 6. 16:09
 8/35 A kérdező kommentje:

".esetleg nem leeht hogy a szüleid kételkednek a származásában?"


Nem. Mire gondolsz?


"Próbáltál beszélni Róla Nekik?Gondolom nincs Vele egyéb probléma, pl dolgozik/tanul stb."


Persze, hogy próbáltam. Egy időben minden egyes nap próbáltam.

Tanul, konkrétan osztálytársam a gimiben.

2023. febr. 6. 16:11
 9/35 anonim ***** válasza:
21%

A származása kapcsán arra gondolok, hogy a szüleid mégis azt hiszik,hogy cigány. Tudom, miért hinnék, de amiket leírtál az alapján bármit hihetnek, Ők elkönyvelik és kész.


Ami nekem lejön: a szülők nem akarják ezt a fiút Melléd, és felsorolnak mindent,hogy meggyőzzenek Téged ugyanerről.

2023. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
23%

tudnom kellene, hogy MIBEN kell megmutatnom, hogy tévednek


De hát pontosan tudod. Te ismered őt, a jó tulajdonságait, és tudod, hogy a szüleid mit mondanak. Ennyi.

2023. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!