Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben miért kellene a...

Ilyen esetben miért kellene a szüleimre hallgatnom? (rasszizmus kérdés)

Figyelt kérdés

Igen, írtam már másik kérdést is. Csak ott nem abba az irányba ment a társalgás, mint szerettem volna, amikor logikus érveket kértem, akkor nem kaptam semmilyen választ, hanem helyette offolást romákról meg buszpályaudvaros kéregetőkről, bűnözőkről.


Szóval a kérdésem: Ésszerűen mi lehet a gondja a szülőknek, ha a lányuk/fiuk egy olyan embert szeret, aki félig fekete, de nem Afrikában vagy egyéb helyen szocializálódott, hanem Magyarországon, a magyar szülője által nevelve? Szóval nincsen vallási vagy kulturális különbség. Azonos társadalmi réteg, azonos anyanyelv, stb. esetén. Mi köze lenne a bűnözőkhöz, romákhoz?

Ha valaki ismét le szeretné írni, hogy undorító vagyok, örökké meg leszek bélyegezve, normális magyar fiúnak nem kellenék ezek után, nyugodtan tegye, de az INDOKRA vagyok kíváncsi. Köszönöm.


2023. febr. 6. 15:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyünk egy kalap alá minden gyerekét óvó szülőt. Bocs', csak a saját példám. A fiam még középsulis korában összejött egy okos,csinos, kisebbségi háttérrel rendelkező lánnyal. Csak minimálisan látszott külsőleg Rajta a háttér, még jól is állt a kreol bőr Neki. Viszont..első alkalommal volt nálunk, beszélgettünk, ebédeltünk, majd bevonultak a fiam szobájába és láttam /semmi leskelődés/, hogy több kapcsolattal a háta mögött "letámadja" az első kapcsolatát megélő gyerekem. Elbeszélgettem Vele erről a lányról. És igen, óvtam. És igen, jól tettem...A lány ugyan elkezdte a felsőoktatást, de közben egy kapcsolatából lett egy gyereke, majd még egy, majd külön költöztek és egyedül maradt a két gyerekkel.Azóta elvégezte a sulit, volt több kapcsolata. Egyáltalán nem ítélem meg, de ismertem annyira a fiamat hogy Ő annyi idősen még nem erre vágyott, és simán belekerülhetett volna egy, a másik fiúval alakult, azonnal terhességet vállaló, helyzetbe.
2023. febr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Aki képes elítélni egy másik embert a színe vagy szeme miatt az nekem nem ember. Azért mert fel se képes fogni azt, hogy hogy működik a világ. Beszűkült látásmódú, utálkozni (s nyalni)azt tudó, semmihez hozzászólni nem tudó "emberek". Az ilyen azt is elnézné hogy nem vagy boldog egy nagyszerű fehér ember mellett, aki bánt, minthogy egy sötétbőrűvel boldog életet élj. Ha ők ilyen tetvek a pároddal, akkor sose fogadják el, ha fél veséjét odaadja se nekik. S valószínűleg ha egyszer talán közös gyermekeitek lennének, én még azt is meg merem kockáztatni a vérük miatt őket is úgy néznék. Most ideges lettem 🥲
2023. febr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

29

Lehet hogy jól látják HA megismerték a szóban forgó embert s valami nagyon nem oké.. én is megmondanám a gyermekemnek.


Ebben a helyzetben 2 elfogult, gusztustalan hozzáállású ember megítél valakit akit nem is ismer. Ez csak nekem felháborító?!

Nem azért mert annyira érdekel a kissebbségek vagy más rasszok megítélése, hogy a szívemen hordozom, de mikor 2 "nagybetűs felnőtt" ilyen alacsony szinten működik és alkot véleményt nagyon ideges leszek én is.

2023. febr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
80%

Azért ne felejtsük el, itt csak egyik szemszögből látjuk a történetet. Nem vonom kétségbe a kérdező által leírtak valódiságát, de lehet,hogy a szülő részéről ez teljesen másképp" hangzana.

Ahogy látom itt kevés szülő válaszol, az pedig nem kérdés,hogy egy gyerek ("gyerek") másképp' látja.

Én is dühös voltam anno amikor a szüleimnek az éppen aktuális pasim nem volt szimpatikus, aztán telt az idő, végetért a kapcsolat, és esetleg még azt is beláttam,hogy igazuk volt.


Nem vagyok előítéletes senkivel szemben, de azért ne felejtsük el azt sem hogy bizonyos kultúrákban nagyon eltérő életvitelt/szabályokat/életszemléletet láthatunk.

2023. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Igazából csak ugyanazt tudnám leírni, mint a 26-os, vagy a 30-as.
2023. febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!