Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik megszakítottátok a...

Akik megszakítottátok a kapcsolatot bántalmazó szüleitekkel: nektek nem okozott fizikai tüneteket a lépés megtétele? ( szorongás miatti rosszullét stb.)

Figyelt kérdés
Én hétvégén átéltem egy durva többórás vitát, ahol persze szokás szerint mindennek el voltam mondva, remegtem közben végig, de végre kimondtam mindent amit gondolok, és eldöntöttem itt a vége ennek a kapcsolatnak, és nem hagyom többet anyám terrorizálását. Hát ez korántsem ilyen egyszerű, úgy néz ki. Mert azóta rosszul vagyok fizikálisan a stresszhatástól, izzadok, bizsereg a kezem, arcom, nehezen alszok, szorongok, stb. Ez másnak is ilyen nehezen ment? Annyiszor olvastam itt gyakorin, hogy más is meglépte ezt, de nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz. Az is válaszolhat, aki nem szülővel, hanem akárki mással élt meg ilyen kapcsolatmegszakításos sztorit. Illetve tanácsokat is szívesen fogadok, hogy kezeljem könnyebben.

dec. 1. 10:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
63%
Nem egészen értem, egy hülye baromtól való megszabadulás miért kellemetlen tüneteket okoz. Nem örülnöd kéne?
dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%
Erre van amúgy a pszichológus.
dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

ÉN konkrétan elsírtam magam, amiért VÉGRE megléptem, és VÉGRE kiszállnak az életemből.


Ritkán voltam annyira boldog, mint akkor, egy hatalmas teher eltűnt a vállamról, teljes megkönnyebbülés.


Csak azt bánom, hogy nem sokkal előbb cselekedtem.

dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
11 de, én is úgy gondolom, hogy örülnöm kéne. Próbáltam észszerűen átgondolni, hogy miért szorongok. Talán az is benne van, hogy félek mi jön ezután, leszáll-e rólam, vagy esetleg idejár a lakásomra zaklatni, hivogattat-e a többi családtaggal (azt már el is kezdte), akik olyanok neki mint a pincsikutyák, teszik amit parancsol, ők is a szolgái. Durván bosszuálló típus.
dec. 1. 14:02
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy ha a pincsikutyái hívogatnak, akkor őket is le kell tiltani?

Csak az elején fog esetleg próbálkozni. Ha megtapasztalja, hogy sikertelen, akkor abbahagyja.

dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
15- igen, azt csináltam. Csak letiltva is pittyen a telefon, meg látom h hívtak.
dec. 1. 14:09
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb 1 hónap volt az átmenet. Amikor eljöttem onnan volt pár jóindulatú daganatom a méhemben (arról volt szó, hogy műteni kell), pánikbeteg voltam, állandóan fájt a fejem, rendszeresen szédültem. +Kb 1 hétig enni sem bírtam, mert valamilyen módon távozott belőlem amit bevittem.

Aztán ahogy nyugi lett (és végre tudatosult bennem, hogy tényleg vége), szépen lassan eltűntek a tüneteim. Persze a pánikbetegséghez kellett pszichológus, de konkrétan a daganatom is felszívódott amikor 1,5 hónap múlva mentem kontrollra. Szóval én azt tudom tanácsolni neked, hogy csak várj, lesz még jobb.

dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fő okozót sikerült kizárni az életedből, akkor jöhetnek a társai.

Hidd el, a sokadik már megy, mint a karikacsapás... :)

Esetleg ha normálisabb családtaggal kerestet, akkor mondd meg neki, hogy okkal szakítottad meg vele a kapcsolatot, komolyan is gondolod, nem fog megváltozni a véleményed. Ő viszont még eldöntheti, hogy becsicskul anyukádnak és az ő sorsára jut, vele is megszakítod a kapcsolatot ugyanúgy, vagy elfogadja a helyzetet, de ti attól még lehettek jóban, ha nem zaklat ezzel.

Aztán meglátod, hogy dönt.

dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%

14.

Ezt hívják zaklatásnak, és törvény tiltja. Beperelheted, ha nem hagy békén.

dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
92%

#14 Szorongás helyett készülj fel a lehetséges eseményekre, és védekezésre. Lelkileg, és fizikailag sem árt. Ha ez felesleges lesz, annál jobb.

Ha nagyon eldurvul a helyzet, a rendőrséghez is fordulhatsz.

dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!