Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben miért kellene a...

Ilyen esetben miért kellene a szüleimre hallgatnom? (rasszizmus kérdés)

Figyelt kérdés

Igen, írtam már másik kérdést is. Csak ott nem abba az irányba ment a társalgás, mint szerettem volna, amikor logikus érveket kértem, akkor nem kaptam semmilyen választ, hanem helyette offolást romákról meg buszpályaudvaros kéregetőkről, bűnözőkről.


Szóval a kérdésem: Ésszerűen mi lehet a gondja a szülőknek, ha a lányuk/fiuk egy olyan embert szeret, aki félig fekete, de nem Afrikában vagy egyéb helyen szocializálódott, hanem Magyarországon, a magyar szülője által nevelve? Szóval nincsen vallási vagy kulturális különbség. Azonos társadalmi réteg, azonos anyanyelv, stb. esetén. Mi köze lenne a bűnözőkhöz, romákhoz?

Ha valaki ismét le szeretné írni, hogy undorító vagyok, örökké meg leszek bélyegezve, normális magyar fiúnak nem kellenék ezek után, nyugodtan tegye, de az INDOKRA vagyok kíváncsi. Köszönöm.


2023. febr. 6. 15:50
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Nem hiszik cigánynak, alapból nem is lehet, mivel látszik az arcvonásain, hogy félig fekete. Meg ugye osztálytársam, és a szülői közösség eléggé együttműködő, szóval tudják, hogy afrikai az apukája, és az anyukája egyedül neveli.
2023. febr. 6. 16:17
 12/35 A kérdező kommentje:
10-es, már mondtam, de süketek rá teljesen.
2023. febr. 6. 16:18
 13/35 anonim ***** válasza:
7%
Nana, a másik kérdésnél nem az volt a gond, amit állítasz. Csak hirtelen kiderült, hogy titkos telefonnal vered át őket, pl.
2023. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
De igen, ugyanezeket (elvált szülők, "rosszéletű" anya, rondaság, élete első éve blabla) írtam ott is le, ne hazudj.
2023. febr. 6. 16:23
 15/35 anonim ***** válasza:
33%

Ésszerűen nem sok. Ezt nevezik előítéletnek. Valaki képes túllépni rajta, és van aki nem, de az biztos, hogy naponta küzd vele mindenki. Ez az érzelem nem úgy logikus, mint ahogy elsőre gondolod... a következetes rossz tapasztalatokból alakul ki, és most nem csak a közvetlenekre gondolok, sokszor elég, ha körülöttünk mindenki ugyanazt mondja, akor is kialakulhat.

Ha megégetem a tenyerem valahányszor a tűzhelyhez érek, de nem alakul ki bennem előítélet a forró dolgokkal szemben, akkor újra és újra megégetem magam. Aztán persze lehet, lesz olyan tűzhely, ami szembejön velem, és nem forró, de akkor is fenntartásokkal kezelem és kétszer is ellenőrzöm, hogy nincs-e bekapcsolva. De létezhetnek olyan emberek is, akik biztosra mennek és inkább nagy ívben elkerülik az összeset függetlenül attól forró-e éppen vagy sem. Biztosra mennek.

Ilyesmi történik itt is, csak sokkal-sokkal komplexebb módon, csak szemléltetésnek szántam. Ez ösztön, egy megérzés, a hátránya ez, hogy nem a konkrét emberrel szemben, hanem úgy általánosságban fenáll. Kifejezett indok nincs, és nem is lesz, mert estedben nem 1 konkrét személy felé irányul.

2023. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
6%

Azon kéne elgondolkodnod, fontosabb e neked egy pasi, mint a szeretteit, szüleid, akik feleneveltek téged!

Lehet, egy év múlva már együtt sem lesztek, te meg csak magadra számíthatsz, mert a pasit választottad a családod helyett sok - sok veszekedés árán!

Annak idején nekem egy nő sem ért volna annyira, hogy a családomat ellöljem magamtól...

Párkapcsolatból lehet akármennyi, de szüleinkből nem lesz több!

2023. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
87%
Éppen az a lényeg, hogy nincs ésszerű okuk.
2023. febr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Itt nemcsak az a kérdés, hogy együtt maradok-e a sráccal. Ha nem maradunk együtt, és egy fehér srác lesz a jövendőbelim, akkor sem tudom nekik elfelejteni, hogy így viselkedtek (ha tényleg így marad a dolog).

Világosan megmondtam, hogy én szeretem a srácot, ők pedig majmozzák, az anyját lehordják mindennek, amiért "széttette a lábát" egy afrikai félmajomnak, meg azt mondják, hogy az ilyen sehová nem tartozó félszerzeteknek nincs semmi identitásuk, emiatt tartásuk és erkölcsük sem. Meg azt sem tudom hová tenni, hogy a kulturális különbségeket szajkózzák idióta indokra hivatkozva, miközben NINCSENEK köztünk ilyen különbségek. Nekem a gyermeki érzéseim összetörése ez. Én azt hittem gyerekként, hogy a szüleim feddhetetlen, jólelkű, csodálatos, mindentudó emberek. Most meg már ott tartunk, hogy kölcsönösen szégyelljük egymást. Ezt pedig nem fogja kitörölni az, hogy ez a srác lesz a férjem. Úgy érzem, hogy nekem nincs dolgom ilyen gondolkodású emberekkel.

2023. febr. 6. 17:13
 19/35 A kérdező kommentje:
Hát, én meg ésszerű ok nélkül nem tudok mit kezdeni a tiltással, laptopom elkobzásával, pofán vágással való fenyegetéssel, mások ócsárlásával stb.
2023. febr. 6. 17:21
 20/35 anonim ***** válasza:
92%
Az INDOK az, hogy más, eltér az átlagtól, a megszokottól. Minden emberi (de állati) közösségben is az eltérőt a közösség nehezen fogadja be, idegennek tartja, olyannak, akitől félni kell, mert más. Ez önmagában véve egy belénk kódolt önvédelmi reflex, ez ellen nem lehet mit tenni, csak a megismerés során lehet mérsékelni az averziókat.
2023. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!