Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben miért kellene a...

Ilyen esetben miért kellene a szüleimre hallgatnom? (rasszizmus kérdés)

Figyelt kérdés

Igen, írtam már másik kérdést is. Csak ott nem abba az irányba ment a társalgás, mint szerettem volna, amikor logikus érveket kértem, akkor nem kaptam semmilyen választ, hanem helyette offolást romákról meg buszpályaudvaros kéregetőkről, bűnözőkről.


Szóval a kérdésem: Ésszerűen mi lehet a gondja a szülőknek, ha a lányuk/fiuk egy olyan embert szeret, aki félig fekete, de nem Afrikában vagy egyéb helyen szocializálódott, hanem Magyarországon, a magyar szülője által nevelve? Szóval nincsen vallási vagy kulturális különbség. Azonos társadalmi réteg, azonos anyanyelv, stb. esetén. Mi köze lenne a bűnözőkhöz, romákhoz?

Ha valaki ismét le szeretné írni, hogy undorító vagyok, örökké meg leszek bélyegezve, normális magyar fiúnak nem kellenék ezek után, nyugodtan tegye, de az INDOKRA vagyok kíváncsi. Köszönöm.


2023. febr. 6. 15:50
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
89%
Ez is érthető, de miért tőlünk várod, hogy innen ismeretlenül majd jól megmondjuk mi a szüleid ésszerű oka? Általánosítással, tippelgetéssel tudunk mi is csak dobálózni, mert ennyiből nekünk sincs más. Ne várj itt valódi választ, mert nincs, ha pedig mégis, azt csak te fogod tudni kideríteni, te ott vagy velük, te vagy az egyetlen, aki megtudja velük beszélni.
2023. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Hát de megismerni nem hajlandóak. Ha pozitív dolgokat mondtam róla, akkor vagy meghazudtoltak, vagy azt mondták, hogy agymosott vagyok, át vagyok verce, azért látom így, vagy azt, hogy az a teljesítmény, amit nyújt, fehér embernél az alapok alapja, semmi több, esetleg azt, hogy a tanárok kivételeznek vele, mert jó liberális ember képét akarják mutatni.
2023. febr. 6. 17:29
 23/35 A kérdező kommentje:

Nagyon régóta próbálom kideríteni, kudarcba fulladt sokszor, tanácstalan vagyok.

Meg a tegnapi kérdésemnél többet is elítéltek látatlanban is, pont úgy mocskolódtak, ahogy a szüleim is, szóval hozzájuk is szól a kérdésem, hogy MIÉRT. Egyikük sérelmezte, hogy a srácra nem fogadom el, ha rosszat mondanak itt... Érdekelne, milyen alapon lehetne rá rosszat mondani.

2023. febr. 6. 17:30
 24/35 anonim ***** válasza:
98%
#16 Szerintem meg az álszent, begyepesedett szüleinek kellene elgondolkodni azon, hogy fontos-e nekik annyira a gyerekük, hogy hagyják, hogy boldog legyen. Milyen ember az ilyen?! Osztálytársak, tehát nem egy random alvilági bűnözőt szedett össze valamelyik aluljáróban. Szégyellhetnék magukat a szüleid.
2023. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Eléggé elit gimnázium amúgy, alapból nem igazán vannak problémás, suttyó emberek itt. Nehéz volt bekerülni is. A legbalhésabbak annyit csinálnak csak, hogy buliznak, berúgnak néha, vagy lázadó punk/rocketr/metal időszakukat élik.

A barátom is és én is az osztály 5 legjobb tanulója között vagyunk, mindketten egyetemre szeretnénk menni. De majd hátha jön, hogy kamu, és csak napról napra találom ki tovább a "sztorit". :)

2023. febr. 6. 18:06
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid ostoba, szűk látókörű, tájékozatlan, buta emberek. Ez az ok. Amúgy meg nem kell tudniuk kivel jársz. Ha meg már nem laksz velük, beszélnetek sem közelező.
2023. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy az még messze van. :( 17 éves vagyok, utolsó előtti évem a gimiben...
2023. febr. 6. 19:20
 28/35 anonim ***** válasza:
81%
Addig felfogható egyfajta próbának is a kapcsoalt tekintetében.
2023. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 NTBS ***** válasza:
20%
A szülők általában jól látják az első néhány párkapcsolat sorsát. Sajnos. Lehet tiltakozni, de az êlet általában őket igazolja. Nagyjából ezért kell rájuk hallgatni.
2023. febr. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
81%
Miért kell a szülőknek ilyen kommunistának lenni de komolyan... hát vagy megértik hogy elfogadják vagy nem mert te azt szeretsz akit akarsz, vagy sose fejezik be. Az utóbbit átéltem,a szüleim azt hajtogatták nekem hogy a barátnőm egy boszorkány(de komolyan), és biztos megcsal mert jól néz ki s biztos kihasználja.. pedig ő tényleg visszafogott és rendben van. Hónapokon át durván zaklattak miatta. Csak hát ők "nem őt képzelték mellém"...Jót akarnak hogy "ne ilyenekkel keveredjek" de kérdem én milyenekkel? Nem is ismerik. Akkor kit szeressek basszuskulcs?! Nem akartak volna kiházasítani valakivel? mihelyst tudtam elköltöztem otthonról, most dolgozom és közös otthonra gyűjtünk. Azóta se beszélek velük :) kaptam üzeneteket hogy megbánták hogy felneveltek, s rám se ismernek mert rendes szófogadó fiú voltam.. ha nem tudod megbeszélni velük, s így se úgy se megértőek, csak irányítgatni akarnak, s el is tiltanak, tudd hányadján állsz velük s a kapcsolatoddal. Sajnálom hogy vannak ilyenek.
2023. febr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!