Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik megszakítottátok a...

Akik megszakítottátok a kapcsolatot bántalmazó szüleitekkel: nektek nem okozott fizikai tüneteket a lépés megtétele? ( szorongás miatti rosszullét stb.)

Figyelt kérdés
Én hétvégén átéltem egy durva többórás vitát, ahol persze szokás szerint mindennek el voltam mondva, remegtem közben végig, de végre kimondtam mindent amit gondolok, és eldöntöttem itt a vége ennek a kapcsolatnak, és nem hagyom többet anyám terrorizálását. Hát ez korántsem ilyen egyszerű, úgy néz ki. Mert azóta rosszul vagyok fizikálisan a stresszhatástól, izzadok, bizsereg a kezem, arcom, nehezen alszok, szorongok, stb. Ez másnak is ilyen nehezen ment? Annyiszor olvastam itt gyakorin, hogy más is meglépte ezt, de nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz. Az is válaszolhat, aki nem szülővel, hanem akárki mással élt meg ilyen kapcsolatmegszakításos sztorit. Illetve tanácsokat is szívesen fogadok, hogy kezeljem könnyebben.

dec. 1. 10:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesznek események és nem kell védekezni. Nem fog eldurvulni a helyzet, és nem kell a rendőrséghez fordulni. Ki kell iktatni, ilyen egyszerű.
dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a bíztatást! Igyekszek kitartani!
dec. 1. 15:09
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát én akárhogy is nézem, azóta sokkal jobb.

Már nem vagyok fogyatékos , nem vagyok ronda, nem vagyok rossz anya, nem vagyok rossz feleség és ráadásul több pénzem is marad….

Hülye lennék mégegyszer szóbaállni anyámmal, végighallgatni a mocskolódását meg még pénzelni is őt mert annyit panaszkodik mint egy c.gány.

A régi rossz idők amikor monoklival jártam dolgozni, vagy amikor kitéptek a hajamból egy tenyérnyi darabot.

Csak azt bánom hogy nem 18 évesen hagytam el őket .

dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak megkönnyebbülést. :)

Keresd meg Bihari Viki videóit, ebben a témában érintettként nagyon otthon van.

Sok sikert!

Változtass teló számot, ha kell el is költözhet!

dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Mikor már megvolt a sokadik nagy vita és végre kiadtam magamból mindent az már megváltás volt és könnyebben tudtam kilépni, mert mérhetetlen düh volt bennem. Csak megkönnyebbülés volt. De sok fájdalom és fizikai fájdalom is kellett ehhez hogy tudjam hogy ebből csak egy kiút van. Mindenkinél máshol van a határ ahol már nem bírja tovább és cselekedni kezd. Ez egy út amin át kell esni, fájdalom felismerés, továbblépés, és csak utána jönnek a jó dolgok.
dec. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg nemet mondani és határokat húzni. Ezek adnak önbizalmat és fordítva is igaz . Ha van önbizalmad akkor meg húzod a határokat és nemet is mersz mondani.

Én is Bihari Vikit tudom neked javasolni és nekem ami miatt ő egy napi ima , hogy hiteles.

Ő nem bemagolta ezt egy iskolapadban és ráhuzza mindenkire ugyanazt, hanem átélte. Átélte ugyanazt amit te , ugyanazt amit sokunk elszenvedett. Egy szeretet nélküli gyerekkort.

Kíméletlen, nyers és szókimondó stílusa van. Nekem rengeteget segített .

dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Értem,miről beszélsz,és én is átéltem.Meg fognak szűnni a leírt tüneteid,csak borzasztó kitartónak kell lenned.Mellettem szinte csak a férjem volt,mikor megszakítottam az anyámmal a kapcsolatot,mert a testvérek is mind anyám mellé álltak.Nehéz ennyi emberrel harcolni együttesen,főleg,ha úgy kerülsz ki az anya karmai közül,hogy teljesen meg van tépázva az önbizalmad,de mint írtam,ki kell tartani,és lesz eredmény.Nem most,de évek múlva nyugodt leszel,és rá fogsz térni a lelki gyógyulás és az önismeret útjára.Meg aztán,jó érzés megmutatni,bebizonyítani,hogy te vagy az erősebb,és mindvégig te is voltál.Ha nem engedsz az elveidből,semmi áron,bármit csinálnak veled,ez mindenkit megrémít,ez a tapasztalatom.

Kitartást és szép életet kívánok neked!

dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg a párom mellett gyógyulok, low contact mellett, már nem viszket a fejbőröm és 1 hónap után (!!!!) elkezdtem normális időben (legeslegkésőbb este 11, de inkább 10, kivéve,ha kifogok egy baromi hosszú filmet) lefeküdni, magamtól! Még most vagyok a sématerápia végén. A 4-eshez hasonlóan pszichológus segítségének igénybevételét erősen ajánlom én is, sokat tud segíteni,ha megtalálod a neked megfelelőt.
dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
86%
Cserélj telefonszámot és akkor nem tud a rokonság se elérni. Ha a lakásodra mennek zaklatni, akkor nem kell beengedned őket, szóba állni velük, akár rendőrt is hívhatsz. Ha súlyos a helyzet, el is lehet költözni.
dec. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!